ردیابی مناطق استوایی: در ماه جولای چه چیزی را باید انتظار داشت

[ad_1]

تامپا، فلوریدا (WFLA) — اولین ماه از فصل طوفان اقیانوس اطلس 2022 اکنون به پایان رسیده است و با شروع جولای اوضاع در مناطق استوایی نسبتاً آرام به نظر می رسد — اما آیا در طول ماه به همین منوال خواهد ماند؟

جولای معمولاً یکی از ماه های شلوغ فصل طوفان نیست. از سال 1950، تنها حدود 45 طوفان به نام بین 7 ژوئیه و 21 جولای وجود داشته است. به گفته جف براردلی، مدیر هواشناسی WFLA.

او گفت: «نقاط مبدا در طول ماه جولای در بیشتر حوضه با تأکید بر ساحل شرقی و حداقل در قبرستان کارائیب گسترش می‌یابد».

پیش‌بینی می‌شود که دو توده بزرگ دیگر از گرد و غبار صحرا در هفته‌های آینده در سراسر اقیانوس اطلس حرکت کنند که احتمالاً به آرام نگه داشتن مناطق استوایی کمک می‌کند. گرد و غبار خشک و بادهای مرتبط با ستون ها به محدود کردن رطوبت مورد نیاز برای توسعه طوفان کمک می کند و به جلوگیری از سازماندهی کمک می کند.

هنگامی که گرد و غبار فروکش کرد، ما معمولاً شاهد افزایش فعالیت در مناطق گرمسیری هستیم.

بیشترین افزایش فعالیت در مناطق گرمسیری معمولا در ماه آگوست اتفاق می افتد، زیرا به اوج آماری فصل طوفان در سپتامبر نزدیک می شویم. 10. تقریباً دو سوم از کل سیستم های گرمسیری در حوضه اقیانوس اطلس در ماه اوت یا سپتامبر تشکیل می شود.

با این حال، این بدان معنا نیست که طوفان های جولای دور از ذهن هستند. سال گذشته، طوفان السا در اوایل جولای شکل گرفت.

تا کنون در سال جاری، ما سه طوفان به نام داشته ایم: طوفان استوایی الکس، طوفان استوایی بانی و طوفان استوایی کالین. هر دو دانشگاه ایالتی کلرادو و NOAA فعالیت بالاتر از میانگین را در این فصل طوفان پیش‌بینی کرده‌اند.

پیش بینی فصل طوفان اقیانوس اطلس 2022

مرکز ملی طوفان هیچ چیزی را در حوضه اقیانوس اطلس ردیابی نمی کند و انتظار ندارد طوفان گرمسیری جدیدی در پنج روز آینده رخ دهد.

طوفان بعدی که شکل می گیرد دانیل نام خواهد داشت.

ردیابی جریان‌های استوایی در ساعت ۲ بعد از ظهر به وقت شرقی هر چهارشنبه در طول فصل طوفان. برای آخرین به‌روزرسانی‌ها، به وب‌سایت Tracking the Tropics ما مراجعه کنید.[ad_2]

Leave a reply