جستجوی مدیر عامل Starbucks 3 مورد کلیدی را نشان می دهد که استخدام از راه دور ایده بدی است.

[ad_1]

استارباکس اخیراً اعلام کرد که کوین جانسون، مدیرعامل آن اواخر بهار امسال بازنشسته خواهد شد. با مدت زمان کوتاهی برای پر کردن این موقعیت، مدیر عامل سابق هوارد شولتز منصوب شد تا به طور موقت برای سومین بار به سمت مدیرعاملی بازگردد. به گفته ملودی هابسون، رئیس هیئت مدیره استارباکس، برنامه این است که تا پاییز جانشین بلندمدت جانسون شناسایی شود. این به شرکت زمان زیادی می دهد تا یک نامزد مناسب را بدون عجله یا زوم پیدا کند.

در واقع، هابسون به صراحت اعلام کرد که “ما قصد نداریم از طریق زوم استخدام کنیم.” و برای گرفتن بهترین تصمیمات استخدامی بلندمدت، شاید شما هم نباید.

در حالی که زنجیره قهوه جهانی می‌تواند فرآیند استخدام را از طریق مصاحبه از راه دور با حذف نیاز به سفر (که می‌تواند زمان‌بر باشد) تسریع بخشد – یا حتی صرفاً ناراحتی ناشی از تشکیل یک جلسه در دفتر، به سادگی علاقه‌ای ندارد. در مقابل، بیزاری آن از استخدام از راه دور، استراتژی سه بخشی کارکنان شرکت 103 میلیارد دلاری را روشن می کند که پاسخ مناسب بودن Zoom برای فرآیند مصاحبه را روشن می کند. این شامل سه مورد کلیدی است که نباید از راه دور استخدام کنید:

1. مدیریت بالا

اول (و بدیهی تر)، اگر مجبور نیستید، مدیریت بالاتر یا سطوح C را از راه دور استخدام نکنید. طبق بررسی هاروارد بیزینس، مسیر جدیدی به سمت C-suite وجود دارد که با تکامل محیط های کاری در حال تغییر است. و اگرچه در سال‌های اخیر، تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌ها با انتخاب کمی جز تصمیم‌گیری از راه دور برای استخدام باقی مانده‌اند، اما این بهترین گزینه برای استخدام کارکنان کلیدی نیست. در مورد استخدام کارمندان سطح C نیز این تنها گزینه نیست.

2. موقعیت های داخل دفتر یا فروشگاه

اگر یک شرکت کاملاً از راه دور هستید یا برای یک موقعیت کاملاً از راه دور استخدام می کنید، سعی کنید از زوم برای مصاحبه های شغلی استفاده نکنید. به عنوان یک قانون ساده، اگر کاندید در حال مصاحبه برای یک موقعیت در دفتر یا فروشگاه است، مصاحبه باید به صورت حضوری انجام شود.

این نه تنها نشانه واقعی تری از مناسب بودن نامزد برای این نقش را نشان می دهد، بلکه به شما کمک می کند تا بینش واقعی تری از مصاحبه به دست آورید. به عنوان مثال، توانایی یک نامزد برای رسیدن به موقع، مثلاً علیرغم صف طولانی در کافی شاپ مورد علاقه خود، ترافیک در راه یا مشکل در پارکینگ.

3. نامزدهای خارجی بدون مرجع داخلی

اگر شخصی متقاضی داخلی نیست یا توسط یک کارمند داخلی معتبر معرفی شده است، معمولاً بهتر است به جای مصاحبه از راه دور، حضوری مصاحبه کنید. استخدام یک کارمند جدید یک تصمیم بزرگ است و بنابراین هر چه اطلاعات بیشتری از مصاحبه به دست آورید بهتر است. اما برخلاف مصاحبه‌های زوم که در آن بیشتر به صحبت‌های یک نامزد وابسته هستید، حضوری نیز می‌توانید ببینید که آنها چه می‌کنند. به عنوان مثال، می توانید ببینید که آنها به دنبال پاسخ نیستند.

اطلاعات بسیار بیشتری وجود دارد که می توانید از ملاقات حضوری با افراد نسبت به آنلاین به دست آورید. و اینکه چه کسی را استخدام می کنید بستگی به نحوه استخدام شما دارد. برای یافتن واجد شرایط ترین کاندیداهایی که برای موقعیت و سازمان شما مناسب هستند، مهم است که در فرآیند استخدام خود استراتژیک باشید. به همین دلیل است که ایلان ماسک از «تست ۲ دست» برای یافتن استعدادهای برتر (بدون مدرک مورد نیاز) یا نحوه استفاده اپل از برنامه‌ها برای شناسایی سریع بهترین نامزدها از بین صدها و حتی هزاران استفاده می‌کند.

در مورد استارباکس که جایگزین مدیرعامل کوین جانسون شود، این شرکت از نظر استراتژیک روند را کند می کند و اطمینان می دهد که تصمیمات خود را بر اساس موارد درست استوار می کند. این نمونه ای از بزرگترین توصیه وارن بافت در بازی است (طولانی بروید)، و با انجام این کار، با یافتن یک جایگزین بلندمدت، به طور موثرتر به اهداف بلندمدت خود می رسد.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]