دکتر: ضایعه برداشته شده از سینه بایدن سرطانی است

[ad_1]

واشنگتن (AP) – پزشک وی روز جمعه گفت: ضایعه پوستی که ماه گذشته از قفسه سینه جو بایدن برداشته شد، سرطان سلول بازال است – یک نوع شایع سرطان پوست – پزشک وی روز جمعه گفت که نیازی به درمان بیشتری نیست.

دکتر کوین اوکانر، پزشک کاخ سفید که به عنوان پزشک طولانی مدت بایدن خدمت می کرد، گفت: “تمام بافت های سرطانی با موفقیت برداشته شد” در طول جلسه فیزیکی معمول رئیس جمهور در 16 فوریه. بایدن 80 ساله از نظر اوکانر برای انجام مسئولیت های خود در کاخ سفید در این دوره فیزیکی، که هفته ها تا آغاز نامزدی مورد انتظار برای انتخاب مجدد در سال 2024 فاصله دارد، “سالم، پرانرژی” و “مناسب” بود. .

اوکانر گفت که محل برداشتن سینه بایدن “به خوبی بهبود می یابد” و رئیس جمهور به عنوان بخشی از برنامه بهداشتی معمول خود به معاینات منظم پوست ادامه خواهد داد.

سلول‌های بازال یکی از رایج‌ترین و به راحتی قابل درمان‌ترین انواع سرطان هستند، به‌ویژه وقتی زود تشخیص داده شوند. اوکانر گفت که آنها تمایلی به گسترش مانند سایر سرطان ها ندارند، اما می توانند در اندازه رشد کنند و به همین دلیل حذف می شوند.

اوکانر در خلاصه ای از وضعیت سلامت رئیس جمهور در 16 فوریه گفت که بایدن “چند سرطان پوست غیر ملانومی موضعی” را قبل از شروع ریاست جمهوری خود از بدن خود خارج کرده بود و اشاره کرد که کاملاً ثابت شده است که بایدن زمان زیادی را در این زمینه سپری کرده است. خورشید در دوران جوانی اش

در ژانویه، جیل بایدن، بانوی اول، دو ضایعه سلول بازال را از چشم راست و سینه‌اش برداشت.

او هفته گذشته در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت که در حال حاضر “بسیار مراقب” کرم ضد آفتاب است، به خصوص زمانی که در ساحل است.

کارسینوم سلول بازال یک سرطان با رشد آهسته است که معمولاً به سطح پوست محدود می شود – پزشکان تقریباً همیشه می توانند آن را با یک برش کم عمق بردارند – و به ندرت باعث عوارض جدی یا تهدید کننده زندگی می شود.

بایدن‌ها مدت‌هاست که مدافع مبارزه با سرطان بوده‌اند. پسر بزرگ آنها بو در سال 2015 بر اثر سرطان مغز درگذشت.

[ad_2]

Leave a reply