در اینجا 4 درس رهبری وجود دارد که می توانید از ممنوعیت 10 ساله اسکار توسط ویل اسمیت بیاموزید.

[ad_1]

بعد از ظهر جمعه، آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک، ویل اسمیت را از حضور یا شرکت در هر یک از رویدادهای خود، از جمله اسکار، برای 10 سال آینده منع کرد. احتمالاً عضویت او را نیز لغو می کرد، اما اسمیت قبلاً داوطلبانه استعفا داده بود. این اقدامات – البته – پاسخی به سیلی زدن اسمیت به کریس راک روی صحنه در مراسم اسکار پس از شوخی راک در مورد سر تراشیده شده جادا پینکت اسمیت بود که نتیجه یک وضعیت پزشکی بود.

هر گونه مشت زدن در اسکار خبر بزرگی خواهد بود، به خصوص که ضارب مدت کوتاهی بعد برای دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد روی صحنه رفت. اما این داستان زندگی خود را به خود گرفته است، “سیلی که در سراسر جهان شنیده می شود” به عنوان شرکت من. همکار جاستین باریسو آن را بیان کرد. فکر می کنم یکی از دلایل محبوبیت داستان این است که چیزی شبیه آزمون رورشاخ است. برخی از ناظران سیلی اسمیت را رفتار شایسته مردی می‌دانند که از دوران نوجوانی مشهور بوده است و می‌گویند او باید قبل از دریافت اسکار با دستبند کشیده می‌شد. دیگران آن را به عنوان یک لحظه نادر جبران خسارت در برابر سال ها تحقیر زنان سیاه پوست، به ویژه در مورد موهایشان می دانند. برخی آن را تهدیدی برای آزادی بیان کمیک‌های استندآپ در همه جا می‌دانند، در حالی که برخی دیگر می‌گویند راک به دلیل ظالمانه شوخی‌اش مستحق مجازات است.

هر اتفاق دیگری که بود، سردرد بزرگی برای آکادمی بود، که واقعاً نیازی به آن نداشت. انتقادات به دلیل عدم تنوع و کاهش بیننده در سال‌های اخیر آزاردهنده جوایز اسکار بوده است و این واقعیت که NBC تصمیم گرفت گلدن گلوب امسال را پخش نکند، ممکن است باعث ایجاد اطمینان در مورد آینده اسکار نشده باشد. شورای حکام آکادمی به دلیل برخورد – یا عدم رسیدگی – به حادثه در شب اسکار با انتقاد شدید روبرو شده است. آنها یک جلسه برنامه ریزی شده را 10 روز به عقب انداختند تا بتوانند در مورد اینکه آیا و چگونه اسمیت را تنبیه کنند، رأی دهند. آنها مطمئناً امیدوارند که تصمیم و نامه سرگشاده آنها در این باره (که در انتهای این مقاله می خوانید) سرانجام به این موضوع پایان دهد.

فقط ممکنه نتیجه هرچه که باشد، رهبران زیادی می‌توانند از کارهایی که آکادمی انجام داده و نکرده بیاموزند.

1. اگر در لحظه با چیزی اشتباه برخورد کردید، برگردید و عذرخواهی کنید.

زمانی که در حال مدیریت یک بحران هستید، گرفتن تصمیم اشتباه بسیار آسان است. من این کار را انجام داده ام و شرط می بندم که شما هم انجام دهید. وقتی این کار را انجام می دهید، معمولاً هوشمندانه است که در آن زمان عقب نشینی کنید، عذرخواهی کنید و طرز فکر خود را توضیح دهید. آکادمی همه این کارها را انجام داد.

آنها نوشتند: «در طول پخش تلویزیونی، ما به اندازه کافی به وضعیت اتاق رسیدگی نکردیم. “به این دلیل، ما متاسفیم. این فرصتی برای ما بود تا نمونه ای برای مهمانان، بینندگان و خانواده آکادمی خود در سراسر جهان باشیم، و ما کوتاه آمدیم – برای اتفاق بی سابقه ای آماده نبودیم.”

2. مطمئن شوید که اقدامات غیرقابل قبول عواقبی دارد.

اکثر ناظران موافقند که، هر تحریکی که باشد، ضربه زدن به کسی هیچ ایرادی ندارد، چه رسد به بالا رفتن از یک صحنه برای انجام این کار در حالی که آن شخص در حال اجراست. آکادمی تصدیق کرد که حمله اسمیت به راک چقدر اشتباه بود و گفت که این “رفتار غیرقابل قبول و مضر” این رویداد جشن را تحت الشعاع قرار داده است. محرومیت 10 ساله یک چهره مشهور از رویدادهای آکادمی یک پیام قوی برای صنعت و عموم مردم است. این کمک می کند که اسمیت مسئولیت اقدامات خود را بر عهده گرفته و بیانیه ای صادر کرد و گفت که تصمیم آکادمی را می پذیرد.

برخی استدلال کرده اند که آکادمی باید اسکار اسمیت را نیز لغو کند، اما هیچ سابقه ای برای آن وجود ندارد. هاروی واینستین و بیل کازبی که هر دوی آنها پس از ارتکاب بسیاری از اعمال سوء استفاده جنسی سال ها به زندان رفتند، جایزه از آنها گرفته نشد. تنها باری که آکادمی یک جایزه را لغو کرد زمانی است که یک جایزه را به یک مستند داد و سپس متوجه شد که در سال اشتباهی نامزد شده است.

3. از افرادی که به شما کمک می کنند تا لحظات سخت را پشت سر بگذارید تشکر کنید.

نامه آکادمی شامل یادداشتی برای تشکر از کریس راک برای “حفظ خونسردی خود در شرایط فوق العاده” بود. این تشکر بسیار شایسته بود زیرا راک نه تنها خونسردی خود را حفظ کرد، بلکه در واقع اسمیت را بلافاصله پس از ضربه خوردن از صحنه آرام کرد و سپس جوایزی را که قرار بود اهدا کرد.

4. هر کاری که انجام می دهید، انتظار داشته باشید که به خاطر آن مورد انتقاد قرار بگیرید.

نگاهی اجمالی به شبکه های اجتماعی پس از اعلام این خبر نشان داد که بسیاری از افراد از مجازات بسیار سخت و شاید با انگیزه نژادی شکایت دارند. سپس، بسیاری دیگر اصرار دارند که اسمیت باید دستگیر می شد یا حداقل از تئاتر حذف می شد و مطمئناً اجازه ایراد سخنرانی طولانی او را نمی دادند. توافق اندکی در میان مردم در مورد آنچه – اگر اتفاقی – باید برای اسمیت بعد از این حادثه بیفتد، وجود دارد.

اما برخی از کامنت‌گذاران شبکه‌های اجتماعی گفته‌اند که دیگر اهمیتی نمی‌دهند، و زمان آن رسیده که همه ما به زندگی خود ادامه دهیم. اکنون که آکادمی تصمیم خود را اعلام کرده است، ممکن است.

بیانیه کامل آکادمی به شرح زیر است:

مراسم اسکار 94 قرار بود تجلیل از بسیاری از افراد جامعه ما باشد که در سال گذشته کارهای باورنکردنی انجام دادند. با این حال، آن لحظات تحت الشعاع رفتار غیرقابل قبول و مضری قرار گرفت که ما شاهد آن بودیم. نمایشگاه اسمیت روی صحنه

در طول پخش تلویزیونی، ما به اندازه کافی به وضعیت اتاق رسیدگی نکردیم. برای این، ما متاسفیم. این فرصتی برای ما بود تا نمونه ای برای مهمانان، بینندگان و خانواده آکادمی خود در سراسر جهان باشیم، و ما کوتاه آمدیم – برای اتفاق بی سابقه ای آماده نبودیم.

امروز، شورای حکام جلسه ای تشکیل داد تا علاوه بر پذیرش استعفای وی، درباره بهترین واکنش به اقدامات ویل اسمیت در مراسم اسکار نیز بحث کند. هیئت مدیره تصمیم گرفته است برای مدت 10 سال از 8 آوریل 2022، آقای. اسمیت مجاز به شرکت در هیچ رویداد یا برنامه آکادمی، حضوری یا مجازی، از جمله اما نه محدود به جوایز آکادمی، نخواهد بود.

ما می خواهیم قدردانی عمیق خود را از آقای. راک برای حفظ آرامش خود در شرایط فوق العاده. همچنین می‌خواهیم از میزبانان، نامزدها، مجریان و برندگان به خاطر متانت و لطفشان در طول پخش تلویزیونی ما تشکر کنیم.

این اقدامی که امروز در پاسخ به رفتار ویل اسمیت انجام می دهیم گامی به سوی هدفی بزرگتر برای محافظت از ایمنی اجراکنندگان و مهمانانمان و بازگرداندن اعتماد به آکادمی است. ما همچنین امیدواریم که این بتواند زمان بهبودی و ترمیم را برای همه افراد درگیر و آسیب دیده آغاز کند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]