راه حل های جدید فناوری و کارکنان که صنعت مراقبت های بهداشتی را متحول می کند

[ad_1]

دو سال گذشته برای شرکت من، Zen Media، از بسیاری جهات هیجان‌انگیز بوده است، اما یکی از بزرگترین پیروزی‌ها برای کارکنان من، بیمه پزشکی بود. ما پیشنهادات مزایای خود را بهبود بخشیده‌ایم تا گزینه‌های بیمه درمانی را شامل شود که تضمین می‌کند که تیم – و خانواده‌هایشان – مراقبت می‌شوند. این یک برد بزرگ و یک پیروزی ضروری بود، به ویژه در مواجهه با انواع کووید-19 در حال انجام. و با این حال، حتی با وجود مزایای بسیار، هنوز وقتی در مورد مراقبت های بهداشتی صحبت می کنیم، احساس نارضایتی وجود دارد.

من در سال گذشته در مورد استعفای بزرگ صحبت کرده‌ام و به معنای آن برای شرکت‌ها، رهبران و کارمندان اشاره کرده‌ام. اما یکی از صنایعی که کاملاً توسط استعفای بزرگ ویران شده است، مراقبت های بهداشتی است.

و واقعیت نه چندان جالب: همه ما تحت تأثیر آن هستیم. کمبود نیروی انسانی باعث افزایش خطای پزشک، همراه با زمان انتظار طولانی تر، زمان کمتر با پزشکان و موارد دیگر می شود. ناگفته نماند فرسودگی شغلی که کارکنان مراقبت های بهداشتی هنگام تلاش برای مراقبت از بیماران بیشتر با منابع کمتر تجربه می کنند.

همانطور که صنعت مراقبت های بهداشتی همچنان با کمبود نیروی کار دست و پنجه نرم می کند، باید بپرسیم: بیمارستان ها و شرکت های مراقبت های بهداشتی چگونه سازمان های خود را برای آینده در جهان پس از همه گیری قرار می دهند؟

چرخش جزر و مد در مراقبت های بهداشتی

با توجه به اینکه صنعت مراقبت های بهداشتی با کمبودهای قابل توجهی روبرو بوده است که در دهه گذشته رشد کرده است، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید از ابزارهای دیجیتال و خودکار استفاده کنند تا کارایی سازمان، آموزش و کارایی عملیاتی را تسهیل کنند.

به تمام منابع اختصاص داده شده به وظایف اداری فکر کنید – ثبت سوابق، مجوزهای بیمه، صورتحساب، کدگذاری پزشکی، حتی انتقال داده ها از یک سیستم به سیستم دیگر – و اینکه چگونه اتوماسیون این بار را کاهش می دهد. به نظر می رسد خلاف واقع باشد، اما بسیاری از سازمان های مراقبت های بهداشتی هنوز از سیستم های قدیمی و مسیرهای کاغذی فیزیکی استفاده می کنند. چند شرکت وارد بازار شده اند تا آن را تغییر دهند. یکی از این شرکت‌ها، MedTrainer، راه‌حل‌های اعتبارسنجی، یادگیری و انطباق را از پلتفرم خود ارائه می‌دهد – شامل و ساده‌سازی کار مدیریت مراقبت‌های بهداشتی. آنها امیدوارند که کاهش مشغله کاری، اصطکاک و استرس بخشی از معمای پرسنل مراقبت های بهداشتی را حل کند.

و در حالی که خودکار کردن وظایف اضافی و کم ارزش تر به این معنی است که کارکنان پزشکی می توانند به ارائه مراقبت های با کیفیت بالا به بیماران برگردند، اما مراکز مراقبت های بهداشتی همچنان با کمبود نیرو و فرسودگی کارمندان مواجه هستند. پرستاران، به ویژه، به دلیل بازنشستگی پرستاران، فشارهای عاطفی و PTSD، و پرستارانی که می‌خواهند اسکراب‌های خود را برای نقش‌هایی مبادله کنند که به آنها اجازه می‌دهد از خانه کار کنند، تقاضای زیادی دارند. و کمبود نیروی انسانی بر فرهنگ خود صنعت نیز تأثیر می گذارد – از جمله رقابت بین پزشکان و بیمارستان ها در حالی که هر یک برای استعداد رقابت می کنند.

یکی از راه حل هایی که بسیار موثر است، مشارکت با آژانس های کارکنان است. آژانس‌های پرسنل متمرکز بر مراقبت‌های بهداشتی به امکانات پزشکی فرصتی برای نفس کشیدن می‌دهند، زیرا آنها پوشش موقت ارائه می‌کنند. این نیروی کار مشروط می‌تواند با نوسان نیازها به داخل و خارج از تأسیسات جابه‌جا شود و به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی زمان می‌دهد تا کارکنان تمام وقت خود را در داخل هواپیما داشته باشند. آژانس‌های پرستاری مسافرتی مانند Nurse First می‌خواهند با مشارکت با امکانات مشکل‌ساز، به پر کردن شکاف کارکنان کمک کنند، در حالی که همیشه از پرستاران خود دفاع می‌کنند.

فرسودگی شغلی ممکن است یک عبارت مهم یا یک روش نمایشی برای گفتن “خسته” به نظر برسد، اما خطرناک است و باعث آسیب به متخصصان مراقبت های بهداشتی و بیماران می شود. پزشکان و پرسنل پرستاری که دچار سوختگی شده‌اند، بیشتر مریض می‌شوند، و احتمال اینکه اشتباه کنند، کیفیت مراقبت و ایمنی بیمار را به خطر می‌اندازند. سازمان جهانی بهداشت پیش‌بینی می‌کند که تا سال 2030 18 میلیون کارمند مراقبت‌های بهداشتی کاهش یابد. بسیاری از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در ایالات متحده اکنون در نظر دارند نه صرفاً از مؤسسه خود خارج شوند، بلکه به طور کلی این حوزه را ترک کنند.

همه‌گیری این کارگران را تحت الشعاع قرار داده است، اما همچنین تحقیقات زیادی را در مورد علل فرسودگی شغلی و پیامدهای ناشی از آن، از تأثیرات سلامت روان گرفته تا نرخ گردش مالی ملی در میان RNها، برانگیخته است. این اطلاعات به دانشمندان داده کمک کرده است تا در مورد سلامت روان تجدید نظر کنند – تلاش برای یافتن راهی برای پیوند داده های واقعی واقعی با برنامه های تشخیص و درمان. نتیجه؟ یک اپلیکیشن سلامت روان به نام Behavidence از فناوری مدرن مصرف کننده برای ردیابی، تشخیص و پیش بینی شعله ور شدن و اختلالات سلامت روان، از جمله افسردگی و اضطراب، استفاده می کند. برای کارکنان مراقبت های بهداشتی، این می تواند به معنای شناسایی نشانه های فرسودگی شغلی – و ارائه استراتژی هایی برای مبارزه با آن – قبل از رسیدن به نقطه شکست باشد.

صنعت مراقبت های بهداشتی با نوآوری های تکنولوژیکی به عنوان کاتالیزور در آستانه تغییر واقعی است. این صنعت و کسانی که نیروی کار آن را تشکیل می دهند برای جوامع ما حیاتی هستند. از آنجایی که سازمان‌ها به محافظت از آینده ما ادامه می‌دهند، سازمان‌ها باید به میزان مساوی در مدیریت استعداد، جذب و حفظ کارکنان مراقبت کنند – در نهایت، کمبود کارکنان مراقبت‌های بهداشتی بر همه ما تأثیر می‌گذارد.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]