داستان قابل توجه قالیشویی که به 24 زبان صحبت می کند کلید موفقیت را برجسته می کند

[ad_1]

من که در خارج از کشور در قبرس زندگی می کنم، 10 سال گذشته را صرف تسلط بر زبان یونانی کرده ام، با موفقیت محدود. من می توانم با صندوقدار در فروشگاه مواد غذایی یک میز رزرو کنم یا چت بکنم، اما یک مقاله ظریف در روزنامه به من بدهید یا از من بخواهد نامه ای رسمی بنویسم، و گم شده ام.

بنابراین تعجب (و سرخوردگی) من را تصور کنید که مانند بسیاری دیگر، اخیراً با نمایه شگفت انگیز وان اسمیت جسیکا کنتررا در واشنگتن پست برخورد کردم. از بیرون، اسمیت یک مرد خجالتی و معمولی به نظر می رسد. او در تجارت فرش شویی برادرش در خارج از واشنگتن دی سی کار می کند و در 46 سال زندگی خود هیچ جایزه یا امتیاز خاصی کسب نکرده است.

یک ابر چند زبانی واقعی.

اما اسمیت استعداد پنهان شگفت انگیزی دارد – او می تواند کمتر از 24 زبان خارجی، هشت زبان را روان، و خیلی بیشتر از من به زبان یونانی صحبت کند. و همچنین چه طیفی از زبان‌ها: اسمیت در همه چیز از زبان بومی آمریکای سالیش گرفته تا بلغاری و فنلاندی به‌شدت عجیب و غریب و دشوار مکالمه است. جالب‌تر اینکه او بیشتر این زبان‌ها را نه از طریق مطالعه فشرده و رسمی، بلکه از طریق معاشرت با افراد بومی، خواندن کتاب‌های تصادفی و استفاده از اپلیکیشن Duolingo، فراگرفته است.

البته این باعث می شود که من از سرعت یادگیری زبان خودم کمی شرمنده باشم. اما من خیلی احساس بدی ندارم. واضح است که وان یک پسر معمولی نیست و هدایای او ذاتی و خارق العاده است. توانایی انتخاب سریع Salish به عنوان یک سرگرمی جانبی به وضوح چیزی است که شما با آن متولد شده اید یا نیستید. (من نیستم.)

درس هایی برای بقیه

اما این باعث نمی‌شود اسمیت فقط یک داستان عجیب و غریب باشد که بتوان از آن شگفت زده شد و سپس فراموش کرد. پرتره ظریف و پیچیده Contrera از چگونگی و چرایی یادگیری زبان اسمیت مرا به یاد تمام تحقیقاتی که در مورد مزایای یادگیری زبان های خارجی و قرار گرفتن خود در معرض فرهنگ های خارجی در طول سال ها در این ستون پرداخته ام را به یاد آورد.

“در 14 سالگی، وان دوباره با پدرش در یک آپارتمان زیرزمینی در تنلی‌تاون، نه چندان دور از سفارتخانه‌های دی سی زندگی می‌کرد. او دیگر نیازی به ترس نداشت که متفاوت از همکلاسی‌هایش به نظر برسد، زیرا دانش‌آموزان دبیرستان ویلسون شامل بچه‌هایی از اطراف بود. بچه‌هایی که به زبان‌های دیگر صحبت می‌کردند، کنتررا می‌نویسد و ادامه می‌دهد:

“گروهی از دانش آموزان برزیلی وجود داشت، بنابراین او شروع به یادگیری پرتغالی کرد. او با برادر و خواهری دوست شد که لیست عبارات را به زبان رومانیایی برای او می نوشتند و تماشا می کردند که وان همه آنها را حفظ می کند. وقتی متوجه یک دختر اتیوپیایی خجالتی شد، از او پرسید. امهری به او بیاموزد.»

توانایی اسمیت در انتخاب زبان از تعاملات اجتماعی گاه به گاه، گواهی بر استعداد اوست. همچنین این یک نمونه واقعی از یکی از بزرگترین مزایای مطالعه زبان های خارجی است که توسط تحقیقات انجام شده است. ما را در معرض فرهنگ هایی غیر از فرهنگ خودمان قرار می دهد، تفکر ما را گسترش می دهد و دایره همدلی و درک ما را گسترش می دهد.

این می تواند در سطح کلمه به کلمه اتفاق بیفتد. دانستن کلمات خارجی برای مفاهیمی که ترجمه دقیقی به زبان انگلیسی دارند، می‌تواند راه‌های جدیدی برای درک و مدیریت چالش‌ها به شما بدهد. قرار گرفتن عمیق‌تر خود در معرض فرهنگ‌های دیگر، مزایای بیشتری به همراه دارد.

به عنوان مثال، تحقیقات خارج از INSEAD نشان می دهد که به اصطلاح «جهان وطنان جهانی» یا کسانی که زمان قابل توجهی را در خارج از کشور گذرانده اند، در تفکر خود سازگارتر، خلاق تر و انعطاف پذیرتر هستند. آنها همچنین تمایل دارند سریع یادگیرند و توانایی درک دیدگاه های دیگران را دارند. (طبق تجربه من، زندگی در خارج از کشور نیز معمولاً یک دوره شکست دردناک در خودشناسی است.) پروفسور پشت این تحقیق نتیجه گرفت که شرکت ها باید تلاش ویژه ای برای استخدام آنها انجام دهند.

شاخه دیگری از تحقیقات نشان می‌دهد که مطالعه یک زبان خارجی، فارغ از اینکه مهارت داشته باشید یا نه، می‌تواند به شما کمک کند منطقی‌تر فکر کنید، راه‌حل‌های خلاقانه برای مشکلات پیدا کنید، مسائل غیرقابل پیش‌بینی را مدیریت کنید، همدل‌تر باشید و احتمالاً پیری مغز را کندتر کنید. مطالعه دیگری که ممکن است مورد توجه خاص باشد شرکت خوانندگان، دریافتند که زندگی در خارج از کشور با کارآفرینی گره خورده است. مسلماً مهاجران هم در بین صاحبان مشاغل و هم در بین مدیران ارشد بیش از حد حضور دارند.

همه اینها دلیلی بر این نیست که بخواهیم چیزی شبیه وان اسمیت شگفت انگیز باشیم. تقریباً برای همه ما این اتفاق نمی افتد. اما این استدلالی است برای ایجاد فضایی در زندگی شما برای تجربیات بین فرهنگی از همه نوع. شاید کلاس اسپانیایی دوشنبه شب باشد. شاید بیشتر سفرهای بین المللی باشد. شاید این سفر به آن نمایشگاه جدید هنر ژاپنی در موزه محلی باشد یا با دوستان مهاجر جدید. شاید به آن پست خارجی بله می گوید.

هر راهی که برای تجربه زبان‌ها یا فرهنگ‌های خارجی پیدا کنید، تقریباً مطمئناً شما را به فردی باهوش‌تر، همدل‌تر، آگاه‌تر و موفق‌تر تبدیل می‌کند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]