توییتر به تازگی قرارداد خود با ایلان ماسک را فاش کرد. این جزئیات جذابی است که بیشتر مردم از دست می دهند

[ad_1]

این یک داستان در مورد ایلان ماسک، توییتر و جزئیات جذابی است که تقریباً هیچ کس متوجه آن نشده است.

آیا می توانم از شما بخواهم که ابتدا به چند چیز فکر کنید تا آن را در متن نگه دارید؟

در حین نوشتن این مقاله، خانه‌ام را جست‌وجو کردم و به دنبال توافقنامه‌هایی بودم که اخیراً منعقد کرده بودم. بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید وجود دارد. مثلا:

  • برگه مجوز برنامه بعد از مدرسه دخترم: هفت پاراگراف و حدود 500 کلمه.
  • گواهی پوشش بیمه دندانپزشکی من: سه صفحه، به اضافه شاید 10 صفحه دیگر دیگ بخار.
  • آخرین مورد، اما نه کم اهمیت، اسناد رهنی است که هنگام خرید خانه خود را امضا کردیم. آنها احتمالاً 250 صفحه را اجرا می کنند.

درسی که فکر می‌کنید اینجا می‌گیرید این است که هر چیزی که ارزش توافق را داشته باشد، به کلمات، پاراگراف‌ها و صفحات زیادی نیاز دارد، درست است؟

مطمئنم که تا به حال می‌دانید که ماسک حدود 9 درصد از توییتر را خرید، سپس شروع به توییت کردن درباره تغییراتی که می‌خواهد ایجاد کند، کرد و در نهایت موافقت کرد که در هیئت مدیره توییتر بنشیند.

چیزی که می‌خواهم توجه را به آن جلب کنم طولانی بودن سند رسمی ماسک است که برای اجرای آن امضا شده است. یا، شاید باید آن را «کوتاه محض» بنامم، با توجه به تعداد کم کلمات آن.

در اینجا گزیده های کلیدی از متن کامل است که مهم است. نسخه کامل، خلاصه نشده، که فقط سه کلمه و 241 کلمه را اجرا می کند، در بخشی از آن آمده است:

  • “در اسرع وقت… آقای ماسک به عنوان مدیر کلاس دوم به هیئت مدیره منصوب خواهد شد…”
  • «آقای ماسک با این موضوع موافق است [he] … به تنهایی یا به عنوان عضوی از یک گروه، مالک ذینفع بیش از 14.9٪ از سهام عادی شرکت نمی شود ….”
  • متفرقه … “این قرارداد نامه توسط قوانین ایالت دلاور اداره می شود و مطابق با آن تفسیر خواهد شد.”

تو می توانی سند کامل را اینجا بخوانید، اما واقعاً همین است.

اعتبار ناشی از مت لوین بلومبرگ، که گفت وکلا به اختصار آن اشاره کرده اند. من با ماسک و مدیر عامل توییتر پاراگ آگراوال برای اظهار نظر تماس گرفتم – البته از طریق توییت – اما چیزی نشنیدم.

این را با «توافق‌نامه‌های توقف» مقایسه کنید که دیگران در توییتر برای اتخاذ مواضع خود امضا کرده‌اند. برای مثال، قرارداد 2020 برای Elliott Investment Management LP دارای 14 صفحه به اضافه پنج صفحه نمایشگاه است.

به عبارت دیگر، قرارداد ماسک برای اینکه بخشی از مسیر یک شرکت 49 میلیارد دلاری باشد، کوتاه‌تر از قراردادی است که چندی پیش برای خرید دامنه 2000 دلاری امضا کردم، یا اولین خودرویی که در دوران کالج خریدم.

من فکر می کنم در اینجا دو نکته نظری وجود دارد.

  • اولین مورد این است که گاهی اوقات، شما فقط یک معامله ساده می خواهید – جلسه ای از ذهن ها که به کاغذ تبدیل می شود، بدون اینکه لژیون وکلا مانعی برای شما ایجاد کند. من خودم این را به عنوان یک وکیل دیدم. (دیگر تمرین نمی کنم.)
  • دوم این است که گاهی اوقات، هر دو طرف توافق می‌دانند که این یک امر رسمی است و ارزش کاغذی که روی آن چاپ می‌شود، ندارد. این ممکن است در اینجا اتفاق بیفتد، جایی که ماسک با 80 میلیون دنبال کننده توییتر خود در جایی ظاهر نمی شود و سهام عظیمی را خریداری می کند – البته سهامی که کمتر از 3.5 درصد از دارایی خالص برآورد شده او است.

به طور خلاصه، ثروت ماسک حدود پنج برابر کل ارزش بازار توییتر است. بنابراین، اگر او در موقعیتی کاملاً متضاد با پخش کننده رسانه های اجتماعی قرار بگیرد، تردیدی وجود ندارد که اگر واقعاً بخواهد مبارزه کند، چه کسی برنده خواهد شد.

ماسک واقعاً یک کارآفرین استثنایی است. همانطور که در کتاب الکترونیکی رایگان خود می نویسم، ایلان ماسک برنامه های بسیار بزرگی دارد، او با تعصب نسبت به این نوع معاملات بزرگ شد، و او یکی از تنها میلیاردرهای جهان است که می تواند با آنها موافقت کند.

خوب، بد یا زشت: کاش هر توافقی می توانست به این سادگی باشد. حداقل برای مدتی.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.[ad_2]