جنگ یا نه، آمریکایی ها هنوز به اروپا می روند

[ad_1]

با وجود تهاجم به اوکراین، مشاغل مسافرتی و مهمان‌نوازی همچنان شاهد تقاضای سفرهای اروپایی در تابستان امسال هستند. تا حالا.

کاهش تعداد مبتلایان به کووید-19 همراه با کاهش محدودیت های همه گیر، تقاضای سرکوب شده برای سفرهای تفریحی به خارج از کشور را تغذیه می کند. قدرت دلار در برابر یورو مطمئناً مقرون به صرفه بودن را برای آمریکایی‌ها افزایش می‌دهد، اگرچه برخی از دستاوردهایی که مصرف‌کنندگان مشاهده می‌کنند ممکن است با افزایش قیمت‌های خطوط هوایی ناشی از تقاضا و افزایش قیمت سوخت جبران شود.

نتیجه نهایی؟ پس از گذراندن دو سال به طور عمده در داخل خانه، مردم آماده هستند. واضح است که روسیه به‌عنوان مقصد پرواز از نقشه خارج شده است، و خطوط کشتیرانی مانند نروژی در حال تغییر مسیر هستند تا از توقف‌های قبلی برنامه‌ریزی شده در St. پترزبورگ (همین مورد در اودسا، اوکراین، یکی دیگر از بندرهای مورد نیاز برای کشتی های کروز اتفاق می افتد.)

پیش‌بینی‌ها همچنان متفاوت است، اما بسیاری می‌گویند هنوز برای درک تأثیر کاملی که تهاجم روسیه بر سفر به اروپا خواهد داشت، خیلی زود است. اپلیکیشن رزرو سفر Hopper شاهد افزایش رزرو پرواز از ایالات متحده به اروپا از اواسط ژانویه تا اواسط فوریه از 15 درصد به 21 درصد بود. اما بر اساس گزارشی از روسیه، پس از تهاجم روسیه، این معیار به 15 درصد بازگشت سفر هفتگی.

در سایر نقاط اروپا، سفر همچنان محبوب است. دینا جیانکوتی، معاون فروش و بازاریابی در شرکت تور دوچرخه‌سواری Duvine می‌گوید: «ما بیشتر سفرهای اروپایی را زیر نظر داریم و تا کنون، هنوز تفاوتی در تقاضا از زمان شروع جنگ مشاهده نکرده‌ایم.

“معمولاً با تماس مردم و پرسیدن سؤالات زیادی شروع می شود: اگر آنها می توانند لغو کنند، اگر نگرانی هایی داریم، اگر چیزی دیده ایم … و حتی در این مرحله سؤالات زیادی دریافت نکرده ایم.” او می گوید.

دو ماه گذشته برای Duvine مستقر در سامرویل، ماساچوست، رکوردشکنی بوده است. طبق گفته Giancotti، در ژانویه و فوریه، Duvine فروش خود را در مقایسه با آن دو ماه در سال 2019 تقریباً دو برابر کرد. بیشتر این علاقه مسافران Duvine در اروپای غربی است که ایتالیا، فرانسه، پرتغال و اسپانیا چهار مدعی اصلی هستند.

با این حال، شرکت های مسافرتی شروع به محاسبه مجدد کرده اند. ویشال هیرمات، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل JetClub پیش بینی کرد که تابستان امسال یکی از شلوغ ترین تابستان ها برای پرواز خواهد بود. شرکت هوانوردی خصوصی مستقر در گرینزبورو در کارولینای شمالی پیش بینی کرد که پروازها از 20 به 30 درصد نسبت به تابستان گذشته افزایش یابد.

بخش جت های خصوصی از این همه گیری منتفع شده است، زیرا مسافران ثروتمند برای اجتناب از فرودگاه های تجاری پول پرداخت می کردند. اما Hiremath معتقد است که پیش‌بینی‌ها ممکن است نیاز به تعدیل داشته باشند. در حال حاضر منتظر و تماشا است و [we] او می‌گوید: امیدوارم به زودی پایان یابد. ما احتمالاً همچنان شاهد افزایشی خواهیم بود، مشروط بر اینکه جنگ به اروپای غربی سرایت نکند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمالاً پرواز دوباره به شدت سقوط خواهد کرد.”

برخی از مسافران محتاط تر می شوند. یک نظرسنجی اخیر از MMGY Global، یک شرکت تحقیقات بازار مستقر در اورلند پارک در کانزاس، نشان می‌دهد که 47 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی از پیگیری هرگونه برنامه سفر به اروپا تا زمانی که ببینند بحران اوکراین چگونه رخ می‌دهد، خودداری می‌کنند. نیمی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نیز نسبت به احتمال بسته شدن مرزها و تاخیر یا لغو پروازها، قطارها و سفرهای دریایی ابراز نگرانی کردند.

JayWay Travel، یک آژانس مسافرتی بوتیک که در تورهای اروپای مرکزی، شرقی و جنوبی تخصص دارد، حداقل برای برخی از کشورها احساس می‌کند. آژانس مسافرتی مستقر در نیو روشل در نیویورک همچنان در ابتدای سال شاهد تقاضای زیادی برای سفرهای اروپایی بود، تقاضایی که از زمان آغاز به کار این شرکت در سال 2006 تاکنون شاهد آن نبوده اند. او می گوید که تقاضا در ماه فوریه در بیشتر اروپا حتی قوی تر شد.

تهاجم به اوکراین به اندازه‌ای که رایسمن فکر می‌کرد، تقاضا را کاهش نداده است. ریزمن می‌گوید: «ما هنوز علاقه شدیدی به مناطقی که هم مرز با اوکراین نیستند، می‌بینیم، اما با توجه به این وضعیت، در یک تا دو هفته گذشته تردید بیشتری را شاهد هستیم.» به عنوان مثال، لهستان یکی از بزرگترین کشورهای ما است که با اوکراین همسایه است و ما به آن تور ارائه می دهیم، و ما شاهد کاهش شدید درخواست ها بوده ایم.

به گفته مایک فولر، مدیر عامل فروشنده بلیط قطار ایتالیایی ایتالیایی مستقر در بوستون، تداوم عدم اطمینان در چشم انداز باعث تقویت بزرگی برای بیمه های مسافرتی شده است. مصرف‌کنندگان می‌خواهند از خریدهای خود محافظت کنند و مایلند برای آرامش خاطر، چند دلار اضافی بپردازند.

فولر می گوید که ایتالیا ریل درصد بیشتری از بلیط های قابل استرداد را نسبت به گذشته مشاهده می کند. به نظر او این تا حد زیادی ناشی از همه گیری است، اما این انعطاف پذیری در حال افزایش محبوبیت است و با توجه به رویدادهای جاری حتی بیشتر قابل استفاده است. در حال حاضر، او انتظار دارد که تقاضا ثابت بماند.

[ad_2]