در پی فروریختن گاراژ در منهتن پایین، یک کشته و پنج مجروح شدند

[ad_1]

نیویورک (WPIX) – بر اثر ریزش جزئی یک گاراژ پارکینگ در لوور منهتن در روز سه شنبه یک نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

سقوط حوالی ساعت 4:15 عصر به وقت شرقی در یک گاراژ پارکینگ واقع در خیابان های آن و ویلیام در نزدیکی دانشگاه پیس، حدود نیم مایلی از بورس اوراق بهادار نیویورک رخ داد.

تصویری از اپلیکیشن Citizen، وسایل نقلیه ای را نشان می دهد که پس از ریزش سقف روی هم انباشته شده اند. در دیگری ویدئو در رسانه های اجتماعی منتشر شده است، گرد و غبار از گاراژ با وسایل نقلیه که روی لبه های بتن شکسته می چرخند دیده می شود.

مقامات سه شنبه شب در یک کنفرانس خبری گفتند که آنها معتقدند شش کارگر در زمان ریزش در داخل ساختمان بودند. یک کارگر پس از گیر افتادن در زیر آوار جان خود را از دست داد و چهار کارگر دیگر در وضعیت پایدار به بیمارستان منتقل شدند. کارگر ششم از مراقبت امتناع کرد.

یکی از آن کارگران در طبقه بالا در گاراژ گیر افتاده بود و با آتش نشانی تماس گرفت. تیم ها توانستند او را نجات دهند.

گروه های نجات برای جستجوی قربانیان به محل حادثه شتافتند، اما FDNY به دلیل مشکلات ساختاری مجبور به بیرون کشیدن اعضا شد.

FDNY توانست از یک سگ رباتیک، نردبان برج و یک پهپاد برای تجزیه و تحلیل صحنه استفاده کند.

چندین خودرو له شدند و مقامات همچنان در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ قربانی در گاراژ باقی نماند، که شاهدان آن را به عنوان سازه پارکینگ نوکر توصیف کردند.

کازیمیر ویلنچیک، کمیسر موقت ساختمان‌ها گفت که این ساختمان چهار طبقه «تا طبقه زیرزمین» بود.

کمیسر پلیس کیچانت سیول در کنفرانس خبری روز سه شنبه گفت: «ما دلیلی نداریم که باور کنیم این چیزی جز یک فروپاشی ساختاری است.

دانشگاه پیس تخلیه شد دو ساختمان آن نزدیک به فروریختن و لغو کلاس های پردیس نیویورک.

لیام گائتا، دانشجوی دانشگاه پیس در همان حوالی، به آسوشیتدپرس گفت: «احساس یک زلزله بود. او گفت که شنیده است “صدای بلند و غوغایی بزرگ، سپس همه ما را تخلیه کردند.”

چارلی فرانکلین، دانشجوی دانشگاه پیس به WPIX Nexstar گفت: «من و هم اتاقی‌ام همیشه در مورد این موضوع صحبت می‌کردیم که امن به نظر نمی‌رسد، بنابراین دیر یا زود باید اتفاق می‌افتد. “امیدوارم که آنها بتوانند وسایلشان را جمع کنند و پیس بتواند برای امشب ما مسکن بگیرد.”

سایر دانش‌آموزان پیس شنیدن فریاد و دیدن اتومبیل‌هایی را که به‌طور نامطمئنی از عرشه‌ی بالایی منحرف شده بودند، توصیف کردند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.[ad_2]

Leave a reply