درهای دادگاه به دلیل انکار هیئت منصفه سیاه پوست به روی دعوای NAACP بسته شد

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – یک دادگاه استیناف فدرال دریافته است که NAACP هیچ مقامی برای شکایت از دادستان می سی سی پی که متهم به رد معمول هیئت منصفه سیاه پوست در پرونده های جنایی است، ندارد.

داگ ایوانز، دادستان منطقه از سال 1992 بر سر کار بوده است و تاکتیک های انتخاب هیئت منصفه او سال ها مورد بررسی قرار گرفته است. حذف اعضای هیئت منصفه سیاه پوست در یک پرونده قتل پرمخاطب باعث شد دادگاه عالی در ژوئن 2019 محکومیت کرتیس فلاورز را لغو کند و قاضی برت کاوانا به «تلاش بی‌وقفه و مصمم برای خلاصی هیئت منصفه از وجود افراد سیاه‌پوست» اشاره کرد.

شعبه NAACP شهرستان آتالا و چهار رای‌دهنده سیاه پوست ماه‌ها بعد از ایوانز شکایت کردند و از دادگاه‌ها خواستند تا اعلام کنند که شیوه‌های انتخاب هیئت منصفه توسط دادستان، حقوق اعضای هیئت منصفه آینده مانند خودشان را نقض می‌کند. آنها همچنین از ایوانز و کارکنانش از انجام اعتصابات مسابقه ای هیئت منصفه جلوگیری کردند.

قاضی ناحیه ایالات متحده دبرا براون ادعاهای شاکیان علیه ایوانز را تأیید کرد، اما او پرونده آنها را در سپتامبر 2020 رد کرد و گفت که یک حکم دادگاه فدرال را در نقش نامناسب برای انجام “حسابرسی مداوم” از دادگاه ایالتی فعلی و آینده قرار می دهد. اقدامات. او همچنین گفت کسانی که به یک دادستان مشکوک به حذف هیئت منصفه مبتنی بر نژاد هستند، می توانند در دادگاه های ایالتی به چالش بکشند.

پنجمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده این تصمیم را در حکم روز پنجشنبه خود تأیید کرد. هیئت متشکل از سه قاضی گفت که شاکیان برای طرح دعوی حق ندارند زیرا “تهدید واقعی و فوری” یا “خطر اساسی” را نشان نداده اند که ایوانز بتواند آنها را از هیئت منصفه به دلیل نژادشان حذف کند.

هیئت استیناف خاطرنشان کرد که تنها یکی از شاکیان تا به حال برای انجام وظیفه بالقوه هیئت منصفه فراخوانده شده بود، و پس از گفتن اینکه او نمی تواند از مجازات اعدام در یکی از محاکمات فلاورز حمایت کند، اخراج شد – دلیلی مجاز برای حذف کسی از هیئت منصفه.

آسوشیتدپرس روز جمعه یک پیام تلفنی برای ایوانز در دفتر او در گرانادا، می سی سی پی گذاشت و خواستار پاسخ او شد. ایوانز، که دفترش هفت شهرستان در شمال می سی سی پی را پوشش می دهد، یکی از شش نامزدی است که در انتخابات غیرحزبی در ماه نوامبر برای قضاوت ایالتی شرکت می کنند.

فلاورز در سال 1996 در تیراندازی چهار نفر در یک فروشگاه مبلمان در وینونا، شش بار محاکمه شد، با چهار محکومیت و دو مورد محاکمه. او همیشه بی گناهی خود را حفظ کرده است. فلاورز پس از اینکه دادگاه عالی محکومیت نهایی او را لغو کرد، به مدت شش ماه در زندان ماند زیرا او هنوز تحت کیفرخواست قرار داشت و در دسامبر 2019 پس از تعیین ضمانت از سوی قاضی آزاد شد.

می سی سی پی در سپتامبر 2020، چند ماه پس از اینکه ایوانز پرونده را به دادستانی کل ایالت تحویل داد، اتهامات علیه فلاورز را لغو کرد.

دادگاه عالی پس از بررسی پرونده «در تاریکی» رسانه عمومی آمریکایی، حکمی را صادر کرد که منجر به آزادی فلاورز شد. این پادکست، اودل هالمون، خبرچین زندان را در سال‌های 2017 و 2018 ضبط کرد که شهادت خود را مبنی بر اعتراف فلاورز به او پس گرفت. همچنین تحلیلی ارائه کرد که سابقه طولانی تعصب نژادی در انتخاب هیئت منصفه توسط ایوانز را یافت.

فلاورز شکایت خود را علیه ایوانز و سه بازپرس در سپتامبر 2021 تنظیم کرد و به دنبال خسارت نامشخصی بود. شکایت فلاورز هنوز معلق است. در این گزارش آمده است که ایوانز و بازرسان در رفتار نادرست، از جمله تحت فشار قرار دادن شاهدان برای جعل ادعاهایی علیه فلاورز، دست داشته اند.

در مارس 2021، قاضی می سی سی پی را به پرداخت 500000 دلار به Flowers برای حبس غیرقانونی محکوم کرد – حداکثر طبق قانون ایالتی که چنین پرداخت هایی را به 50000 دلار در سال برای 10 سال محدود می کند.

[ad_2]

Leave a reply