خانواده ها عزادار هستند و نگران هستند که قربانیان در پی تیراندازی در مدرسه ابتدایی شناسایی می شوند

[ad_1]

UVALDE، تگزاس (AP) – خانواده‌های مضطرب در یک مرکز مدنی محلی گرد هم آمدند و به رسانه‌های اجتماعی روی آوردند تا عزاداری کنند و درخواست‌های نومیدانه‌ای برای کمک به یافتن کودکان مفقود شده ارائه کنند زیرا تعداد کشته‌شدگان تیراندازی وحشتناک در مدرسه در مدرسه ابتدایی تگزاس به حداقل رسید. 19 دانش آموز و دو معلم.

تا شب، اسامی کسانی که در حمله روز سه شنبه در مدرسه ابتدایی راب در شهر Uvalde کشته شدند، آشکار شد. مردی در مرکز مدنی با هق هق در تلفن خود رفت و گفت: “او رفته است.” در پشت ساختمان، زنی کنار خودش ایستاده بود، متناوباً گریه می کرد و به تلفنش داد می زد، مشتش را تکان می داد و پاهایش را کوبید.

این عکس مارس 2022 که توسط مانی رنفرو ارائه شده است، نوه او، اوزیه گارسیا را در حالی که در تعطیلات بهاری در سن آنجلو، تگزاس است، نشان می دهد. این کودک 8 ساله از جمله کشته شدگان تیراندازی روز سه شنبه در مدرسه ابتدایی راب در 24 می در Uvalde، تگزاس بود. (مانی رنفرو از طریق AP)

ستوان اداره امنیت عمومی تگزاس کریستوفر اولیوارز صبح چهارشنبه به سی‌ان‌ان گفت که همه کشته‌شدگان در همان کلاس کلاس چهارم بودند، جایی که تیرانداز خود را سنگر گرفت و به سمت کودکان و معلمان تیراندازی کرد.

مانی رنفرو گفت که روز سه‌شنبه دریافت کرده است که نوه‌اش، اوزیا گارسیا 8 ساله، در میان کشته‌شدگان است.

رنفرو گفت: «شیرین‌ترین پسر کوچکی که تا به حال شناخته‌ام. من این را فقط به این دلیل نمی گویم که او نوه من بود.

رنفرو گفت که اوزیه آخرین بار در تعطیلات بهاری در سن آنجلو از او دیدن کرد.

ما شروع به بازی فوتبال با هم کردیم و من به او الگوهای پاس را آموزش می دادم. رنفرو گفت: پسر بچه سریعی بود و می توانست توپ را خیلی خوب بگیرد. نمایش‌های خاصی وجود داشت که من آنها را صدا می‌کردم که او به خاطر می‌آورد و دقیقاً همانطور که ما تمرین می‌کردیم این کار را انجام می‌داد.»

معلم کلاس چهارم، اوا میرلس، 44 ساله، به عنوان یک مادر و همسر دوست داشتنی یاد شد.

“او ماجراجو بود. من قطعاً آن چیزهای شگفت انگیز را در مورد او خواهم گفت. آمبر یبارا 34 ساله از سن آنتونیو گفت که او قطعاً بسیار دلتنگ خواهد شد.

یبارا آماده خون دادن به مجروح شد و به این فکر کرد که چگونه هیچ کس به موقع متوجه مشکل تیرانداز نشد تا او را متوقف کند.

یبارا، مربی تندرستی که در مدرسه ابتدایی محل تیراندازی حضور داشت، گفت: «از نظر من، این بیشتر در مورد افزایش آگاهی سلامت روان است. “کسی احتمالاً قبل از اینکه چنین چیزی اتفاق بیفتد، تغییر چشمگیری را مشاهده کرده است.”

لیزا گارزا، 54 ساله، از آرلینگتون، تگزاس، در سوگ مرگ پسر عموی خود، خاویر خاویر لوپز، که مشتاقانه منتظر یک تابستان شنا بود، سوگواری کرد.

او گفت: “او فقط یک پسر بچه 10 ساله دوست داشتنی بود که فقط از زندگی لذت می برد و نمی دانست که این فاجعه قرار است امروز اتفاق بیفتد.” او بسیار حبابی بود، عاشق رقصیدن با برادرانش، مادرش بود. این فقط به همه ما آسیب زده است.»

او همچنین از آنچه به عنوان قوانین سست اسلحه توصیف کرد ابراز تاسف کرد.

گارزا گفت: «ما باید محدودیت‌های بیشتری داشته باشیم، به‌ویژه اگر این بچه‌ها در وضعیت ذهنی مناسبی نباشند و تنها کاری که می‌خواهند انجام دهند صدمه زدن به مردم، به‌ویژه کودکان بی‌گناهی است که به مدرسه می‌روند».

در شبکه‌های اجتماعی، تصاویری از کودکان خندان منتشر شد که خانواده‌هایشان برای کسب اطلاعات التماس می‌کردند. کلاس ها برای سال تمام شده بود و هر روز مدرسه یک موضوع داشت. روز سه شنبه Footloose and Fancy بود. دانش آموزان قرار بود لباسی زیبا با کفش های سرگرم کننده یا فانتزی بپوشند.

آدولفو کروز، یک تعمیرکار تهویه مطبوع 69 ساله، سه شنبه شب بیرون از مدرسه ماند و منتظر یک کلمه در مورد نوه 10 ساله خود، الیاژا کروز تورس بود، که محل اختفای او برای خانواده نامعلوم بود.

کروز پس از دریافت تماسی اشک‌آور و وحشتناک از سوی دخترش، بلافاصله پس از اولین گزارش‌ها مبنی بر تیراندازی یک مرد مسلح 18 ساله در مدرسه، خود را به محل حادثه رساند. در حالی که او سه شنبه شب بیرون مدرسه منتظر بود، خانواده اش در بیمارستان و مرکز مدنی منتظر هر گونه خبری احتمالی در مورد وضعیت او بودند.

کالدروز انتظار را سنگین ترین لحظه زندگی خود نامید.

کروز گفت: “امیدوارم او زنده باشد.” “آنها منتظر به روز رسانی هستند.”

فدریکو تورس منتظر اخباری در مورد پسر 10 ساله خود روجلیو بود. او به KHOU-TV گفت که وقتی از تیراندازی مطلع شد سر کار بود و به مدرسه رفت.

تورس گفت: “آنها ما را به بیمارستان فرستادند، به مرکز مدنی، به بیمارستان و دوباره اینجا، هیچ چیز، حتی در سن آنتونیو.” خوب است.»

تورس گفت که او دعا می کند که “پسرم سالم پیدا شود… لطفاً اگر چیزی می دانید، به ما اطلاع دهید.”

خانه تشییع جنازه هیلکرست که در روبروی مدرسه ابتدایی راب واقع شده است، سه شنبه شب در پستی در فیس بوک اعلام کرد که بدون هیچ هزینه ای برای مراسم خاکسپاری به خانواده های قربانیان تیراندازی کمک خواهد کرد.

[ad_2]