دعاوی حقوقی ADA در حال افزایش است. در اینجا نحوه اجتناب از کت و شلوار کارمندان آمده است

[ad_1]

قانون آمریکایی‌های دارای معلولیت (ADA) برای تسهیل زندگی برای افراد دارای معلولیت در نظر گرفته شده است. همیشه اینطور پیش نمی‌رود – بلافاصله پس از اجرایی شدن قانون، اشتغال برای افراد معلول کاهش یافت. شرکت‌ها می‌ترسیدند که مبادا مسکن‌های گران‌قیمت ارائه کنند.

در مورد اقامتگاه ها نترسید – قانون ایجاب می کند که آنها معقول باشند. (لازم نیست فضایی آرام برای بارمن دیسکوی خود با میگرن ایجاد کنید.) در عوض نگران شکایت شدن باشید.

دعاوی حقوقی ADA در حال افزایش است – با بیش از ده برابر دعاوی 10 سال پیش در برخی جاها. در حالی که بسیاری از این موارد در مورد سازه های ساختمانی و قرار دادن قفسه هستند، شما باید نگران موارد استخدام نیز باشید. در اینجا نحوه محافظت از کسب و کار خود در برابر دعاوی حقوقی ADA از سوی کارمندان و نامزدهای شغلی آمده است.

با وکیل کاریابی کار کنید.

مردم فکر می کنند که استخدام وکیل گران است. این است. اما، اگر یکی را استخدام کنید تا شما را از هرج و مرج دور نگه دارد، بسیار ارزانتر از استخدام شخصی برای رهایی شما از آشفتگی است. یک وکیل کار می تواند به شما در تنظیم خط مشی ها کمک کند و در مواقعی که مطمئن نیستید به شما مشاوره دهد. من قول می دهم ارزان تر از حدس زدن و حدس زدن اشتباه است.

از HR یا وکیل کار بخواهید که همه مدیران خود را در ADA آموزش دهد.

این ممکن است زیاد به نظر برسد – اگر به هر حال قصد دارید افراد را آموزش دهید، چرا منابع انسانی و یک وکیل استخدام در شماره گیری سریع هستند؟ زیرا، بدون آموزش، چگونه می دانید که تلفن را بردارید و با HR یا وکیل تماس بگیرید؟ چیزی که شما ممکن است به عنوان یک مکالمه معمولی ببینید، یک متخصص آن را به عنوان یک درخواست ADA می بیند.

به عنوان مثال، مردی در کنتاکی از شرکتش درخواست کرد که جشن تولدی برای او برگزار نکند. شرکت به هر حال پیش رفت و جشنی برگزار کرد. مرد دچار حمله پانیک شد و رفت. از آنجایی که او مشخص نکرد که این درخواست به دلایل سلامت روان بوده است، اگر شرکت عذرخواهی می کرد و دوباره این کار را انجام نمی داد، احتمالاً از بین می رفت.

در عوض، آنها دو برابر شدند. او را به جلسه آوردند، از او بازجویی کردند و باعث ایجاد حمله پانیک دوم شدند. هنگامی که او سعی کرد آن را تحت کنترل درآورد، با ادعای دلایل ایمنی، او را اخراج کردند. او در دعوای حقوقی علیه این شرکت 450000 دلار برنده شد.

کسی که در ADA آموزش دیده بود، زمانی که اولین حمله پانیک را داشت متوجه می شد که این یک مشکل سلامت روانی است. این شرکت می توانست رابطه با کارمند را نجات دهد و از دادخواست صرف نظر کند. تنها چیزی که لازم است این است که یک نفر تشخیص دهد: “هی، این در مورد یک معلولیت است!” و سپس با شخص مناسب تماس بگیرید. شما نیازی به آموزش مدیران برای رسیدگی به درخواست ها یا موقعیت های ADA ندارید – فقط آنها را بشناسید.

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که ممکن است ADA وارد بازی شود و اگر آگاه نباشید ممکن است آن را از دست بدهید.

  • یکی از کارمندان می گوید که به برخی مواد شیمیایی حساسیت دارد و درخواست یک محل کار بدون عطر می کند. هزینه برای شرکت؟ 3 میلیون دلار
  • یک افسر پلیس مبتلا به نارساخوانی و ADHD است که مافوقش اذعان داشتند که از آن اطلاع داشتند. آنها او را اخراج کردند و مدعی شدند که از آنجایی که او صریحاً درخواست اسکان نکرده است، این موضوع فایده ای ندارد. آنها به میزان 3.7 میلیون دلار ضرر کردند.
  • یک کارمند مبتلا به صرع می خواهد اضافه کار کند اما در وظیفه سبک است. خط مشی شرکت برای افرادی که در وظیفه سبک بودند اضافه کاری نداشت، حتی اگر پزشک کارمند با آن موافق بود. در نهایت، این شرکت 850.00 دلار پرداخت کرد.

فقط مدیران خود را آموزش دهید که تشخیص دهند هر چیزی که به سلامتی نیاز دارد علامت گذاری شود. بگذارید یک متخصص تصمیم بگیرد.

همیشه فرآیند تعاملی را طی کنید.

تحت ADA، یک کارمند نمی تواند مطالبات خود را مطرح کند. کارمند و شرکت برای ایجاد یک راه حل معقول با هم همکاری می کنند. آن را «فرایند تعاملی» می‌نامند، زیرا یک رفت و برگشت است.

با این نگرش وارد شوید که “ما اینجا هستیم تا راه حلی پیدا کنیم!” و نه، “چگونه می توانیم از محل اقامت خودداری کنیم.” برای درک آنچه کارمند شما برای موفقیت نیاز دارد، وقت بگذارید. به احتمال زیاد، ساده خواهد بود.

اگر این مراحل را دنبال کنید، شانس شما برای مخالفت با ADA اندک است. با کارمندان خود کار کنید تا کسب و کار خود را به مکانی تبدیل کنید که همه را در آن گنجانده باشید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]