داده‌ها نشان می‌دهد که کودکان می‌سی‌سی‌پی با خوردن مواد خوراکی بیمار می‌شوند

[ad_1]

جکسون، خانم (WJTV) – مقامات مرکز کنترل مسمومیت می سی سی پی می گویند تماس ها در مورد کودکانی که آب نبات ها و شکلات های حاوی ماری جوانا را در خانه پیدا کرده و خورده اند، افزایش یافته است.

آکادمی اطفال آمریکا در این ماه داده‌هایی را گزارش کرد که نشان می‌دهد بین سال‌های 2017 تا 2021، مصرف «خوراکی‌ها» یا محصولات غذایی حاوی ماری‌جوانا در کودکان 1375 درصد افزایش یافته است.

در سال 2019، این مرکز تنها دو تماس در مورد مصرف مواد خوراکی دریافت کرد. به گفته جنا دیویس، مدیر عامل مرکز کنترل سموم مستقر در مرکز پزشکی دانشگاه می سی سی پی (UMMC)، اما در سال 2022، تعداد کل تماس ها به 36 رسید. 14 مورد از این افراد در کودکان 0-12 ساله، سه مورد برای نوجوانان 13-19 ساله، 11 سال برای سنین 20-39 سال و شش مورد برای 40 سال و بالاتر بوده است.

دیویس گفت: «در 10 روز گذشته، ما قبلاً چهار تماس برای کودکان 0 تا 6 ساله داشته ایم. و در سراسر ایالت، این موارد کمتر گزارش شده است.»

دیویس گفت: محصولات بزرگسالان حاوی THC مانند آب نبات، آدامس و شکلات برای کودکان جذاب است. «ما آدامس‌های «طناب دوپ» را دیده‌ایم، با تماس‌های زیادی روی آن‌ها. آنها شبیه طناب Nerds (آب نبات) به نظر می رسند.”

دیویس گفت که کودک می تواند غذاهای خوراکی بخورد و فوراً هیچ ناراحتی یا تأثیری از خود نشان ندهد.

به گفته دکتر Geri Weiland، متخصص اطفال در Merit Health Region، آب نبات ماری جوانا می تواند باعث ضربان قلب سریع، استفراغ، گیجی و مشکل در راه رفتن شود. در شرایط شدید، می تواند باعث ناراحتی تنفسی و تشنج شود.

ویلند گفت: «توصیه می‌کنم این داروهای خاص را دور از چشم کودکان قرار دهید.

مرکز کنترل سم می سی سی پی 24/7 برای کمک به سوالات و مواجهه با سموم احتمالی، مواد شیمیایی، دارو و موارد دیگر در دسترس است. با یک متخصص آموزش دیده می توان با شماره 1-800-222-1222 تماس گرفت.

[ad_2]

Leave a reply