دیوان عالی کشور، حکم قرص سقط جنین را برای مدت کوتاهی متوقف کرد

[ad_1]

دسترسی به قرص سقط جنین عمومی میفپریستون حداقل تا روز جمعه پس از تمدید تعطیلی کوتاه مدت توسط دادگاه عالی تا پایان هفته کاری بدون تغییر باقی خواهد ماند.

قاضی ساموئل آلیتو، که به درخواست‌های اضطراری دادگاه تجدیدنظر ناحیه پنجم ایالات متحده رسیدگی می‌کند، این اقدام را در دستوری کوتاه اعلام کرد که توقف اداری را تا روز جمعه ساعت 11:59 بعد از ظهر به وقت EDT تمدید کرد.

این دستور هیچ گونه راهنمایی در مورد چگونگی اقدام دادگاه عالی نمی دهد. که عملاً به قضات چند روز دیگر فرصت می‌دهد تا تصمیم بگیرند که آیا حکمی را که دسترسی به دارو را باز می‌گرداند متوقف کنند یا خیر.

دولت بایدن و شرکت سازنده نسخه تجاری میفپریستون از دادگاه عالی خواستند وارد عمل شود و حکم قاضی منطقه ای ایالات متحده متیو کازماریک را در اوایل ماه جاری متوقف کند.

حکم Kacsmaryk تایید 23 ساله مایفپریستون توسط سازمان غذا و دارو را به حالت تعلیق درآورد و حکم داد که روند تایید این آژانس به طور غیرمنصفانه ای عجله شده و منجر به انتشار یک رژیم دارویی خطرناک شده است.

پنجمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده هفته گذشته تأیید اولیه FDA را در مورد میفپریستون تأیید کرد، زیرا دولت بایدن درخواست تجدید نظر کرد، اما حوزه پنجم اجازه داد تا سایر بخش‌های تصمیم Kacsmaryk باقی بماند، که اقدامات FDA را از سال 2015 برای تسهیل دسترسی به mifepristone مسدود کرد.

این تغییرات محفوظ شامل اجازه دادن به میفپریستون برای ارسال از طریق پست، حذف الزام برای سه ویزیت حضوری، تایید داروهای ژنریک و تایید استفاده از دارو تا هفته 10 بارداری به جای هفت هفته است.

دستور آلیتو رویه‌ای است و به طور خلاصه وضعیت موجود را حفظ می‌کند تا زمانی که دادگاه عالی بتواند تصمیم بگیرد که آیا بخش‌های باقی‌مانده از حکم کاچماریک تا زمانی که حوزه پنجم تصمیم خود را در مورد درخواست تجدیدنظر دولت صادر کند، باقی بماند یا خیر.

Alito از نظر فنی فقط می تواند در صورت درخواست اضطراری از طرف دولت عمل کند، اگرچه برنامه های اصلی مانند این معمولاً به دادگاه کامل می روند.

اگر دیوان عالی از تمدید وقفه فراتر از روز جمعه امتناع کند، وزارت دادگستری نسبت به “هرج و مرج” هشدار داد.

نسخه مارک دار میفپریستون باید برای برچسب و بسته بندی جدید درخواست کند که ممکن است ماه ها طول بکشد. نسخه ژنریک این دارو که دو سوم بازار را به خود اختصاص داده است، تایید نخواهد شد.

ارائه دهندگان سقط جنین باید تصمیم بگیرند که آیا این داروی بدون برچسب را به زنان بعداً در دوران بارداری خود ارائه دهند یا خیر، زیرا فقط برای استفاده تا هفت هفته از بارداری تایید می شود.

[ad_2]

Leave a reply