جنگ علیه حقوق باروری: چگونه شرکت ها از کارگران در کشورهای متخاصم حمایت می کنند

[ad_1]

ایالت تگزاس یکی از بزرگترین اقتصادهای ایالات متحده و جمعیت رو به رشدی دارد. اما تجارت در ایالت لانگ‌هورن جنبه منفی دارد: یکی از محدودکننده‌ترین قوانین حقوق باروری در کشور است که برای شرکت‌هایی که کارمندان زن دارند، می‌تواند دشوار باشد.

اکنون یکی از بسیاری است. از زمانی که تگزاس اولین کشوری در اتحادیه شد که ممنوعیت ایالتی برای سقط جنین را پس از شش هفته بارداری در سپتامبر 2021 تصویب کرد، ایالت های بیشتری از آن پیروی کردند. در مارس سال جاری، قانونگذاران فلوریدا سقط جنین پس از 15 هفته بارداری را ممنوع کردند و آیداهو قانونی را بر اساس مدلی در تگزاس تصویب کرد که سقط جنین پس از شش هفته بارداری را از ماه سپتامبر متوقف می کند. سپس در این هفته، کوین استیت، فرماندار جمهوری‌خواه اوکلاهاما، لایحه‌ای را امضا کرد که انجام سقط جنین را در این ایالت غیرقانونی می‌کند، به استثنای موارد اورژانس پزشکی. در حال حاضر 22 ایالت محدودیت هایی برای سقط جنین در کتاب های خود دارند و هجده ایالت تقریباً ممنوعیت کلی دارند.

در نتیجه، برخی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند مزایای سقط جنین خود را گسترش دهند و ایالت‌های بیشتری را در بر گیرند، به این امید که در صورت نیاز، کارکنان زن آنها به مراقبت‌های باروری دسترسی پیدا کنند. پلت فرم جستجو و بررسی آنلاین Yelp که در سانفرانسیسکو مستقر است و بیش از 4000 کارگر دارد، از امروز شروع به پوشش هزینه های کارکنان و همسرانشان می کند که برای مراقبت از سقط جنین باید به خارج از ایالت سفر کنند. مجله نیویورک تایمز. یک نماینده شرکت گفت، در حالی که این شرکت تقریباً 200 کارمند در تگزاس دارد، این مزایا شامل کارمندان ایالت های دیگر می شود که ممکن است تحت تأثیر “اقدامات فعلی یا آتی که دسترسی به مراقبت های بهداشتی باروری تحت پوشش را محدود می کند” شوند.

علاوه بر این، ماه گذشته، سیتی گروپ، که بیش از 8000 کارگر در تگزاس دارد، اولین بانک بزرگی شد که فاش کرد که مزایای سفر را برای کارکنانی که به دنبال سقط جنین در خارج از ایالت خود هستند، «در پاسخ به تغییرات در قوانین مراقبت های بهداشت باروری در ایالت های خاص» ارائه می کند. شرکت در یک پرونده در ماه مارس بیان شده است. نماینده ایالت تگزاس، بریسکو کین، شرکت را به خاطر این سیاست مورد انتقاد قرار داد و تهدید کرد که لایحه ای را برای جلوگیری از پذیره نویسی اوراق قرضه شهرداری در ایالت توسط بانک ارائه خواهد کرد، مگر اینکه سیاست هزینه های خود را لغو کند، کاری که شرکت انجام نداده است.

ارائه خدمات باروری که شامل سقط جنین به کارمندان در ایالتی با محدودیت است، آسان نیست. در حالی که بیشتر طرح های بیمه درمانی هزینه سقط جنین را پوشش می دهند، در 10 ایالت از جمله اوکلاهاما، میشیگان و یوتا، قانونگذاران همه طرح های جامع را از پوشش سقط جنین منع کرده اند. بر اساس گزارش‌ها، در این ایالت‌ها، شرکت‌ها باید زیرساختی برای اطمینان از دسترسی کارکنان به این رویه‌ها ایجاد کنند، که شامل حفاظت از حریم خصوصی کارگران، و جلوگیری از اقدامات قانونی انجام شده توسط ایالت‌هایی است که به دنبال جلوگیری از هرگونه راه‌حل برای قوانین خود هستند. لس آنجلس تایمز.

این موضوع احتمالاً در تابستان امسال حتی داغ‌تر می‌شود زیرا انتظار می‌رود دیوان عالی در مورد لغو یا عدم تصمیم گیری تصمیم بگیرد. Roe v. وید، مورد برجسته 1973 که یک حق قانونی برای سقط جنین را ایجاد کرد. دسامبر گذشته، دادگاه عالی به استدلال های شفاهی در آن رسیدگی کرد Dobbs v. سازمان بهداشت زنان جکسون، پرونده ای خارج از می سی سی پی که صراحتاً از دادگاه خواسته بود که تصمیم 1973 را لغو کند و اکثر شش جمهوری خواه دیوان کاملاً مشتاق تحقق آن بودند. اگر Roe رد شود، قانونگذاران ایالتی آزاد خواهند بود تا در صورت تمایل، سقط جنین را به طور کامل محدود یا ممنوع کنند.

[ad_2]