در میان بحث سقط جنین، کلینیک می پرسد: چه کسی از مادران مراقبت می کند؟

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – میراکل آلن از آخرین مخزن بنزین خود استفاده کرد و یک ساعت و 15 دقیقه تا نزدیکترین کلینیکی که از او و نوزاد متولد نشده اش مراقبت می کرد رانندگی کرد.

آلن، 29 ساله، چهار ماهه باردار بود که طوفان آیدا در جامعه او در هوما، لوئیزیانا، رخنه کرد. او سه شب را در بقایای خانه ای با سقف پاره پاره و بدون برق گذراند. ماشینش تنها چیزی بود که برایش باقی مانده بود. بنابراین آلن – به همراه دختر 6 ساله اش، مادر و خواهرزاده اش – در آن به شهر روستایی کوسیوسکو می سی سی پی، جایی که خانواده در آن زندگی می کنند، فرار کردند.

اولین اولویت او پیدا کردن یک پزشک برای بررسی وضعیت نوزاد پسرش بود. اما متخصص زنان و زایمان محلی تنها کار خود را بین دو شهرستان روستایی تقسیم می کند و بیماران جدیدی را نمی پذیرد. آلن نتوانست پزشک دیگری را حتی در عرض یک ساعت رانندگی پیدا کند – مطمئناً نه کسی که بیمار بدون بیمه یا شناسنامه را که توسط آیدا در خانه اش ویران شده بود، ببرد.

در نهایت، یک بیمارستان در منطقه جکسون که او را دور کرد، کلینیک Sisters in Birth را پیشنهاد کرد. با آخرین مخزن بنزین، او با وحشت وارد شد. آیا او را خواهند دید؟ آیا استرس طوفان بر بارداری او تأثیر گذاشته است؟ اگر این مکان او را برگرداند کجا می رود؟

تقریباً تمام مادرانی که در این کلینیک در پایتخت می سی سی پی خدمت می کنند، زنان سیاهپوست بدون بیمه هستند، مانند آلن. بسیاری از آنها سال ها پیش دکتر نرفته اند، تا اینکه باردار شدند و واجد شرایط Medicaid شدند. بیشتر آنها در معرض خطر بیماری هایی مانند فشار خون بالا و بیماری قلبی هستند. تقریباً همه جای دیگری برای رفتن ندارند.

گتی اسرائیل، مدیرعامل و موسس کلینیک می گوید که رهبران می سی سی پی هر روز این زنان را شکست می دهند. در حالی که مقامات جمهوری خواه ایالتی وقت و منابع خود را صرف تلاش برای ممنوع کردن سقط جنین می کنند و منتظر حکمی هستند که می تواند Roe v. وید، مدافعان می گویند که هیچ کاری برای حمایت از زنانی که زایمان را انتخاب می کنند انجام نمی شود.

اسرائیل گفت: «ما همه چیز را اشتباه انجام می دهیم. می سی سی پی طرفدار تولد است، اما طرفدار زندگی نیست. اگر ما واقعاً دولتی طرفدار زندگی هستیم، باید بیشتر از تلاش برای پایان دادن به سقط جنین و اطمینان از سلامت زنان انجام دهیم.

آمار فدرال نشان می دهد که می سی سی پی بالاترین نرخ مرگ و میر نوزادان را در این کشور دارد و نوزادان سیاه پوست تقریباً دو برابر کودکان سفیدپوست می میرند. می سی سی پی نیز در میان ایالت هایی با بالاترین آمار مرگ و میر مادران قرار دارد و زنان سیاه پوست مجدداً به طور نامتناسبی تحت تأثیر قرار می گیرند. و بیمارستان های روستایی با سرعت نگران کننده ای در حال بسته شدن هستند و شکاف هایی در مراقبت های بهداشتی ایجاد می شود، در حالی که طبق آمار سرشماری حدود 20 درصد از زنان می سی سی پی بیمه نیستند.

همه این مسائل قبل از همه‌گیری همه‌گیر می‌سی‌سی‌پی را آزار می‌داد، اما اسرائیل و دیگران گفتند که کووید-19 با بیمارستان‌های تحت فشار و اقتصاد رو به افول، اوضاع را بدتر کرد.

اسرائیل در ژوئن 2021 کلینیک خود را در بحبوحه نیازهای همه گیر افتتاح کرد. او می خواست به بیماران، به ویژه زنان سیاه پوستی که در سیستم پزشکی از آنها سوء استفاده شده است، یاد دهد که چگونه بدن خود را کنترل کنند و از خود دفاع کنند.

Sisters in Birth یک کلینیک مامایی است که آموزش و مراقبت را به بیماران باردار ارائه می دهد – سونوگرافی، ویتامین های دوران بارداری، معاینات با پرستار ماما و پزشک کارکنان. اما اسرائیل همچنین سعی می کند بر چیزی بیش از مراقبت های پزشکی تمرکز کند. او گفت که رویکردی جامع به سلامت جسمی، اجتماعی و عاطفی زنان دارد.

کارکنان بهداشت اجتماعی کلینیک به ایجاد برنامه‌های غذایی و ورزشی کمک می‌کنند، با بیماران در خانه ملاقات می‌کنند و برای زایمان به آنها در بیمارستان می‌پیوندند. کارمندان برای ثبت نام در کالج Medicai d و جامعه کمک می کنند. به طور خاص، اسرائیل از خواهران متولد شده می خواهد تا قبل از زایمان بیماران – که بسیاری از آنها با توجه به جمعیت شناسی و عدم دسترسی قبلی به مراقبت در معرض خطر عوارض هستند – به هر گونه نابرابری بهداشتی رسیدگی کنند و به آنها حمایت اجتماعی ارائه دهند.

هنگامی که آلن وارد شد، هنر فعالان زن روی دیوارهای سبز دریای آرامش بخش از او استقبال کردند: تونی موریسون، دولورس هوئرتا و مدونا تاندر هاوک. مجلاتی که روی جلد آن زنان سیاه‌پوست روی نیمکت‌های رنگارنگ نشسته‌اند.

اعضای کارکنان موافقت کردند که آلن – مادر مجرد و پیشخدمتی را که 12 سال کار خود را در طول همه گیری از دست داده بود – بدون بیمه ببینند. آنها به او کمک کردند تا درخواست Medicaid را ارسال کند، برنامه های ورزشی و تغذیه ای تنظیم کند، و به او پول بنزین پیشنهاد کردند تا به خانه برود.

آلن گفت: “احساس می کردم بالاخره می توانم نفس بکشم.”

آلن گفت که وقتی به ماه هفتم رسید، به لطف خواهران متولد شده، مراقبت های پزشکی بیشتری نسبت به تمام بارداری قبلی خود داشته است. اسرائیل در روزهایی که کلینیک بسته است برای چک کردن با او تماس می گیرد.

ثبات به او کمک کرد تا به زندگی در می سی سی پی – پیدا کردن مکانی برای زندگی، جایگزینی اسناد، ثبت نام برای کوپن غذا – همه در دوران بارداری.

او گفت: «وقتی وارد می شوم مرا به نام می شناسند. شما مجبور نیستید به آنها یادآوری کنید که چه کسی هستید و چه چیزی را تجربه می کنید.

اکنون، اسرائیل می‌خواهد گسترش یابد – اما برای انجام آن به پول نیاز دارد. با کمک تنها نماینده سیاهپوست و دموکرات کنگره در می سی سی پی، نماینده. بنی تامپسون، او به دنبال 3 میلیون دلار پول فدرال از برنامه تامین مالی پروژه جامعه برای افتتاح اولین مرکز تولد می سی سی پی است. او مکانی را تصور می کند که زنان سیاه پوست می توانند زایمان طبیعی داشته باشند و اختیار خود را پس بگیرند.

در حال حاضر، یک پرستار ماما در کارکنان وجود دارد – یکی از معدود ماماها در می سی سی پی. علیرغم کاهش تعداد، تاریخچه غنی مامایی در ایالت های جنوبی وجود دارد. برای نسل‌ها، بیشتر نوزادان سیاه‌پوست به دلیل سیاست‌های نژادپرستانه که زنان سیاه‌پوست را از بیمارستان‌ها منع می‌کرد، توسط ماماها به دنیا می‌آمدند. در اواخر دهه 1950 و 1960، ماماها از صنعت بیرون رانده شدند، زیرا بیمارستان ها تبعیض زدایی شدند و پزشکان سفید پوست به دنبال کنترل بازار تولد بودند.

اسرائیل می خواهد ماماهای بیشتری را در مجموع چهار نفر استخدام کند و آموزش بدهد. او همچنین یک کابین برای ماندن زنان در نظر گرفته است تا قبل از زایمان در محل باشند و از آنها حمایت شود.

اگرچه Sisters in Birth سقط جنین را ارائه نمی دهد – کلینیک معمولاً به زنان در مورد آنها مشاوره نمی دهد، زیرا تمرکز بر ارائه خدمات به زنانی است که می خواهند زایمان کنند – اسرائیل انتظار دارد که اگر سقط جنین ممنوع شود، شاهد افزایش بیماران باشد. .

او گفت: “زنان فقیری که اکنون باردار هستند، زیرا نمی توانند سقط جنین کنند، به دنبال کلینیک هایی مانند من خواهند بود که محدودیتی برای پذیرش بیماران مدیکید ندارند.” «حمایت فرق می‌کند، چه زن بخواهد سقط کند یا نه».

او می‌خواهد بتواند از زنان بیشتری حمایت کند و آنها فرصت زایمان را در مرکز به جای بیمارستان‌ها داشته باشند. در آنجا، اسرائیل گفت که او اغلب پزشکان را می‌بیند که القاء و سزارین را انجام می‌دهند که از نظر پزشکی ضروری نیستند. داده های فدرال می سی سی پی نشان می دهد که بالاترین میزان سزارین را در ایالات متحده دارد زنان سیاه پوست بالاترین نرخ زایمان سزارین را در این کشور از دهه 1990 تجربه کرده اند.

در سال 2018، یک مطالعه پنج ساله که توسط دولت فدرال انجام شد و مراکز زایمان را با سایر اشکال مراقبت زایمان مادر برای زنان تحت درمان با Medicaid مقایسه کرد، کاهش چشمگیری در زایمان های زودرس، کم وزن و سزارین را برای بیماران در مراکز زایمان نشان داد. نتایج نشان داد که نابرابری‌های نژادی کاهش یافته است – برای مثال هیچ تفاوتی از نظر نژادی برای میزان زایمان سزارین و شیردهی وجود ندارد – و اسرائیل می‌خواهد آن را برای زنان می‌سی‌سی‌پی تکرار کند.

یاسمین گابریل از جکسون گفت که او به دنبال درمانگاه اسرائیل بود زیرا می خواست هنگام زایمان یک زن رنگین پوست در اتاق داشته باشد.

او گفت: «بسیار اوقات، ما فقط نادیده گرفته می‌شویم. من می‌خواستم بچه‌های ما بدون استرس و بدون داشتن اضطراب به این دنیا بیایند، زیرا تجربه کرده‌ام که دیگران به آستانه درد ما گوش نمی‌دهند یا به آنچه ما می‌خواهیم گوش نمی‌دهند.

من فقط می‌خواستم مطمئن شوم که کسی را دارم که شبیه من است و می‌فهمد که من چه می‌گذرم.»

[ad_2]

Leave a reply