دادستان سردی و ظلم مرد مسلح پارکلند را به یاد می آورد

[ad_1]

فورت لادردیل، فلوریدا. (AP) – محاکمه برای تعیین اینکه آیا مرد مسلحی که به یک دبیرستان پارکلند، فلوریدا، در فلوریدا اعدام شده است یا خیر، روز دوشنبه با توضیح دادستانی آغاز شد که چگونه نیکولاس کروز 17 قربانی خود را چمن زد و به برخی از آنها بازگشت که زخمی شده بودند تا با یک ثانیه آنها را بکشند. رگبار

هنگامی که دادستان مایک ساتز در بیانیه آغازین خود توضیح داد که چگونه کروز فرزندانشان را در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در ماه فوریه کشتند، برخی از والدین گریه کردند. 14, 2018. برخی دیگر به شکلی استواری نشسته بودند و دستانشان روی سینه‌هایشان ضربدری شده بود. یک زن که دخترش را از دست داده بود، با گریه و گرفتن دستمال کاغذی روی صورتش از دادگاه فرار کرد.

ساتز توضیح داد که چگونه کروز به هر یک از 14 دانش آموز و سه کارمندی که جان خود را از دست دادند و تعدادی از 17 نفری که زخمی شدند، شلیک کرد. برخی در حالی که پشت میزهای خود نشسته بودند، برخی در حین فرار، برخی در حالی که زخمی روی زمین دراز کشیده بودند، در حالی که کروز تقریباً هفت دقیقه به طور روشمند در یک ساختمان سه طبقه تعقیب می کرد، هدف گلوله قرار گرفتند.

کروز 23 ساله در ماه اکتبر به قتل و اقدام به قتل اعتراف کرد و تنها در حال اعتراض به حکم خود است. این محاکمه، که انتظار می‌رود چهار ماه طول بکشد، قرار بود در سال 2020 آغاز شود، اما به دلیل همه‌گیری کووید-19 و مبارزات قانونی به تعویق افتاد.

ساتز با استناد به ویدئویی که کروز 19 ساله سه روز قبل از تیراندازی ساخته بود، قتل را سرد، حساب شده، بی رحمانه و شنیع خواند.

متهم گفت: سلام، اسم من نیک است. من تیرانداز مدرسه بعدی سال 2018 خواهم بود. هدف من حداقل 20 نفر با یک AR-15 و چند گلوله ردیاب است. این یک رویداد بزرگ خواهد بود، و وقتی من را در اخبار ببینید، خواهید فهمید که من کی هستم. همگی داری میمیری آه بله، من نمی توانم صبر کنم،” ساتز گفت.

هیئت منصفه متشکل از 7 مرد و 5 زن، با حمایت 10 نفر دیگر، تنها در صورتی تصمیم خواهند گرفت که کروز اعدام شود یا به ابد بدون آزادی مشروط محکوم شود.

این مرگبارترین تیراندازی دسته جمعی در کشور است که در مقابل هیئت منصفه قرار می گیرد.

9 مرد مسلح دیگر که حداقل 17 نفر را کشتند، در جریان تیراندازی یا بلافاصله پس از تیراندازی خود، یا با شلیک انتحاری یا پلیس جان خود را از دست دادند. مظنون قتل 23 نفر در سال 2019 در والمارت در ال پاسو، تگزاس، در انتظار محاکمه است.

مشخص نبود که آیا کسی برای حمایت از کروز که پشت میز دفاع بین وکلای خود نشسته بود در دادگاه حضور داشت یا خیر. او بیشتر به یک صفحه کاغذ با مدادی در دست نگاه می کرد، اما به نظر نمی رسید بنویسد. او گاهی به بالا نگاه می کرد تا به ساتز یا هیئت منصفه خیره شود، به حضار نگاه کند یا با وکلایش زمزمه کند.

پس از صحبت ساتز، وکلای کروز اعلام کردند که بیانیه افتتاحیه خود را تا زمان ارائه پرونده خود در هفته‌های بعد نخواهند داد. این یک استراتژی نادر و مخاطره آمیز است زیرا به Satz تنها حق می دهد قبل از اینکه هیئت منصفه شواهد تلخ را بررسی کنند و شهادت بازماندگان و والدین و همسران قربانیان را بشنوند.

وقتی ملیسا مک‌نیل مدافع اصلی تیمش بیانیه‌اش را می‌دهد، احتمالاً تاکید می‌کند که کروز یک جوان بالغ با مشکلات عاطفی و روانی مادام‌العمر است که گفته می‌شود از سندرم جنینی الکل و سوء استفاده رنج می‌برد.

اولین شاهد دادستان بعدازظهر دوشنبه احضار خواهد شد. آنها نگفته اند که چه کسی خواهد بود.

این اولین محاکمه اعدام برای قاضی الیزابت شرر است. هنگامی که اعضای هیئت منصفه در پاییز پرونده را دریافت کنند، 17 بار، یک بار برای هر یک از قربانیان، در مورد توصیه به مجازات اعدام رأی خواهند داد.

هر رأی باید به اتفاق آرا باشد. رای بدون اتفاق آرا برای هر یک از قربانیان به این معنی است که حکم کروز برای آن شخص حبس ابد خواهد بود. به هیئت منصفه گفته می‌شود که برای رای دادن به مجازات اعدام، شرایط تشدیدکننده‌ای که دادستان برای قربانی مورد نظر ارائه کرده است، باید در قضاوت آنها «بیشتر» از عوامل تخفیف‌دهنده ارائه‌شده توسط دفاع باشد.

صرف نظر از شواهد، هر هیئت منصفه می تواند از روی رحمت به حبس ابد رأی دهد. در حین انتخاب هیئت منصفه، اعضای میزگرد با سوگند گفتند که می توانند به هر کدام از این حکم ها رای دهند.

[ad_2]

Leave a reply