تیرانداز مظنون در تگزاس که زیر رختشویی پنهان شده بود: کلانتر

[ad_1]

کلیولند، تگزاس (AP) – یک تعقیب و گریز چهار روزه در تگزاس برای یافتن مرد مسلحی که متهم به کشتن پنج همسایه بود، روز سه‌شنبه نه چندان دور از محل تیراندازی پایان یافت، زمانی که مقامات، بر اساس یک اطلاعات، گفتند مظنون را در زیر انبوهی از تیراندازی پنهان کرده بودند. لباسشویی در کمد یک خانه

فرانسیسکو اوروپزا، 38 ساله، بدون هیچ حادثه ای در نزدیکی هوستون و حدود 20 مایلی (32 کیلومتری) از خانه خود در شهر روستایی کلیولند دستگیر شد، جایی که مقامات می گویند او به همسایه خود رفت و با تفنگ AR به دنبال تعدادی از همسایگانش شلیک کرد. او از او خواسته بود که تیراندازی را در حیاط خانه‌اش متوقف کند، زیرا بچه را بیدار نگه می‌داشت.

کپر درباره خانواده قربانیان گفت: «آنها اکنون می توانند آسوده باشند زیرا او پشت میله های زندان است. او به خاطر کشتن آن پنج نفر، زندگی‌اش را پشت میله‌های زندان سپری می‌کند.»

این دستگیری در نزدیکی Conroe اتفاق افتاد و به شبکه‌ای در حال گسترش که به بیش از 250 نفر از حوزه‌های قضایی مختلف تبدیل شده بود، پایان داد. همین اواخر صبح سه‌شنبه، اف‌بی‌آی گفت که اوروپزا «می‌تواند هر جایی باشد» و تأکید کرد که بازرسان برای یافتن محل اختفای او روزها تلاش کرده‌اند و صادقانه اعتراف کرده‌اند که هیچ سرنخی ندارند.

با گسترش جستجو از پهپادها و سگ‌های ردیاب بو استفاده شد که شامل شانه زدن جنگل‌های جنگلی در چندین مایل دورتر از صحنه بود. فرماندار جمهوری خواه، گرگ ابوت، یک جایزه نقدی 50000 دلاری ارائه کرد، زیرا جست و جو در اواخر هفته به طول انجامید.

کانر هاگان، سخنگوی FBI گفت: سه آژانسی که برای دستگیری اوروپزا وارد عمل شدند، مارشال های ایالات متحده، وزارت امنیت عمومی تگزاس و تیم BORTAC گشت مرزی ایالات متحده بودند.

به گفته مقامات اداره مهاجرت آمریکا، فرد مورد حمله یک شهروند مکزیکی است که چهار بار اخراج شده است. تیرانداز اولین بار در مارس 2009 و اخیراً در ژوئیه 2016 اخراج شد و همچنین در سپتامبر 2009 و ژانویه 2012 اخراج شد.

کپر گفت که قبل از تیراندازی روز جمعه، افسران حداقل یک بار قبل از اینکه در حیاط مظنون تیراندازی می کردند به خانه او فراخوانده شده بودند.

همه قربانیان اهل هندوراس هستند. ویلسون گارسیا، که از تیراندازی جان سالم به در برد، گفت که دوستان و خانواده در خانه سعی کردند پس از نزدیک شدن اوروپزا به خانه و تیراندازی و کشتن همسرش ابتدا از درب ورودی خانه، از خود و فرزندان خود پنهان و محافظت کنند.

گارسیا گفت که اوروپزا در حالی که یک تفنگ به سبک AR را پر می‌کرد، بعد از اینکه او و دو نفر دیگر از او خواستند تا اواخر شب تیراندازی را متوقف کند، به سمت خانه آنها دوید. گارسیا گفت اوروپزا به او گفته است که می تواند هر کاری که می خواهد در ملکش انجام دهد.

گارسیا یکشنبه به یاد می آورد که پس از رد درخواست اوروپزا، خانواده بارها با مجری قانون تماس گرفتند. او گفت در حالی که منتظر رسیدن کمک بود، اوروپزا به سمت او دوید و دوباره بارگیری کرد. خانه گارسیا مملو از 15 نفر بود که چند نفر از آنها دوستان بودند و برای پیوستن به همسر گارسیا در یک کلیسا آنجا بودند.

همسر 25 ساله گارسیا، سونیا آرژانتین گوزمن، و پسر 9 ساله، دانیل انریکه لاسو، به همراه دیانا ولاسکز آلوارادو، 21 ساله کشته شدند. هولیسا مولینا ریورا، 31 ساله; و خوزه جاناتان کازارز، 18 ساله. دو تن از قربانیان هنگام محافظت از نوزاد و دختر 2 ساله گارسیا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

عثمان ولاسکوئز، پدر دیانا، روز سه شنبه گفت که دخترش به تازگی اقامت گرفته و هشت سال پیش با کمک خواهری که قبلاً در آنجا زندگی می کرد، بدون مدارک به ایالات متحده سفر کرده است.

خواهرش مرا متقاعد کرد که اجازه دهم دخترم را ببرد. او به من گفت که ایالات متحده سرزمین فرصت ها است، و این درست است.» او گفت.

[ad_2]

Leave a reply