در میان مشکلات آب می سی سی پی، این پیشنهاد می تواند شهرداران را برکنار کند

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – در حالی که شهر جکسون، پایتخت می سی سی پی با مشکلات آب دست و پنجه نرم می کند و شهردار دموکرات آن با فرماندار جمهوری خواه درگیر است، قانونگذاران روز چهارشنبه درباره پیشنهادی بحث کردند که اجازه می دهد تا انتخابات برای مقامات شهرداری در این ایالت فراخوان شود.

هرزه. شاندا یتس، یک فرد مستقل از جکسون که از این قانون حمایت کرد، به خبرنگاران گفت که برخی از رای دهندگان پرسیده بودند که آیا روندی برای برکناری یک رهبر شهری از سمت خود وجود دارد یا خیر.

قانون می سی سی پی در حال حاضر امکان فراخوان انتخابات را برای مقامات شهرستانی فراهم می کند اما نه مقامات شهری.

بر اساس پیشنهاد یتس، در صورتی که حداقل 30 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده یک شهر طوماری مبنی بر اینکه شهردار به تعهدات خود عمل نکرده است، امضا کنند، انتخابات فراخوان برای شهردار برگزار می شود. سپس فرماندار سه قاضی شهرداری را از شهرهای دیگر منصوب می‌کند تا تعیین کنند که آیا مبنای قابل توجهی برای انتخاب برکناری وجود دارد یا خیر. اگر قضات تشخیص دهند که وجود دارد، یک انتخابات فراخوان برگزار خواهد شد.

برای موفقیت آمیز بودن فراخوان، حداقل نیمی از رأی دهندگان واجد شرایط در شهر باید در انتخابات شرکت کنند – و اکثریت کسانی که رای می دهند باید برای برکناری شهردار رأی دهند.

مجلس در مورد این پیشنهاد، لایحه 370 مجلس، روز چهارشنبه قبل از اینکه یاتس آن را کنار گذاشته شود، بدون رأی دادن اعضا به آن بحث کرد. او گفت که این کار را به درخواست رهبران مجلس نمایندگان که جمهوریخواه هستند انجام داده است. این لایحه می تواند برای بحث بیشتر و رای گیری احتمالی قبل از فوریه ارائه شود. 9 مهلت

یتس در جریان این مناظره به شدت از سوی دموکرات ها مورد سوال قرار گرفت و گفت که به نظر می رسد این لایحه متوجه شهردار جکسون، چوکوه آنتار لومومبا، دموکراتی است که برای اولین بار در سال 2017 انتخاب شد.

نماینده دموکرات اد بلکمون از او پرسید: “این شهر جکسون است که ما به دنبال آن هستیم؟”

یتس گفت که اگر مردم فکر کنند مقامات شهر عمداً در انجام وظایف خود شکست می خورند، فراخوان انتخابات می تواند پاسخگو باشد.

یتس در سال 2019 به عنوان یک دموکرات انتخاب شد و با اختلاف اندکی یک قانونگذار جمهوری خواه را شکست داد. او در ژانویه 2022 اعلام کرد که برچسب حزب را کنار می گذارد. ییتس سفیدپوست است و ناحیه او عمدتاً شامل مناطق سفیدپوست در جکسون است، شهری که بیش از 80 درصد ساکنان آن سیاه پوست هستند. لومومبا سیاه است، همانطور که همه شهرداران جکسون از زمان انتخابات سال 1997 تاکنون بوده اند.

نماینده دموکرات گفت: «اینکه ما وانمود کنیم نمی دانیم که تقریباً هر کس در این شهر که سفیدپوست است… یک طومار را امضا می کند و می گویند، ما می خواهیم از شر آن شهردار خلاص شویم، بی فایده است. رابرت جانسون که سیاه پوست است.

یتس پاسخ داد: «فکر نمی‌کنم. ما 30 درصد از مردم جکسون در انتخابات شهرداری رای نداده‌ایم، شاید هرگز. بنابراین نمی‌دانم که بتوانیم 30 درصد از هر کسی را وادار کنیم تا چیزی را امضا کند.»

جانسون گفت اعضای مجلس نمایندگان که از شهردار جکسون شکایت کرده‌اند، همگی سفیدپوست هستند.

این در مورد شهردار آفریقایی-آمریکایی جکسون است که فرماندار این ایالت را بر عهده گرفته است، و ما به فرماندار اجازه می دهیم یک هیئت سه قاضی منصوب کند و به اینجا بیاید و 30 درصد از جمعیت را داشته باشد. جانسون گفت، طوماری را امضا کنید تا بگویید: “ما باید یک انتخابات داشته باشیم تا ببینیم آیا شما نیاز به رفتن دارید یا خیر.”

جکسون سال‌هاست که مشکلات سیستم آب داشته است و اکثر 150000 ساکن شهر در ماه‌های آگوست و سپتامبر پس از طغیان رودخانه مروارید و تشدید مشکلات در تصفیه‌خانه اصلی آب، خدمات آب خود را برای چند روز از دست دادند. سرمای شدید در اواخر دسامبر بار دیگر بسیاری از شهر را بدون آب جاری به دلیل یخ زدگی یا شکستن لوله ها رها کرد.

در یک شکایت فدرال در سپتامبر. در 27، NAACP گفت که مقامات می سی سی پی با محروم کردن جکسون از بودجه بسیار مورد نیاز برای ارتقای زیرساخت هایش، “به جز اطمینان” از فاجعه آب آشامیدنی اطمینان دادند. EPA اکتبر اعلام کرد 20 که در حال بررسی این موضوع بود که آیا سازمان‌های ایالتی می‌سی‌سی‌پی با امتناع از تأمین مالی بهبود سیستم آب، علیه شهر تبعیض قائل شده‌اند.

لایحه 1.7 تریلیون دلاری هزینه فدرال که جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن در اواخر دسامبر امضا کرد، شامل 600 میلیون دلار برای سیستم آب جکسون است. این هزینه توسط یک مدیر شخص ثالث که به درخواست وزارت دادگستری ایالات متحده برای نظارت بر بهبود سیستم منصوب شده بود، نظارت خواهد شد.

[ad_2]

Leave a reply