دفاع جدید نانسی: پرونده مدنی MDHS در واقع در مورد بازپرداخت پول خرج نشده رفاهی نیست

[ad_1]

نانسی نیو، بنیانگذار غیرانتفاعی و مدیر سابق رفاه، جان دیویس، متهمان دعوای مدنی ایالتی به دلیل استفاده نادرست از میلیون ها کمک مالی فدرال، از دادگاه خواسته اند تا پرونده تا پایان تحقیقات جنایی متوقف شود.

دپارتمان خدمات انسانی می سی سی پی، آژانسی که برنامه های رفاهی را مدیریت می کند و شکایت می کند، با این استدلال که متهمان تلاش می کنند “از مسئولیت اقدامات خود اجتناب کنند یا حداقل به تاخیر بیاندازند”، با این اقامت مخالفت می کند.

اکنون، وکیل مدافع نیو و پسرش زک نیو، انگیزه‌های آژانس دولتی را که مسئول مدیریت وجوه مورد بحث بود، زیر سوال می‌برد، به‌ویژه که حداقل یکی از دریافت‌کنندگان کلیدی پرداخت‌های رفاهی نامناسب را از فهرست متهمان حذف کرده است.

جری بافکین، وکیل نیوز، نوشت: «البته، MDHS چیزی جز عجله کردن این پرونده از طریق کشف با ابری از تعقیب کیفری که گسترده است، دوست ندارد و در نتیجه شاهدانی را که عمق تخلفات آن را فاش می‌کنند، مخفی می‌کنند».

جودی اونز، دادستان ناحیه هیندز پس از استماع دادخواست دیویس در ماه سپتامبر گفت که نیو و دیویس هر دو به اتهامات مربوط به طرح رفاهی اعتراف کرده اند و موافقت کرده اند که به مقامات در تعقیب سایر افراد “بالا نردبان” کمک کنند. آنها محکوم نشده اند.

تحت رهبری دیویس و سیاستمداری که او را منصوب کرد، فرماندار سابق. فیل برایانت، مقامات حداقل 77 میلیون دلار از بودجه کمک مالی فدرال را دزدیدند یا هدر دادند، که بسیاری از آنها از طریق مرکز آموزش جامعه غیرانتفاعی نانسی نیو می سی سی پی به پروژه های حیوانات خانگی افراد مشهور و چهره های مرتبط با سیاست سرازیر شد. برخی از خریدها مجرمانه بودند در حالی که برخی دیگر صرفاً مقررات هزینه فدرال را نقض می کردند. ارتباط به دست آمده توسط می سی سی پی امروز نشان می دهد که برایانت در بسیاری از گفتگوها در مورد پروژه ها مشارکت داشته است.

در اکتبر خود 11 پاسخ به درخواست برای ماندن اخبار، وزارت بهداشت و درمان پاسخی آتشین به ادعای متهمان مبنی بر اینکه سازمان بهزیستی نیز مسئول این مخارج است، پاسخ داد.

در این پرونده آمده است: «با این حال، متهمان جدید به دنبال این هستند که دادگاه و مردم با اشاره انگشت به سمت MDHS، آنها را از مسئولیت مبرا کنند، علیرغم اینکه متهمان جدید اعتراف می کنند که به مدیر اجرایی MDHS رشوه داده اند». اما هیچ مقام دولتی یا کارمندی نمی تواند پرداخت های جعلی را تایید کند یا از الزامات قانونی چشم پوشی کند. این استراتژی ممکن است توجه رسانه ها را جلب کند، اما هیچ دفاع قانونی در برابر مسئولیت مدنی نیست.

بافکین استدلال کرده است که مشتریانش قبلاً مسئولیت اعمال خود را بر عهده گرفته اند. اما در پاسخ به دولت سه شنبه، او گفت که تهدید به تحقیقات جنایی در حال انجام مانع از ارائه شهادت در این پرونده مدنی می شود.

«دعوای مدنی بهترین فرصتی است که متهمان جدید در سال‌های اخیر برای بیان داستان خود داشته‌اند. شواهد نشان می‌دهد که سیاستمداران، بوروکرات‌های MDHS و کارگزاران قدرتمندی که ارتباط خوبی دارند، ده‌ها میلیون بودجه رفاهی را به پروژه‌های حیوانات خانگی در یک سری نمونه‌های غم‌انگیز و نگران‌کننده از انعطاف‌پذیری TANF اختصاص داده‌اند. “مدافعان جدید مشتاقانه منتظر هستند تا داستان خود را بیان کنند، اما متاسفانه فرصت زودرس است.”

دولت تیت ریوز، که بر دعاوی مدنی ایالت نظارت می کند، در ماه جولای گفت که پرونده های مدنی باید پس از پرونده های جنایی موازی مطرح شوند.

در پرونده مدنی – که بیش از دو سال پس از یافته‌های اولیه حسابرس ایالتی ثبت شد – دولت تلاش می‌کند تا حدود 24 میلیون دلار را از 38 فرد یا شرکتی که پرداخت‌های رفاهی نامناسب دریافت کرده‌اند، بازپس بگیرد.

“هدف دعوای مدنی MDHS مانند هر پرونده جرم مدنی است: جبران خسارت، چه از طریق حل و فصل یا از طریق اخذ و اجرای حکم. این به نفع عموم است که MDHS این کار را بدون تأخیر غیر ضروری انجام دهد.» MDHS در پاسخ خود استدلال کرد.

بافکین استدلال کرد که به تعویق انداختن دعاوی مدنی تا زمانی که پرونده های جنایی به نتیجه برسد، ضروری است “برای اطمینان از کشف کامل، کامل و کارآمد یکی از گسترده ترین و پیچیده ترین پرونده های تاریخ می سی سی پی”.

بزرگترین خرید در رسوایی خرج نادرست، 5 میلیون دلار پول رفاهی است که مرکز آموزش جامعه می سی سی پی به بنیاد ورزشی دانشگاه می سی سی پی جنوبی پرداخت تا یک استادیوم والیبال در دانشگاه بسازد از طرف برت فاور، مدافع سابق NFL. MCEC همچنین 1.1 میلیون دلار اضافی به شرکت فاور پرداخت کرد، که متن ها نشان می دهد که برای پروژه والیبال نیز در نظر گرفته شده بود، که مجموع احتمالی را به 6.1 میلیون دلار می رساند. دفتر ریوز و آژانس رفاه تصمیم گرفتند که بنیاد ورزشی را به عنوان متهم در هنگام ثبت شکایت در ماه مه انتخاب نکنند.

MDHS سپس وکیل خصوصی را که با آن قرارداد بسته بود فسخ کرد، دادستان سابق ایالات متحده، برد پیگوت، که یک سال را صرف ساختن پرونده کرد، پس از آن که پیگوت در ماه جولای احضاریه ای را برای بنیاد ورزشی ارائه کرد. پیگوت تلاش می کرد وقایع پیرامون پروژه استادیوم والیبال، از جمله دخالت برایانت را بررسی کند.

بافکین نوشت: “MDHS نه تنها از پیگیری بازیابی این 6.1 میلیون دلار در صندوق های رفاهی خودداری کرده است، بلکه فعالانه تلاش های مشاور سابق خود را برای کشف حقایق مربوط به هزینه این وجوه ناکام گذاشته است.”

اگر هدف از دعوای مدنی ایالت بازیابی هر چه بیشتر پول رفاهی است، بافکین این سوال را مطرح می کند که چرا بزرگترین خرید را که قبلاً منجر به محکومیت جنایی شده است، دنبال نمی کند. زک نیو در ماه آوریل به تقلب از دولت با پرداخت هزینه ساخت استادیوم والیبال تحت یک قرارداد اجاره ساختگی اعتراف کرد.

«MDHS استدلال می‌کند که «هدف» آن بازیابی خسارات مالی است، و بنابراین، متهمان نباید نگران ادعاهای مجرمانه در شکایت باشند. بافکین نوشت، هر انگیزه ای در زیر دعوای مدنی نهفته است، در دوران پس از پایان کار براد پیگوت مشاور سابق، بازیابی کارآمد پول رفاه یکی از آنها نیست.

باب اندرسون، مدیر کنونی MDHS، روز سه‌شنبه در جریان جلسه استماع مجمع نمایندگان دموکرات قانون‌گذاری می‌سی‌سی‌پی در مورد این رسوایی، به پرسش‌هایی درباره اخراج پیگوت پاسخ داد. او به قانونگذاران گفت که آژانس پیگوت را فسخ کرده است زیرا وکیل از بنیاد ورزشی فراخوانده است بدون اینکه ابتدا درباره پرونده با او صحبت کند و زمانی که او خارج از شهر بود. پیگوت یک کپی از احضاریه را قبل از ارسال به یک وکیل MDHS ایمیل کرد، اما اندرسون گفت که این اطلاعیه کافی نیست زیرا او در ایمیل کپی نشده است. اندرسون همچنین گفت که آژانس احساس می کند که پیگوت ظرفیت رسیدگی به وسعت پرونده را که شامل صدها هزار صفحه اسناد کشفی است، ندارد.

بافکین همچنین نماینده غیرانتفاعی مرکز آموزش جامعه می سی سی پی است که نانسی نیو آن را تأسیس کرد و در کنار زک نیو اداره کرد.

بافکین در پاسخ روز سه‌شنبه خود اظهار داشت که اگرچه MDHS این شکایت را در ماه مه ثبت کرد، اما تا ماه اکتبر از سازمان غیرانتفاعی درخواست کشف نکرد. او همچنین گفت که MDHS اسنادی را که MCEC از طریق کشف در ماه اوت درخواست کرده بود، ارائه نکرده است. دادگاه به چندین درخواست و پرونده در این پرونده، از جمله احضاریه های متعدد در مورد برایانت، در جلسه اوایل سال 2023 رسیدگی خواهد کرد.

این مقاله برای اولین بار در می سی سی پی امروز ظاهر شد و در اینجا با مجوز Creative Commons بازنشر شد.

[ad_2]

Leave a reply