حسابرسان سابق این سوال را مطرح می کنند که آیا شاد وایت برای تحقیق درباره فیل برایانت خیلی نزدیک بود یا خیر

[ad_1]

سه حسابرس سابق ایالتی می گویند که برای جلوگیری از تصور تضاد منافع به دلیل رابطه نزدیک شاد وایت، حسابرس فعلی با فرماندار سابق، خود را کنار گذاشته یا مشارکت خود را در تحقیق درباره رسوایی کلاهبرداری رفاهی می سی سی پی محدود می کردند. فیل برایانت

وایت و دفترش خرج نادرست و سرقت احتمالی ده ها میلیون دلار از پول فدرال را برای کمک به فقرای ایالت شناسایی کردند. اما مسئولیت برایانت در نظارت مستقیم بر مدیر بخش رفاه خود و این واقعیت که مقداری از پول مالیات دهندگان به مردم و برنامه های مورد علاقه فرماندار سابق سرازیر شده است، به طور مشخص در گزارش حسابرسی گسترده او وجود ندارد.

وایت همچنین در همان اوایل با سوالاتی – و انتقادات از سوی دادستانی ایالات متحده – مواجه شد که چرا او به سرعت مقامات فدرال را که منابع تحقیقاتی عظیمی در اختیار دارند، به خصوص از آنجایی که تخلفات مربوط به دلارهای مالیاتی فدرال بود، وارد نکرد.

توجه به وایت پس از تحقیقات “The Backchannel” در می سی سی پی امروز شدیدتر شده است، که نشان داد برایانت از متون خصوصی برای تأثیرگذاری بر مدیر رفاه خود استفاده می کند و سعی می کند معامله ای را با یک استارت آپ دارویی که او را با سهام در شرکت جذب کرد، واسطه کند.

برایانت از آن زمان اعتراف کرده است که محتوای پیام‌هایش “به نظر خوب نیست”، اما در حالی که دفتر حسابرسی بیش از دو سال است که سوابق را در اختیار دارد، آنها را از مردم پنهان کرده است و هیچ نشانه‌ای نشان نداده است که این موضوع را بیشتر بررسی کرده است. . .

رابطه وایت با برایانت به بیش از یک دهه قبل برمی گردد. او زمانی که برایانت معاون فرماندار بود و مدیر کمپین فرمانداری او در سال 2015 بود، مدیر سیاست بود.

این ارتباطات به شک و تردید در مورد استقلال و سختگیری تحقیقات رفاهی دولتی به رهبری وایت کمک کرده است.

پیت جانسون که از سال 1988 تا 1992 به عنوان حسابرس ایالتی خدمت کرد و در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان به کرک فوردیس باخت، گفت: «قانونی که من بر اساس آن زندگی کردم این بود که اگر سؤالی وجود داشت، این کار را نکنید. در سال 1991. جانسون در شرایطی مشابه گفت، اگر چنین ارتباطی با فردی که احتمالاً درگیر است، داشت، از خود کناره گیری می کرد یا نقش خود را در تحقیقات محدود می کرد.

جانسون گفت: “شما نه تنها یکپارچگی خود را به خطر می اندازید، بلکه یکپارچگی هدفی را که دنبال می کنید… این حقایق این سوال را مطرح می کند که آیا تست بو را قبول می کند یا خیر.” و هنگامی که این حقایق آشکار می شود، باید عقب نشینی کنید و بپرسید که آیا مشارکت من صداقت تحقیقات را به خطر می اندازد… من فکر می کنم (سفید) مردی با صداقت بالا است، اما شما شخصاً از من پرسیدید که چه کار خواهم کرد. و بس.”

فرماندار سابق می سی سی پی ری مابوس از سال 1984 تا 1988 به عنوان حسابرس ایالتی خدمت کرد. او از نزدیک با مقامات فدرال در تحقیقات “عملیات تظاهر” و پیگرد قانونی فساد گسترده دولت شهرستان در سراسر می سی سی پی همکاری کرد. مابوس گفت که با توجه به روابط وایت با برایانت، او باید نقش اصلی خود را در تحقیقات به شخص دیگری واگذار می کرد.

نگاه کنید، اگر می خواهید به مالیات دهندگان اطمینان دهید که تحقیقات بی طرفانه و عینی انجام می شود، حتی اگر این تحقیق به این شکل انجام شود، هرگز به دلیل نزدیک بودن آنها به این شکل به نظر نمی رسد، و هیچ کس این را باور نخواهد کرد. مابوس گفت، مشت ها کشیده نشدند.

مابوس گفت: «حدس می‌زنم اگر در مورد (فرماندار سابق) ویلیام وینتر که برای وی به عنوان فرماندار و کمی در یک کمپین کار می‌کردم و مشاور حقوقی او بودم، چیزی یاد می‌گرفتم، حدس می‌زنم وضعیت مشابهی می‌شد. ویلیام وینتر آخرین کسی است که چنین کاری انجام می‌دهد، اما اگر به شواهدی برخورد می‌کردم، خودم را حذف می‌کردم. به خصوص اگر قرار نبود چنین اقدام محکمی در مورد آن انجام دهم، آن را به شخص دیگری می سپارم.”

استیو پترسون از سال 1992 تا 1996 حسابرس ایالتی بود، زمانی که پس از اعتراف به جرم بزهکاری استفاده از سوگندنامه دروغ برای خرید برچسب خودرو استعفا داد. در سال 2009 او به دلیل نقش داشتن در یک پرونده رشوه قضایی به دو سال زندان فدرال محکوم شد.

پترسون گفت که او در موقعیت وایت قرار دارد، “امیدوارم که از خود منصرف شده باشم یا دادستان کل را برای انجام تحقیقات وارد کنم.”

پترسون گفت: “با گفتن این موضوع، موضوع زمان بندی است.” «شما آن شکایاتی را دریافت می‌کنید که وارد می‌شوند، و این است که چه می‌دانستید و چه زمانی آن را می‌دانستید. با دانستن آنچه اکنون می دانیم، به وضوح باید خود را کنار می گذاشت و اکنون باید خود را کنار می گذاشت.»

حسابرس سابق استیسی پیکرینگ، که برایانت او را با وایت جایگزین کرد، از اظهار نظر خودداری کرد.

وایت به عنوان حسابرس شهرت خود را به عنوان یک مدافع سرسخت دلارهای مالیاتی ایالتی سوزانده است و به دلیل افشای نقاب از یک طرح عظیم در رسوایی رفاه سال 2019 به او اعتبار داده شده است. اما از آن زمان حفره هایی در ممیزی ظاهر شد، به ویژه مربوط به دخالت برایانت در پشت صحنه.

تحقیقات می سی سی پی امروز نشان داد که فرماندار سابق به شرکتی به نام Prevacus کمک کرده است که به طور نامناسب پول رفاهی را دریافت کرده است و او آماده دریافت سهام در این شرکت بود تا اینکه دفتر وایت دستگیر شد و تحقیقات خود را اعلام کرد.

بیشتر بخوانید: حسابرس ایالتی شاد وایت در مورد تحقیقات رفاهی، فرماندار سابق بحث می کند. فیل برایانت

پیام های متنی بین برایانت، مالک Prevacus و ستاره بازنشسته NFL، برت فاور، بیش از دو سال است که در اختیار دفتر حسابرسی است. آنها دو مرد را نشان می‌دهند که به برایانت می‌گویند که شرکت بودجه عمومی دریافت کرده است، و اینکه فرماندار قصد دارد پس از ترک سمت او معامله تجاری خود را با Prevacus انجام دهد. اما وایت آن خط داستانی را برای عموم فاش نکرد.

در عوض، وایت برایانت را به‌عنوان «سوت‌زن» معرفی کرد که تحقیقات او را آغاز کرد و گفت که این مسئولیت مدیر رفاه برایانت است که قانون را بداند و از هرگونه دستورالعمل نادرست فرماندار امتناع کند.

سوالات در مورد اینکه آیا و چه زمانی دفتر وایت به سایر مقامات در مورد پیام های متنی هشدار داده است، همچنان باقی است. دفتر حسابرسی پس از درخواست سوابق عمومی، از تحویل پیام‌ها به می‌سی‌سی‌پی امروز خودداری کرد، و این رسانه شکایت سوابق کمیسیون اخلاقی علیه دفتر دارد.

وایت و بسیاری از مقامات دیگر ماه‌ها است که به استناد به دستور قاضی ایالتی از اظهارنظر درباره این پرونده خودداری کرده‌اند.

اما در مصاحبه اکتبر 2021 با می سی سی پی تودی – قبل از اینکه قاضی حکم گاف در پرونده را برای محدود کردن بیشتر وایت تقویت کند – حسابرس گفت که مواردی را ندیده است که برایانت به رئیس رفاه خود دستور دهد تا پول فدرال را برای برنامه های خاص خرج کند. می سی سی پی امروز بعداً ارتباطات بین فرماندار و بازیگران اصلی رسوایی بحث تخصیص کمک های مالی را به دست آورد.

وایت همچنین گفت که وظیفه مدیر بهزیستی رد درخواست‌های نادرست استاندار است نه آگاهی از قوانین و مقررات به عهده استاندار.

یک اتفاق عجیب در تحقیقات حسابرس زمانی رخ داد که وایت پس از آغاز تحقیقات هشت ماهه بدون اطلاع مقامات فدرال، به دفتر دادستانی ناحیه هیندز – که بدنبال کم پرسنلی بود و از تعداد زیادی پرونده متحمل رنج می برد – رفت.

مایک هرست، دادستان وقت ناحیه جنوبی ایالات متحده در اوایل سال 2020 با صدور بیانیه ای اشاره کرد: “ما در دفتر دادستانی ایالات متحده و FBI فقط از رسانه ها از گزارش های رسانه ای در مورد کیفرخواست ها و دستگیری ها مطلع شدیم، در همان زمان که عموم مردم متوجه شدند.”

“در حالی که ما اقدامات گزارش شده را ستایش می کنیم، نه با FBI و نه با دفتر دادستانی ایالات متحده توسط حسابرسی ایالتی یا دادستان ناحیه Hinds درباره این تحقیقات تماس گرفته نشده است، اگرچه میلیون ها دلار فدرال ادعا می شود که به سرقت رفته است.”

وایت در آن زمان گفت که دفتر او به سرعت و بدون اطلاع یا دخالت مقامات فدرال حرکت کرد تا قبل از خرج کردن یا سرقت پول بیشتر، این طرح متوقف شود. وایت به کندی اقدامات مقامات فدرال به عنوان توجیهی برای آژانسش در تحقیق و دستگیری اشاره کرده است. بیش از دو سال بعد، مقامات فدرال هیچ اتهامی در رابطه با رسوایی رفاهی مطرح نکرده اند.

با توجه به اینکه مدیر خدمات انسانی فرماندار سابق و دوستان نزدیک برایانت در میان دستگیر شدگان و متهمان بودند و به نظر می‌رسد این تخلف شامل برنامه‌ها یا شرکت‌هایی می‌شود که برایانت از آن‌ها حمایت کرده بود، وایت با سؤالاتی درباره برایانت مواجه شد. اما اندکی پس از دستگیری ها، وایت گفت که دولت وقت. برایانت در واقع همان افشاگری بود که تحقیقات دفتر حسابرسی را برانگیخت.

بیشتر بخوانید: فیل برایانت با سرازیر شدن وجوه رفاهی به سمت برت فاور، به دنبال پرداختی بود.

تحقیقات جنایی فدرال به طرز بدنامی آهسته، اما همچنین بدنام کامل است. مخفیانه گسترده، استراق سمع و سایر منابع آنها به FBI و DOJ این امکان را می دهد که شبکه های گسترده ای را بر روی توطئه های جنایتکارانه پرتاب کنند.

هرست در بیانیه خود در زمان دستگیری‌ها خاطرنشان کرد: «تحقیق و تعقیب پرونده‌هایی با این بزرگی و پیچیدگی معمولاً همان کاری است که اف‌بی‌آی و دادستانی ایالات متحده اینجا در می‌سی‌سی‌پی و در سراسر کشور انجام می‌دهند».

هرست، منصوب شده دولت ترامپ که در اوایل سال 2021 از سمت خود کنار رفت، درخواست اخیر برای اظهار نظر در مورد این پرونده را رد کرد.

وایت گفته است که پس از تحقیقات اولیه هشت ماهه و دستگیری‌هایش، مقامات فدرال را درگیر کرده و همه چیزهایی را که بازرسانش در اختیار دارند تحویل داده است.

تقریباً سه سال پس از رسوایی عظیم شامل حداقل 77 میلیون دلار دلارهای رفاهی فدرال خرج شده یا دزدیده شده، وزارت امور خارجه خدمات انسانی روز دوشنبه از شکایت مدنی در تلاش برای پس گرفتن 24 میلیون دلار از ورزشکاران مشهور سابق و کشتی گیران حرفه ای – از جمله برایانت خبر داد. دوست برت فاور و تد “مرد میلیون دلاری” دیبیاس – در میان دیگران.

مشخص نیست که ادامه تحقیقات فدرال یا ایالتی در این مرحله کجاست. از زمانی که دفتر وایت ابتدا شش نفر را در فوریه 2020 دستگیر کرد، هیچ دستگیری دیگری صورت نگرفت – رئیس DHS برایانت و یکی دیگر از کارمندان آژانس، کشتی گیر حرفه ای سابق، برت دیبیاس، مالک مدرسه غیرانتفاعی و خصوصی و پسرش و یک حسابدار که برای آنها کار می کرد. چهار نفر از شش نفر از آن زمان به اتهامات ایالتی اعتراف کرده اند.

وایت در بیانیه ای درباره شکایت DHS گفت: “ما در کنار شرکای فدرال خود – که بیش از دو سال است به تمام سوابق ما دسترسی داشته اند – به کار ادامه خواهیم داد تا مطمئن شویم که پرونده به طور کامل بررسی می شود.”

انتصاب برایانت مدیر سابق کمپین و مدیر سیاستگذاری وایت به عنوان حسابرس ایالتی در سال 2018 برای اکثر ناظران سیاسی غافلگیر کننده بود. برایانت در آن زمان گفت که او کسی را می‌خواهد که «استقلال» داشته باشد که روابط سیاسی و پیوندهای متعددی با مقامات دولتی و مؤسساتی نداشته باشد که او حسابرسی می‌کند.

برایانت در مراسم سوگند وایت به عنوان حسابرس پس از انتصاب وی، گفت: «زمانی که حسابرس بودم، از گفتن این جمله لذت می بردم: «ما به خدا اعتماد داریم. بقیه، ما حسابرسی می کنیم. شاد، شما خوش آمدید از آن استفاده کنید.”

توجه: پس از انتشار این داستان، حسابرس شاد وایت در توییتر پاسخ داد.

این مقاله برای اولین بار در می سی سی پی امروز ظاهر شد و در اینجا با مجوز Creative Commons بازنشر شد.[ad_2]