رئیس سازمان غذا و دارو: کمبود شیر خشک نوزادان ممکن است ظرف چند روز کاهش یابد

[ad_1]

(هیل) – رئیس سازمان غذا و دارو (FDA) روز پنجشنبه در یک هیئت مجلس نمایندگان گفت که کمبود شیر خشک در طی چند روز آینده شروع به کاهش می‌کند، اما پاسخ‌های کمی در مورد نحوه مجوز آژانس به یک کارخانه تولیدی با معلومات نداشت. مسائل ایمنی برای ادامه کار برای ماه‌ها بدون دخالت.

رابرت کالیف، کمیسر FDA، اولین مقام رسمی بود که در برابر کنگره در مورد فرمول کوتاه کردن، که اخیرا توجه قانونگذاران را به خود جلب کرده است، به سوالات پاسخ داد. اکنون این قانونگذاران که با فشار خانواده های ناامید روبرو هستند، راه حل آسانی پیدا نمی کنند.

کمبود تا حدودی به دلیل بسته شدن یک کارخانه تولیدی است که توسط Abbott Nutrition اداره می شود. این کارخانه از ماه فوریه پس از بستری شدن چهار نوزادی که از شیر خشک ساخته شده در آنجا به دلیل عفونت نادر باکتریایی در بیمارستان بستری شدند، تعطیل شده است.

FDA اوایل این هفته از توافق اولیه با Abbott برای شروع مجدد تولید، در انتظار ارتقای ایمنی و صدور گواهینامه خبر داد.

کالیف به اعضای یک کمیته فرعی تخصیص بودجه مجلس نمایندگان گفت: «خوشحالم که بگویم پیشرفت‌های قابل توجهی در بازگشایی کارخانه داشته‌ایم، و فکر می‌کنم در مسیر افتتاح آن ظرف یک هفته تا دو هفته آینده هستیم. احتمالاً در دو هفته خروجی.”

کالیف گفت ترکیب افزایش تولید از دیگر تولیدکنندگان و اختیارات جدید در فرمول واردات به این معنی است که “ما باید ظرف چند روز شاهد بهبود باشیم.”

با این حال، او اذعان کرد “چند هفته طول می کشد تا به حالت عادی برگردیم.”

ابوت گفته است پس از از سرگیری تولید، بین شش تا هشت هفته طول می کشد تا فرمول جدید به قفسه های فروشگاه برسد.

قانونگذاران کالیف را در مورد اینکه چرا ماه ها طول کشیده است تا کارخانه را بررسی کنند، گریلند، حتی اگر مقامات آژانس از شرایط ایمنی طولانی مدت اطلاع داشتند. اما کالیف با استناد به تحقیقات داخلی در حال انجام از پاسخ دادن به جزئیات خودداری کرد.

عدم افشای آن به مذاق قانونگذاران خوش نیامد.

این چیزی است که والدین از ما می پرسند، آنها می خواهند بدانند چه اتفاقی افتاده است. این قابل قبول نیست که بگوییم نمی توانید در مورد آن اظهار نظر کنید. مارک پوکان (D-Wis.). “این مشکلی است که من بارها و بارها در FDA دیده ام: شما بچه ها در برقراری ارتباط خوب نیستید.”

ظهور کالیف یک روز پس از تصویب مجلس نمایندگان 28 میلیون دلار به عنوان بودجه اضطراری برای آژانس با هدف رسیدگی به نگرانی‌های عرضه، و پس از آن که دولت بایدن اقدامات جدیدی را برای افزایش عرضه، از جمله استناد به قانون تولید دفاعی، اعلام کرد.

کالیف گفت که بسیاری از مشکلات آژانس ناشی از کمبود منابع است، به ویژه کمبود بازرسان و سیستم فناوری اطلاعات قدیمی. او گفت که اگر پول اضافی تخصیص یابد، آژانس از بخش عمده آن برای استخدام بازرسان بیشتر استفاده خواهد کرد.

جمهوری خواهان کمبودها را به یک بازی سرزنش سیاسی برای دولت بایدن تبدیل کرده اند، اگرچه اعضای هر دو حزب از آنچه به گفته آنها عدم پاسخگویی FDA است ابراز ناامیدی کرده اند.

رهبر این اتهام نماینده بود. رزا دلاورو (D-Conn.)، رئیس کمیته تخصیص. او کالیف را تحت فشار قرار داد تا جزئیاتی را در مورد اینکه کدام مقامات گزارش افشاگر را در ماه اکتبر به آژانس ارسال شده و چرا هیچ اقدامی انجام نشده است، تحت فشار قرار داد.

دلاورو گفت: “شما نمی توانید پشت تحقیقات پنهان شوید، ما اکنون به پاسخ نیاز داریم.”

گزارش یکی از کارمندان سابق Abbott موارد نقض عمده قوانین ایمنی، از جمله جعل سوابق و آزاد کردن شیر خشک آزمایش نشده نوزاد را به تفصیل مشاهده کرد.

با این حال، حتی قبل از این گزارش، FDA آگاه بود که نوزادان پس از مصرف شیر خشک ساخته شده در کارخانه Abbott’s Michigan بیمار شده اند.

کارمندان FDA تا دسامبر با افشاگر مصاحبه نکردند و تا ژانویه این مرکز بازرسی نشد.

همه اینها این سوال را ایجاد می کند که چرا FDA وارد عمل نشد؟ چرا چهار ماه طول کشید تا این فرمول از قفسه ها بیرون بیاید؟ دلاورو گفت.

این باعث می‌شود که بپرسم کدام طرف FDA است. آیا آنها طرف ابوت، صنعت، یا طرف مصرف کننده آمریکایی، در این مورد نوزادان، و مادران و پدرانشان هستند؟»

[ad_2]