دولت متهم می گوید که فیل برایانت 1.1 میلیون دلار به برت فاور پرداخت کرده است

[ad_1]

فرماندار سابق می سی سی پی فیل برایانت به دوست همسرش – که سازمان غیرانتفاعی او میلیون‌ها کمک مالی از بخش رفاهی که او نظارت می‌کرد دریافت می‌کرد – دستور داد که برت فاور اسطوره NFL را 1.1 میلیون دلار بپردازد.

نانسی نیو ادعا می کند که برایانت این هزینه ها و سایر هزینه ها را هدایت کرده است که منجر به یک رسوایی بزرگ و آنچه مقامات آن را بزرگترین طرح اختلاس عمومی در تاریخ ایالت می نامند.

نانسی نیو، دوست بانوی اول سابق دبورا برایانت، و پسرش زک نیو به چندین اتهام جنایی از جمله رشوه خواری و کلاهبرداری اعتراف کرده اند. به عنوان بخشی از درخواست آنها، یک معامله مساعد که به آنها توصیه می کند زمانی را در زندان ایالتی نگذرانند، نیوز موافقت کرده است که در تحقیقات جنایی در حال انجام همکاری کنند.

دپارتمان خدمات انسانی می سی سی پی نیز از نانسی نیو به صورت مدنی شکایت کرده و از دادگاه می خواهد که او را وادار به بازپرداخت 19.4 میلیون دلار کند. این وزارتخانه مدعی است که نیو و 37 متهم دیگر، از جمله فاور، قوانین فدرال را هنگام خرج کردن یا دریافت پول از یک کمک بلاعوض فدرال به نام کمک موقت برای خانواده های نیازمند، نقض کردند.

اما برایانت که مسئولیت نظارت قانونی بر مخارج این وزارتخانه را بر عهده داشت، از مسئولیت رسمی مصون مانده است. می سی سی پی امروز، در مجموعه تحقیقاتی خود “The Backchannel”، ابتدا نقش فرماندار سابق را در این رسوایی بر اساس مجموعه ای از پیام های متنی بین برایانت، فاور و دیگر متهمان کلیدی این پرونده گزارش داد.

بایگانی نیو اولین باری است که برایانت به طور مستقیم و علناً توسط متهمان اصلی پرونده متهم به تخلف می شود.

متهم به طور منطقی به فرماندار وقت فیل برایانت تکیه کرد، که در چارچوب اختیارات قانونی گسترده خود به عنوان رئیس اجرایی ایالت، از جمله اختیارات MDHS و TANF، و دانش گسترده او از مخارج مجاز TANF از 12 سال به عنوان حسابرس دولتی، چهار سال به عنوان ستوان عمل می کرد. در پاسخ نیو به شکایت مدنی MDHS که دوشنبه ارائه شد، آمده است.

جدید تصور مقامات در طول تحقیقات سه ساله را رد کرد که جان دیویس، مدیر انتصابی آژانس رفاه برایانت که با اتهامات جنایی نیز مواجه است، یک بوروکرات دولتی سرکش بود که به طور مستقل تصمیم گرفت ده ها میلیون دلار رفاه را به اشتباه خرج کند.

پاسخ بمب‌گذاری شده از سوی نانسی نیو، پسرانش زک نیو و جس نیو و مرکز آموزش جامعه غیرانتفاعی می‌سی‌سی‌پی او، که متهمان دعوای مدنی نیز هستند، استدلال می‌کنند که MDHS بیش از آنچه که نشان داده مقصر است. پرونده های دادگاه از ده ها مقام و کارمند ایالتی نام می برد که در کنار دیویس برای تداوم این طرح اقدام کردند – با نام برایانت اولین نفر در لیست.

دنتون گیبس، سخنگوی برایانت، ادعای نیو را رد کرد. گیبس به می سی سی پی تودی گفت: «او انگشتش را به سمت همه می گیرد به جز خرگوش عید پاک. “این فقط یک حشره کش قانونی است.”

بک چنل: فیل برایانت با سرازیر شدن وجوه رفاهی به سمت برت فاور، به دنبال پرداختی بود.

برایانت و ده ها بازیگر دولتی دیگر در پرونده به عنوان “مدیران MDHS” معرفی شده اند. پاسخ نیو همچنین ادعا می‌کند که دیویس و مدیران MDHS به او دستور داده‌اند که «5 میلیون دلار از طرف ایالت می‌سی‌سی‌پی به Prevacus، Inc. در جریان ملاقات با جیک وانلاندینگهام در خانه برت فاور.

News در نهایت به Prevacus، یک شرکت آزمایشی داروهای ضربه مغزی، و PreSolMD وابسته به آن، در مجموع 2.1 میلیون دلار پرداخت کرد – پرداخت هایی که برای تحقیقات جنایی و اتهامات علیه نیوز بسیار مهم بود.

برایانت در آخرین سالی که فرماندار بود، به شدت درگیر بحث‌هایی در مورد جذب پرواکوس به می‌سی‌سی‌پی بود، به‌ویژه برای توسعه جدیدی به نام سنت که برایانت تبلیغ کرده بود. می سی سی پی تودی برای اولین بار در مجموعه تحقیقاتی خود، “The Backchannel” گزارش داد که برایانت به شرکت کمک کرد تا سرمایه گذاران پیدا کند، ارتباطات سیاسی برقرار کند و حتی با پذیرش سهام در Prevacus در ژانویه 2020 موافقت کرد. معامله او با Prevacus زمانی که ماموران دفتر حسابرسی ایالتی اندکی بعد دستگیر شدند، از مسیر خارج شد.

پرونده های اخیر نیوز اولین موردی است که نشان می دهد مقامات و کارمندان ایالتی در واقع قصد داشتند 5 میلیون دلار از طریق این سازمان غیرانتفاعی به Prevacus بپردازند. این پرونده به طور مشخص نمی گوید کدام “مدیران MDHS” این سرمایه گذاری را هدایت کرده اند.

مرکز آموزش اجتماعی می سی سی پی نیز در حال مقابله با MDHS است و ادعا می کند که سازمان رفاه قرارداد آنها را نقض کرده است. سازمان غیرانتفاعی درخواست می‌کند که اگر در نتیجه دعوای مدنی مجبور به بازپرداخت هر یک از وجوه باشد، باید بتواند همان مبلغ را از MDHS به‌علاوه کمک‌های دیگر بازگرداند.

یک درخواست اضافی برای توقف کشف در این پرونده از دادگاه می‌خواهد که به نانسی و زک نیو اجازه دهد تا قبل از انطباق با کشف در دعوای مدنی تا پایان پرونده جنایی‌شان صبر کنند. توافق ماه آوریل آنها حاکی از آن است که بازرسان ممکن است به دیگر همدستانانی توجه داشته باشند که انتظار می رود اخبار به مقامات در تعقیب آنها کمک کند.

وکیل آنها در درخواست باقی ماندن نیوز، ایرادات متعددی را در مورد ادعاهای MDHS پیدا می کند.

در درجه اول، اخبار استدلال می کند که قوانین TANF همیشه به ایالت ها اجازه داده است که کمک های بلاکی را به روش های مختلف خرج کنند، از جمله در برنامه هایی که به افرادی که تا 350 درصد از خط فقر را که در حال حاضر 97125 دلار است، خدمت می کنند. این ایالت حتی در برنامه‌های رسمی دولتی خود درباره نحوه استفاده از انعطاف‌پذیری دلارهای TANF به خود می‌بالد.

تازه‌ها استدلال می‌کنند که اکنون، پس از آشکار شدن بسیاری از این «هزینه‌های پوچ»، دولت تفسیر خود از اساسنامه TANF را به گونه‌ای بازنگری کرده است که برای فعالیت‌هایی که در واقع به فقرا کمک می‌کنند، تطبیق داده شود.

“MDHS یک رابطه عاشقانه 25 ساله با انعطاف پذیری شدید TANF داشته است. MDHS اکنون نمی تواند تعهدات قراردادی خود را صرفاً به این دلیل که انجام آن از نظر سیاسی و مالی مصلحت است، صرف نظر کند.”

بایگانی‌ها استدلال می‌کنند که اخبار توسط بازرسان و مجریان قانون هدف قرار گرفته‌اند، بدون اینکه دیگرانی که این الگوی مخارج را تداوم بخشند، پاسخگو باشند.

در این حرکت آمده است: «مدافعان جدید اگر مجبور شوند در اکتشافات در میان غول‌هایی که برای چیزی که نوید یک مسابقه مرگ بدون ممنوعیت است، شرکت کنند، آسیب جدی و غیرقابل جبرانی خواهند دید.» «…مدافعان جدید مسئولیت نقش‌های خود را بر عهده گرفته‌اند، با این حال همچنان توسط نیروهای قدرتمندی که بر سر آینده‌های سیاسی و ده‌ها میلیون دلار می‌جنگند، در تیررس قرار می‌گیرند. دولت می خواهد از مسئولیت و شرمندگی جلوگیری کند، فدرال رزرو پول خود را پس می خواهد و مردم خواهان پاسخ هستند.

کل حرکت را در زیر بخوانید.

این مقاله برای اولین بار در می سی سی پی امروز ظاهر شد و در اینجا با مجوز Creative Commons بازنشر شد.

[ad_2]

Leave a reply