دو هیئت منصفه به دلیل COVID-19 در محاکمه قتل الکس مرداگ اخراج شدند

[ad_1]

شهرستان کالتون، SC (WCBD) – با ورود دادگاه قتل الکس مرداگ به چهارمین هفته خود، شهادت شاهدان روز دوشنبه از سر گرفته می شود.

مرداو متهم به قتل همسرش مارگارت و کوچکترین پسرش پل در ملک خانوادگی آنها در ژوئن 2021 است.

تماشا کنید: محاکمه قتل الکس مردادو: خلاصه روز پانزدهم

در جریان تحقیقات الکس مرداگ قرار بگیرید

اسپارکس روز جمعه به پرواز در آمد که تیم دفاعی مورداگ برای یک محاکمه غیرقانونی حرکت کردند، که به سرعت توسط قاضی کلیفتون نیومن رد شد.

این درخواست زمانی مطرح شد که دادستان ها بلانکا توروبیات-سیمپسون را که به عنوان خانه دار برای مرداوز کار می کرد، بررسی کردند. او گفتگویی را که ماهها قبل از قتل با مگی داشت، زمانی که مگی به خاطر دعوای سقوط قایق اشک ریخت، توصیف کرد.

بلانکا توروبیت-سیمپسون به سؤالات دادستان جان میدرز در جریان محاکمه الکس مرداگ به جرم قتل در دادگاه شهرستان کولتون در روز جمعه، 10 فوریه 2023، پاسخ می دهد. جاشوا بوچر/ایالت/پول

دولت امیدوار است از این شهادت، همراه با شهادت مارک تینزلی – وکیل قربانیان تصادف قایق – برای اثبات اینکه تحقیقات مرتبط با پرونده سقوط قایق مردوآگ را در گوشه ای قرار داده است، استفاده کند. آنها ادعا می کنند که او مگی و پل را به قتل رسانده تا از جنایات دیگر خود منحرف شود.

تیم دفاعی مردا می‌گوید که این نظریه بی‌اساس است و مرداو یک پدر و شوهر مهربان بود. آنها همچنین از شهادت سیمپسون برای برجسته کردن آنچه که ادعا می کنند از همان ابتدا تحقیقات ناموفق بود، استفاده کردند و خاطرنشان کردند که SLED به سیمپسون اجازه داد تا روز بعد از قتل به تنهایی به خانه برود و تمیز کند.

هیئت منصفه همچنین از یکی از مراقبان مادر مردا و یک متخصص FBI در تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی تلفن همراه که حرکات تلفن های پل، مگی و الکس را در شب قتل ترسیم کرده بودند، شنیدند.

دادگاه ساعت 9:30 صبح دوشنبه از سر گرفته می شود.


وبلاگ زنده محاکمه قتل الکس مردادو:

10:16 صبح – مامور SLED راشل نگوین به جایگاه فراخوانده شد.

راشل نگوین

نگوین یک متخصص سرولوژی پزشکی قانونی است که وزارت دادگستری ایالات متحده آن را انجام “تجزیه و تحلیل بیوشیمیایی بر روی خون و سایر مایعات بدن مانند مایع منی، بزاق و ادرار که بر روی شواهدی رسوب کرده اند” تعریف می کند.

نگوین چندین مورد شواهد را در پرونده بررسی کرد، از جمله:

  • 300 گلوله فشنگ و گلوله های گلوله در محل کشف شد
  • سواب از درب اتاق تغذیه
  • سواب از درگاه بارگیری تفنگ ساچمه ای 12 گیج camo Bennelli
  • سواب‌هایی از لوله تفنگ ساچمه‌ای 12 گیج camo Bennelli

نگوین گفت که سواب‌های موجود در بندر بارگیری کامو بنلی برای وجود خون آزمایش مثبت مثبت داده است. تست سواب های بشکه منفی بود. سواب ها برای آنالیز DNA تهیه و برای آزمایش بیشتر به واحد DNA فرستاده شد.


10:09 صبح – هیئت منصفه وارد می شود. ایالت، مامور ویژه SLED رایان کلی را به جایگاه فراخواند.

رایان کلی

او سواب باکال چند نفری را که به تحقیقات مرتبط بودند، گرفت.


10:02 صبح – واترز می‌گوید که اطلاعات بیشتری از جنرال موتورز در مورد حکم بازرسی خودروی موردا در آخر هفته به دست آمده است. او می گوید که این “مقدار قابل توجهی از اطلاعات” است و شامل داده های GPS، از جمله نقاط مکان خاص است. واترز می‌گوید این “مطالعه زمانی” است که قبلاً به هیئت منصفه ارائه شده است.

دفاع نیز فرصتی برای مشاهده داده ها داشت. هارپوتلیان می گوید که این حجم عظیمی از اطلاعات است. سرعت ماشین، موقعیت مکانی و غیره را نشان می دهد. او می گوید که بسیاری از شواهد به نفع مدافع است. با این حال، هارپوتلیان می‌گوید که تا زمانی که کارشناسان دفاعی داده‌ها را در سطح ریز بررسی نکنند، دفاع آماده بازجویی متقابل از کارشناس دولتی نخواهد بود. او می گوید که امیدوار است این کار طی دو تا سه روز آینده انجام شود.


9:47 صبح – دادگاه در حال برگزاری است. قاضی کلیفتون نیومن به دادگاه هشدار می دهد که تست کووید-19 دو هیئت منصفه مثبت شده است. آن اعضای هیئت منصفه برکنار شدند و اعضای علی البدل معرفی شدند.

دیک هارپوتلیان، وکیل مدافع، که اخیراً خود به کووید-19 مبتلا شده است، می‌پرسد که آیا بقیه اعضای هیئت منصفه می‌توانستند افشا شوند و هنوز مثبت نشان نداده‌اند؟ دادستان ایالت کریتون واترز این نگرانی را تکرار می کند. آنها می گویند نگران هستند که هیئت منصفه به طور مداوم خود را آلوده کند و منجر به محاکمه شود و بپرسند که اگر چند روز به تأخیر بیفتند، آزمایش مجدد بهتر است.

قاضی نیومن می گوید که یک پزشک به این نگرانی ها رسیدگی کرده است. او می گوید که اعضای هیئت منصفه صبح دوشنبه آزمایش شدند و روز چهارشنبه دوباره امتحان خواهند شد. او همچنین می گوید همه افراد حاضر در دادگاه احتمالا باید ماسک بزنند.

از روز دوشنبه، تنها سه هیئت منصفه علی البدل باقی مانده است. یکی قبلاً پس از پذیرش در اورژانس اخراج شده بود. پس از اخراج دو هیئت منصفه مبتلا به COVID-19، دو نفر دیگر به عنوان هیئت منصفه دعوت شدند. قاضی نیومن می گوید که هر چه محاکمه طولانی تر شود، احتمال فرسایش بیشتر می شود.

هارپوتلیان و واترز با هم نگرانی گالی بزرگ را برمی انگیزند. قاضی نیومن می پرسد که آیا باید در دادگاه حکم ماسک صادر کند. واترز می گوید بله و پیشنهاد می کند سطحی از فاصله گذاری اجتماعی یا کاهش تعداد افراد حاضر در دادگاه را در نظر بگیرید. نیومن می گوید که قرار نیست دستور فاصله گذاری اجتماعی بدهد و در این مرحله به شدت ماسک را پیشنهاد می کند، اما در صورت لزوم ممکن است دستوری صادر کند.

در ارتباط باش:دریافت هشدارهای خبری از این آزمایشی و تماشای آن در حال حرکت بابرنامه NEWS 2(آن را از اینجا دانلود کنید). شما همچنین می توانید مشترک شویدایمیل های روزانهبرای آخرین اخبار در مورد این آزمایش.

[ad_2]

Leave a reply