در دفاع از قدرت چرت زدن

[ad_1]

بسیاری از برجسته ترین رهبران و مبتکران تاریخ تمدن چه وجه مشترکی دارند؟

آنها چرت زدن را دوست داشتند. از سالوادور دالی تا وینستون چرچیل تا جی اف کی تا توماس ادیسون. گنجاندن ادیسون به طور خاص طعنه آمیز است، با توجه به اینکه اختراع لامپ او برای همیشه ریتم شبانه روزی همه انسان ها را تغییر داد.

با این حال، در اقتصاد پرشتاب امروزی که اطلاعات قدرت است، زمان پول است، چرت زدن اغلب نشانه ضعف در نظر گرفته می شود.

چه کسی می تواند مایکل داگلاس را در وال استریت، راه رفتن در ساحل همپتونز، صحبت با تلفن همراه با اندازه کمیک خود، درست زمانی که خورشید شروع به طلوع کرد، فراموش کند. او به شاگرد جوانش، باد فاکس، معروف گفت: “رفیق برخیز، پول هرگز نمی خوابد!” روباه جوان که غافلگیر شده بود، درست از تخت بیرون پرید.

آن لحظه سینمایی این تصور فرهنگی را تقویت کرد که افراد قدرتمند و موفق بسیار کمتر از بقیه می خوابند. به ویژه در سی سال گذشته جامعه ما تصور می‌کرده است که سوپراستارها با اولویت دادن به کار بیش از هر چیز دیگر پیش می‌روند. خواب برای ادم هاست افراد با عملکرد بالا نیازی به استراحت ندارند. استراحت یعنی هدر دادن زمان گرانبهایی که برای بهره وری بهتر صرف می شود – چه برای شروع یک سرمایه گذاری جدید یا تجارت سهام در نیمه راه در سراسر جهان در بورس اوراق بهادار توکیو.

بنابراین، با کمی تردید – حتی با شرمندگی – اعتراف می کنم که چرت می زنم. من واقعا از آنها لذت می برم. و شخصاً، من مزایای زیادی را برای وقت گذاشتن برای چنین دوره هایی از استراحت می بینم. اگر موافقید به من اطلاع دهید.

در اینجا چندین مزیت وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

چرت زدن می تواند خلاقیت شما را افزایش دهد. بسیاری از رویاپردازان، از ترانه سرایان (مانند التون جان) تا دانشمندان مشهور جهان، سوگند یاد می کنند که برخی از بهترین ایده های آنها در خلال استراحت های عمیق ظاهر می شوند. حتی در دوران رنسانس ایتالیا، لئوناردو داوینچی به چرت‌های کوچک 15 دقیقه‌ای معروف بود تا انرژی خلاقانه‌اش را تامین کند. آلبرت انیشتین گاهی اوقات در حالی که به نسبیت، فرمول‌های جدید و «لحظه آها» بزرگ بعدی خود فکر می‌کرد، آرام می‌گرفت. اخیراً، جف بزوس، مارک زاکربرگ و سایر اخلالگران سوگند یاد می کنند که استراحت با کیفیت نه تنها آنها را پرانرژی و هیجان زده نگه می دارد، بلکه تمرکز لازم را برای تصمیم گیری های کلیدی در طول روز به آنها می دهد. کارآفرینان و رهبران آینده از همه نوع ممکن است بخواهند به مزایای خلاقانه چرت زدن توجه داشته باشند.

چرت زدن عملی است. در دنیای امروز پس از کووید، کار از خانه برای بخش های بزرگی از جامعه به واقعیت تبدیل شده است. چه رئیسان آن را بخواهند و چه نخواهند، کارکنان آزادی و اختیارات بسیار بیشتری نسبت به قبل دارند. بیایید با آن روبرو شویم: افراد بیشتری اکنون چرت می زنند زیرا محیط آنها اجازه می دهد. آنها در خانه کار می کنند، در خانه غذا می خورند، و گاهی اوقات در خانه چرت می زنند. سازمان ها نیز ممکن است به جای مبارزه با آن، از آن استقبال کنند. انجام این کار می تواند یک استراتژی عاقلانه از سوی آنها باشد.

چرت زدن باعث افزایش بهره وری می شود. من اخیراً داشتم در لینکدین داستانی را در مورد یکی از همکاران فروش می خواندم که بعد از چرت نیمروزی خود بسیار بازدهی بیشتری داشت که در نهایت شرکت او را تشویق کرد که دو ساعت برای ناهار استراحت کند. آنها می خواستند که او کاملاً شارژ شود و در تماس های فروش بعد از ظهر آماده اجرای برنامه باشد. به طور مشابه، من به برخی از مشتریان ارشد مدیریت اجرایی خود توصیه می کنم اگر به آنها کمک می کند قبل از جلسات مهم شاداب تر شوند، چرت بزنند. تنها زمانی که توصیه می‌کنم از آن جلوگیری کنم این است که باعث بی‌حالی شود.

چرت زدن می تواند هوشیاری را حتی در پر استرس ترین موقعیت ها افزایش دهد. برای مثال جان اف کندی در کاخ سفید رگباری از لحظات ناخن جویدن داشت، با این حال مرتباً چرت های دو ساعته بدون وقفه داشت. این روند حتی در زشت ترین لحظات ریاست جمهوری او، از جمله بحران موشکی کوبا، ادامه یافت. وقتی بعداً در مورد این عادت از او پرسیدند، او گفت که چرت زدن بدون ابهام به او کمک کرد تا هوشیارتر و آگاه تر شود. مورخان معمولاً قضاوت JFK را به عنوان یکی از مهمترین شایستگی های رهبری او ذکر می کنند.

در نهایت، اگرچه چرت زدن ممکن است هنوز در ایالات متحده ننگ منفی داشته باشد، اما در بسیاری از فرهنگ ها در سراسر جهان تصویر مثبتی ایجاد می کند. در فرهنگ سخت کوش ژاپنی که به هر قیمتی برنده می شود، آن ها چرت های قدرتی یا آنچه را که «اینموری» می نامند، می پذیرند. همه چیز در مورد کادر بندی است. آنها به چرت زدن به عنوان نشانه ای از قدرت نگاه می کنند، زیرا نیاز به چرت زدن به این معنی است که چرت زدن باید برای توجیه استراحت بسیار سخت کار کرده باشد. هیچ چیز در فرهنگ آنها قدرتمندتر از مدیری نیست که زمان چرت زدن را به دست آورده است و شاید حتی قبل از آن از یک حمام طولانی و آرام لذت برده باشد.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]