حکم 1955 در پرونده Emmett Till پیدا شد، خانواده به دنبال دستگیری هستند

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – تیمی که در زیرزمین دادگاه می سی سی پی برای یافتن شواهدی در مورد قتل امت تیل نوجوان سیاهپوست در حال جستجو هستند، حکم صادر نشده ای را پیدا کردند که یک زن سفیدپوست را در ربودن او در سال 1955 متهم کرد و بستگان قربانی از مقامات می خواهند که سرانجام نزدیک به 70 سال بعد او را دستگیر کنند. .

حکم دستگیری کارولین برایانت دانهام – با نام “خانم. الموس استاکستیل، کارمند بخش مداری شهرستان لفلور، روز چهارشنبه به آسوشیتدپرس گفت: روی برایانت “روی سند – هفته گذشته توسط جستجوگران در داخل یک پوشه پرونده که در یک جعبه قرار داده شده بود، کشف شد.

او گفت که اسناد در داخل جعبه ها بر اساس دهه نگهداری می شوند، اما هیچ چیز دیگری وجود ندارد که نشان دهد این حکم به تاریخ آگوست کجاست. 29، 1955، ممکن است باشد.

استوکستیل، که ضمانت نامه را به عنوان واقعی تایید کرد، گفت: “آنها بین دهه های 50 و 60 آن را محدود کردند و خوش شانس بودند.”

گروه جستجو شامل اعضای بنیاد میراث امت تیل و دو تن از بستگان تیل بود: دبورا واتس، پسر عموی خود، رئیس بنیاد. و دخترش تری واتس. بستگان از مقامات می خواهند که از حکم برای دستگیری دونهام استفاده کنند، کسی که در زمان قتل با یکی از دو مرد سفیدپوستی که تنها چند هفته پس از ربوده شدن تیل از خانه یکی از اقوام، کشته و به رودخانه انداخته شد، محاکمه و تبرئه شد.

تری واتس در مصاحبه ای به AP گفت: «آن را سرو کنید و او را شارژ کنید.

کیت بوچمپ، که مستند او “داستان ناگفته امت لوئیس تیل” قبل از تحقیقات مجدد وزارت دادگستری که بدون هیچ اتهامی در سال 2007 به پایان رسید، نیز بخشی از جستجو بود. او گفت که شواهد جدید کافی برای پیگرد قانونی دانهام وجود دارد.

دانهام پرونده را در آگوست 1955 با متهم کردن تیل 14 ساله به پیشروی های نامناسب در یک فروشگاه خانوادگی در مانی، می سی سی پی آغاز کرد. یکی از پسر عموی تیل که در آنجا بود، گفته است که تیل به سمت زن سوت زد، اقدامی که در برابر قوانین نژادپرستانه اجتماعی می سی سی پی در آن دوران بود.

شواهد نشان می دهد که زنی، احتمالاً دانهام، تیل را برای مردانی که بعداً او را کشتند، شناسایی کرده است. حکم دستگیری دونهام در آن زمان منتشر شد، اما کلانتر شهرستان لفلور به خبرنگاران گفت که نمی‌خواهد این زن را “آزار” دهد، زیرا او دو فرزند خردسال برای مراقبت داشت.

دانهام که اکنون در دهه 80 زندگی خود است و اخیراً در کارولینای شمالی زندگی می کند، علناً در مورد درخواست ها برای پیگرد قانونی خود اظهار نظر نکرده است. اما تری واتس گفت که خانواده تیل بر این باورند که حکم متهم کردن دونهام به آدم ربایی، شواهد جدیدی است.

او گفت: «این چیزی است که ایالت می سی سی پی برای پیشبرد نیاز دارد.

دواین ریچاردسون، دادستان منطقه، که دفتر او یک پرونده را تحت تعقیب قرار می دهد، از اظهار نظر در مورد حکم خودداری کرد اما به گزارش دسامبر در مورد پرونده Till از وزارت دادگستری استناد کرد که گفت هیچ پیگرد قانونی امکان پذیر نیست.

ریکی بنکس، کلانتر شهرستان لفلور، با تماس با AP در روز چهارشنبه، گفت: “این اولین بار است که از یک حکم قضایی مطلع می شوم.”

بنکس که در زمان کشته شدن تیل 7 ساله بود، زمانی که یک دادستان سابق منطقه پنج یا شش سال پیش در مورد این پرونده تحقیق کرد، گفت: «هیچ چیزی در مورد حکم قضایی گفته نشد».

بنکس گفت: “من می بینم که آیا می توانم یک نسخه از ضمانت نامه را دریافت کنم و با DA تماس بگیرم و نظر آنها را در مورد آن دریافت کنم.” بنکس گفت که اگر حکم صادره همچنان قابل اجرا باشد، باید با افسران مجری قانون در ایالتی که دانهام در آن زندگی می کند صحبت کند.

رونالد جی. ریچلاک، استاد حقوق در دانشگاه، گفت: حکم‌های دستگیری ممکن است به دلیل گذشت زمان و شرایط تغییر کند، «بی‌اتفاده» شوند، و یکی از احکام مربوط به سال 1955 تقریباً به طور قطع در دادگاه نمی‌گذرد، حتی اگر کلانتری با اجرای آن موافقت کند. دانشگاه می سی سی پی

او گفت، اما همراه با هرگونه شواهد جدید، حکم بازداشت اصلی «کاملاً» می‌تواند گام مهمی در جهت ایجاد دلیل احتمالی برای پیگرد جدید باشد.

ریچلاک گفت: “اگر شما جلوی یک قاضی می رفتید، می توانید بگویید: “روزی روزگاری قاضی تشخیص داد که علت احتمالی وجود دارد، و امروز اطلاعات بسیار بیشتری در دسترس است.”

تیل که اهل شیکاگو بود، در حال ملاقات با اقوام در می سی سی پی بود که وارد فروشگاهی شد که دانهام، آن زمان 21 ساله، در 21 آگوست در آن مشغول به کار بود. 24، 1955. یکی از بستگان تیل که در آنجا بود، ویلر پارکر، به AP گفت که تیل به زن سوت زد. دانهام در دادگاه شهادت داد که تیل نیز او را گرفت و اظهارنظری زننده کرد.

دو شب بعد، روی برایانت، شوهر آن زمان دانهام، و برادر ناتنی‌اش، جی دبلیو میلام، مسلحانه در خانه روستایی لفلور کانتی عموی تیل، موز رایت، ظاهر شدند و به دنبال جوانان بودند. جسد وحشیانه تیل که توسط یک هوادار سنگین شده بود، چند روز بعد در یک شهرستان دیگر از رودخانه بیرون کشیده شد. تصمیم مادرش برای باز کردن تابوت تا عزاداران در شیکاگو بتوانند ببینند چه اتفاقی افتاده است، به جنبش حقوق مدنی ساختمان آن زمان کمک کرد.

برایانت و میلام از قتل تبرئه شدند اما بعداً در مصاحبه ای با مجله به قتل اعتراف کردند. در حالی که نام هر دو مرد در همان حکمی که دانهام را به آدم ربایی متهم می کرد، ذکر شد، مقامات پس از تبرئه آنها این پرونده را پیگیری نکردند.

رایت در طول محاکمه قتل شهادت داد که فردی با صدای “سبک تر” از صدای مردی که تایل را از داخل یک کامیونت شناسایی کرده بود و آدم ربایان او را بردند. شواهد دیگر در پرونده های FBI نشان می دهد که اوایل همان شب، دانهام به شوهرش گفت که حداقل دو مرد سیاه پوست دیگر فرد مناسبی نیستند.

___

ریوز از نیونان، جورجیا گزارش داد.

[ad_2]

Leave a reply