در محاسبه ردپای کربن شما ارزشی وجود دارد

[ad_1]

اگر نمی دانید برای ردیابی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای خود از کجا شروع کنید، یک ماشین حساب کربن را در نظر بگیرید. و بهترین بخش اینجاست: رایگان است.

با کمک بازوی خیریه Google، Google.org، یک ماشین حساب کربن جدید به تازگی توسط Normative مستقر در استکهلم، سوئد برای کسب و کارهای کوچک عرضه شده است. Normative نرم افزار حسابداری کربن را ارائه می دهد.

به لطف SME Climate Hub، که یک طرح مشترک غیرانتفاعی است که به کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​کمک می کند تا به اهداف آب و هوایی خود برسند، این ماشین حساب بدون هیچ هزینه ای در دسترس است. کسب و کارهای کوچک می توانند آلاینده ها را با ماشین حساب شناسایی و پیگیری کنند، ابزاری که آنها را راهنمایی می کند که چگونه می توانند اقداماتی را انجام دهند که می تواند اتلاف انرژی، افزایش کارایی و هزینه کمتر را انجام دهد.

پاملا جوون، مدیر ابتکار SBM Climate Hub می‌گوید: «این تخمین‌هایی را ارائه می‌کند که بر اساس دامنه و فعالیت تفکیک شده‌اند.

Jouven اضافه می کند که از SMEها خواسته می شود تا نقاط داده خاصی را ارائه دهند که مطابق با انرژی مورد استفاده و نحوه عملکرد آنها باشد – سپس ماشین حساب از آن داده ها برای ارائه آن تخمین ها استفاده می کند.

آمازون اخیراً ابزار مشابهی را نیز به صورت رایگان عرضه کرده است.

بر اساس نظرسنجی اخیر از SME Climate Hub، 63 درصد از پاسخ دهندگان اعتراف کردند که دانش مانع اصلی برای اقدام آنها است. به همین دلیل است که آموزش برای یافتن نقاط دردناک آب و هوای کسب و کار شما کلیدی است – و از این رو ابزارهایی مانند ماشین حساب کربن می توانند نقش مهمی ایفا کنند.

بدتر شدن بحران آب و هوا فشار بیشتری را بر کشورهای توسعه یافته برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) خود وارد می کند. یک فرمان اجرایی که در دسامبر گذشته توسط رئیس جمهور جو بایدن امضا شد، هدفی را برای ایالات متحده برای دستیابی به انتشار خالص گازهای گلخانه ای (GHG) تا سال 2050 تعیین می کند. او همچنین قصد دارد تا سال 2030 انتشار گازهای گلخانه ای را به نصف کاهش دهد. در اولین سخنرانی خود بایدن در مورد وضعیت اتحادیه. مشوق‌های پیشنهادی (کمیت‌های مالیاتی یا یارانه‌های سرمایه‌گذاری) هم برای مشاغل و هم برای مصرف‌کنندگانی که گزینه‌های کارآمدتر انرژی را انتخاب می‌کنند.

در برابر چنین مشکل عظیمی به نظر نمی رسد که کسب و کارهای کوچک بتوانند انجام دهند، اما راه حل ها باید از همه جا بیایند. جردن فیرس، مدیر پروژه در صندوق دفاع از محیط زیست، یک گروه حامی محیط زیست مستقر در نیویورک، می گوید در آنچه برخی دهه تعیین کننده برای اقدامات آب و هوایی می نامند، نیاز به کاهش 50 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای در سطح جهانی وجود دارد.

فیرس توضیح می‌دهد: «کسب‌وکارهای کوچک بخش بزرگی از اقتصاد را تشکیل می‌دهند و می‌توانند نقش بزرگی در کمک به دستیابی به این هدف داشته باشند و در این فرآیند به ما کمک کنند تا به آینده‌ای پررونق با کربن کم تغییر کنیم. ما شاهد موجی از تعهدات صفر خالص از سوی شرکت‌های بزرگ و کوچک بوده‌ایم، اما ما واقعاً به شرکت‌هایی نیاز داریم که این تعهدات و تعهدات را به عمل تبدیل کنند.»

خطر آب و هوا در حال تشدید است. آخرین گزارش هیئت بین دولتی سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی (IPCC) نمی تواند واضح تر از این باشد. در بخشی از این خلاصه آمده است: «تغییرات اقلیمی ناشی از انسان، از جمله رویدادهای شدید مکرر و شدید، اثرات نامطلوب گسترده و خسارات و خسارات مرتبط با آن را به طبیعت و مردم، فراتر از تنوع آب و هوای طبیعی، ایجاد کرده است. سازمان ملل تخمین می زند که 3.3 تا 3.6 میلیارد نفر در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار آسیب پذیر هستند.

[ad_2]