دادگاه می سی سی پی با قضات غیر منتخب در جکسون تایید می کند

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – مجلس می سی سی پی تحت کنترل جمهوری خواهان روز سه شنبه لایحه ای را برای ایجاد یک ناحیه دادگاه جدید در بخشی از پایتخت شهر جکسون با قضات منصوب به جای انتخاب تصویب کرد.

دموکرات‌های سیاهپوست در طول یک مناظره تقریباً پنج ساعته، به‌شدت از لایحه 1020 مجلس نمایندگان عقب نشینی کردند و استدلال کردند که این اقدام به‌طور غیرقانونی، حق رای را از بسیاری از ساکنان این شهر با اکثریت سیاه‌پوست سلب می‌کند.

نماینده دموکرات: “شهری در داخل شهر ایجاد نکنید.” برایانت کلارک از پیکنز از مجلس التماس کرد.

رئیس کمیته راه و روش مجلس نمایندگان، تری لامار، جمهوری خواه اهل سناتوبیا، از این لایحه حمایت کرد. او به مجلس گفت که یک سیستم قضایی جدید به رسیدگی به پرونده های جنایی انباشته از جمله تعداد زیادی قتل کمک می کند.

لامار گفت: «جکسون پایتخت است. “این متعلق به تمام می سی سی پی است.”

این لایحه عمدتاً در راستای خطوط حزبی با 76-38 به تصویب رسید. این جلسه برای امکان بحث بیشتر در چند روز آینده برگزار شد، اما بعید است که مخالفان بتوانند از انتقال آن به سنا برای کار بیشتر جلوگیری کنند.

این لایحه مرزهای منطقه بهسازی مجتمع کنونی کاپیتول را که توسط افسران پلیس کاپیتول که برای اداره امنیت عمومی ایالت کار می کنند، تحت نظارت قرار می دهد، گسترش می دهد. این منطقه همچنین مقداری مالیات برای تعمیر خیابان ها دریافت می کند.

این منطقه در حال حاضر شامل بخش‌هایی از جکسون می‌شود که دارای ساختمان‌های دولتی ایالتی است، از جمله بخش‌هایی از مرکز شهر و مرکز پزشکی دانشگاه می‌سی‌سی‌پی. توسعه پیشنهادی شامل مراکز خرید و سرگرمی شلوغ در امتداد Interstate 55 در شمال جکسون است.

اگر افراد به جرایم جنایی در محدوده فعلی منطقه متهم شوند، این پرونده ها در حال حاضر در دادگاه منطقه هندز رسیدگی می شود. این لایحه یک سیستم قضایی جداگانه با دو قاضی منصوب شده توسط رئیس قاضی دادگاه عالی می سی سی پی ایجاد می کند.

قضات منصوب شده نیازی به زندگی در شهرستان جکسون یا هندز ندارند.

لامار گفت: “من معتقدم که رئیس دادگستری باید صلاحیت انتصاب افراد حقوقی با کیفیت و با تجربه را داشته باشد.” و در پاسخ به این سوال افزود: “بهترین فرد برای آن شغل ممکن است از شهرستان هیندز” یا از بخش دیگری از ایالت باشد. .

دادستان کل می سی سی پی دادستان هایی را برای رسیدگی به پرونده های جنایی در ناحیه دادگاه جدید منصوب خواهد کرد.

شهردار جکسون، چوکوه آنتار لومومبا، یک دموکرات که با این لایحه مخالف است، این مناظره را از یکی از گالری های مجلس تماشا کرد.

نماینده دموکرات کریس بل از جکسون در طول مناظره گفت که لامار و سایر حامیان لایحه از قانونگذاران جکسون در مورد این پیشنهاد درخواست نکرده اند، همانطور که معمولاً انجام می شود. بل گفت که قانونگذاران نباید تلاش کنند تا جامعه ای را بدون داشتن نظر افرادی که در آنجا زندگی می کنند تغییر دهند.

«ما بی کفایت نیستیم. داوران ما بی کفایت نیستند. بل گفت که شهردار ما بی کفایت نیست.

بیش از 80 درصد ساکنان جکسون سیاه پوست هستند و حدود 25 درصد ساکنان در فقر زندگی می کنند.

نماینده دموکرات زکیه سامرز از جکسون گفت که منطقه پیشنهادی شامل مناطق عمدتا سفیدپوست شهر می شود. سامرز که نماینده منطقه ای با اکثریت خانه سیاهپوستان است که تا حدی در داخل منطقه کاپیتول قرار دارد، گفت که رای دهندگان او خواهان یک سیستم دادگاه جدید با قضات منصوب نیستند.

نماینده دموکرات رونی کروداپ جونیور جکسون گفت که منطقه توسعه یافته مجتمع کاپیتول مناطق مرفه تر شهر را در بر می گیرد.

لامار گفت که از ارزش زمین اطلاعی ندارد و خاطرنشان کرد که حدود 53 درصد ساکنان منطقه پیشنهادی سیاه پوست هستند.

[ad_2]

Leave a reply