در اینجا مقدار ایده آل زمانی است که کارمندان باید در دفتر کار کنند تا حداکثر مشارکت را داشته باشند.

[ad_1]

به نظر می رسد کارمندانی که یک تا دو روز در هفته را در دفتر کار می کنند و بقیه زمان را از راه دور کار می کنند، بیشتر درگیر شغل خود هستند و کمتر احتمال دارد کار را ترک کنند. اینها نتایج جالب یک نظرسنجی جدید از 1043 کارمند دانش توسط شرکت نرم افزار برنامه ریزی هوشمند Clockwise است.

در این نظرسنجی از کارمندان خواسته شد تا محل کار خود را در مقیاسی از “بسیار پایدار” تا “بسیار ناپایدار” ارزیابی کنند. در حالی که بیشتر مردم این اصطلاح را به هم مرتبط می کنند پایدار آنا دیرمون کورنیک، رئیس انجمن در Clockwise و مربی مدیریت زمان، می‌گوید با توجه به نگرانی‌های زیست‌محیطی، این راه خوبی برای نگاه کردن به محیط‌های کاری نیز هست. او می‌گوید: «ما باید راه‌های جدیدی برای توصیف احساس کار در حال حاضر داشته باشیم.

این نظرسنجی نشان می دهد که ایجاد یک محل کار که کارکنان آن را پایدار توصیف می کنند، می تواند به نفع خود باشد. 70 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که محل کار با فرهنگ پایدارتر بهتر می تواند رشد کند و نوآوری کند و 71 درصد گفتند که بر میزان مشارکت کارکنان با شغلشان تأثیر می گذارد.

جای تعجب نیست که یک محل کار پایدارتر به نظر می رسد بهتر بتواند کارکنان را حفظ کند. تنها 51 درصد از پاسخ دهندگانی که گفتند محل کارشان بسیار ناپایدار است، گفتند که احتمالاً یک سال دیگر همچنان در آنجا خواهند بود، در مقایسه با 93 درصد از کسانی که محل کار خود را بسیار پایدار ارزیابی کردند.

به گفته پاسخ دهندگان نظرسنجی، پس چه چیزی یک محل کار را پایدار می کند؟

1. یک تا دو روز در هفته در مطب.

امروزه شرکت ها به نحوه مدیریت کار ترکیبی فکر می کنند و بسیاری از کارمندان از راه دور می خواهند که تمام وقت کار کنند. بنابراین جالب است بدانید که حدود 83 درصد از کارمندانی که یک تا دو روز را در دفتر می گذرانند، محل کار خود را پایدار می بینند. این در حالی است که حدود 67 درصد از افرادی که به صورت تمام وقت در دفتر کار می کنند و حدود 77 درصد از کسانی که سه تا چهار روز در هفته در دفتر کار می کنند، می باشد. حتی کسانی که به طور تمام وقت در خانه کار می کنند، اندکی کمتر از شغل خود راضی هستند و تنها حدود 81 درصد محل کار خود را پایدار می دانند.

چرا به نظر می رسد که داشتن یک تا دو روز در هفته در اداره کار افراد باعث می شود که شغل خود را بهتر دوست داشته باشند؟ کورنیک می گوید: «در یک کلام، ارتباط. “ما در گفتگو با پاسخ دهندگان دریافتیم که احساس تعلق برای احساس پایداری محل کار شما بسیار مهم است. وقتی یک تا دو روز در هفته در دفتر هستید، این تعامل رو در رو دارید.”

او می‌گوید در عین حال، مردم از اینکه می‌توانند از خانه کار کنند، قدردانی می‌کنند، و همچنین کار از راه دور نیز بهره‌ورتر هستند. بنابراین فکر می‌کنم این تعادل عالی به مردم می‌دهد تا احساس کنند به چیزی بزرگ‌تر متصل هستند و همچنان آن انعطاف‌پذیری و استقلال را دارند.»

2. رئیس بودن

متأسفانه، به نظر می رسد که داشتن یک محل کار پایدار تا حد زیادی به عنوان شغل شما بستگی دارد. در میان پاسخ دهندگانی که رهبران ارشد شرکتشان بودند، تنها 5 درصد گفتند که محل کارشان ناپایدار است. اما هر چه از سلسله مراتب پایین تر بروید، کارمندان بیشتری محل کار را ناپایدار می یابند. این شامل 11 درصد از مدیران میانی، 19 درصد از مدیران ارشد و 22 درصد از کارکنان غیر مدیریتی است. به عبارت دیگر، از هر پنج کارمند غیر مدیریتی، یک نفر فکر می‌کند که محل کارشان ناپایدار است و چهار برابر بیشتر از مدیران شرکت‌ها چنین فکر می‌کنند.

3. داشتن رئیسی که به تعادل بین کار و زندگی اهمیت می دهد.

اگر واقعا نمی توانید رئیس باشید، پس داشتن رئیسی که به شما به عنوان یک انسان اهمیت می دهد بهترین چیز بعدی است. بیش از 74 درصد از پاسخ دهندگانی که معتقد بودند محل کارشان به طور پایدار با این جمله موافق بودند: “مدیر من کار خوبی انجام می دهد و مرا تشویق می کند بین زندگی کاری و زندگی خانگی خود تعادل ایجاد کنم.” پنجاه و یک درصد از کسانی که محل کار خود را ناپایدار تعریف کردند، با این بیانیه مخالف بودند.

کارمندان متعهد هم بهره وری بیشتری دارند و هم احتمال بیشتری برای ماندن طولانی مدت با شما دارند. بنابراین دادن انعطاف پذیری به افرادی که برای شما کار می کنند تا همسران خوب، والدین خوب، شرکای خوب، و دوستان خوب – و همچنین کارمندان خوب – باشند، هم برای شما و هم آنها مفید خواهد بود.

تعداد فزاینده ای از مخاطبان خوانندگان Inc.com وجود دارد که روزانه یک متن از من با یک چالش یا ایده خودمراقبتی یا انگیزشی دریافت می کنند. اغلب آنها به من پیامک می دهند و با هم گفتگو می کنیم. (علاقه مند به پیوستن هستید؟ در اینجا اطلاعات بیشتر و دعوت به یک دوره آزمایشی رایگان طولانی ارائه شده است.) بسیاری از آنها کارآفرین یا رهبر کسب و کار هستند و به من می گویند که داشتن یک زندگی کامل در خارج از محل کار، همراه با عالی بودن در شغل شما چقدر مهم است. این در مورد رهبران شرکت و همچنین افرادی که برای آنها کار می کنند صدق می کند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]