توری بووی، اهل می سی سی پی و دونده المپیکی در سن 32 سالگی درگذشت.

[ad_1]

شهرستان رنکین، خانم. (WJTV) – توری بووی، اهل می سی سی پی و دونده المپیکی درگذشت. او 32 ساله بود.

تیم مدیریت او و دو و میدانی ایالات متحده آمریکا خروج او را اعلام کردند.

مکس سیگل، مدیر اجرایی دوومیدانی ایالات متحده آمریکا در بیانیه ای گفت: “USATF از درگذشت توری بووی، برنده سه مدال المپیک و دو بار قهرمان جهان، عمیقا متأسف است.” “یک ورزشکار با استعداد، تاثیر او در این ورزش بی‌اندازه است و به شدت دلتنگ خواهد شد.”

“ما غمگین هستیم که خبر بسیار غم انگیز درگذشت توری بووی را به اشتراک می گذاریم. ما یک مشتری، یک دوست عزیز، یک دختر و یک خواهر را از دست داده ایم. توری یک قهرمان بود… یک فانوس نوری که خیلی درخشان می درخشید! ما واقعاً دل شکسته‌ایم و دعاهایمان با خانواده و دوستان است.»

به گفته کلانتری اورنج کانتی در اورلاندو، افسران بعدازظهر سه شنبه به خانه ای در این منطقه “برای بررسی رفاهی زنی 30 ساله ای که چند روز بود دیده نشده بود یا از او خبری نبود” پاسخ دادند.

کلانتر گفت که یک زن، “به طور آزمایشی به نام فرانتوریش “توری” بووی (DOB: 08/27/1990) در خانه جسد پیدا شد. هیچ نشانه ای از بازی ناپسند وجود نداشت.”

بووی در سندهیل، می سی سی پی به دنیا آمد و در دبیرستان پیسگاه در شهرستان رانکین تحصیل کرد.

بووی در نوجوانی مجبور شد وارد پیست شود و به سرعت به عنوان یک دونده سرعت و پرش طول در رتبه های بالاتری قرار گرفت. او در می سی سی پی جنوبی (USM) شرکت کرد، جایی که در سال 2011 مسابقات قهرمانی پرش طول داخلی و خارجی NCAA را پشت سر گذاشت.

RIP به یک افسانه. افکار ما با خانواده بووی است.

بویی در المپیک 2016 ریو یک نمایش الکتریکی داشت، جایی که نقره در 100 و برنز در 200 گرفت. سپس تیم 4×100 را با تیانا بارتولتا، آلیسون فلیکس و انگلیسی گاردنر لنگر انداخت تا طلا را به دست آورد.

یک سال بعد، او در مسابقات قهرمانی جهان 2017 در لندن قهرمان دوی 100 متر شد.

پرونده – توری بووی از ایالات متحده از مرز برای کسب مدال طلا در فینال امدادی 4 در 100 متر زنان در جریان مسابقات دوومیدانی المپیک تابستانی 2016 در استادیوم المپیک در ریودوژانیرو، برزیل، جمعه، 19 اوت 2016 عبور کرد. شرکت مدیریت او و دوومیدانی ایالات متحده آمریکا چهارشنبه، 3 می 2023، اعلام کردند که توری بووی، دونده دونده که سه مدال المپیک را در بازی‌های ریودوژانیرو 2016 کسب کرده بود، درگذشت. بویی 32 ساله بود. او سه شنبه در خانه اش در فلوریدا پیدا شد. دلیل مرگ ذکر نشده است. (AP Photo/David J. Phillip، File)

کریگ پول، مربی دوومیدانی، که در اوایل دوران حرفه‌ای خود و بعداً با بویی کار می‌کرد، می‌گوید: «او فردی بسیار مشتاق و درخشان بود. کار کردن با او واقعاً سرگرم کننده بود.»

جامعه دو و میدانی در رسانه های اجتماعی برای از دست دادن بووی عزادار شد. شلی-آن فریزر-پرایس دونده جامائیکادر توییتر منتشر شد: «دلم برای خانواده توری بووی می‌شکند. یک رقیب عالی و منبع نور. انرژی و لبخند شما همیشه همراه من خواهد بود. روحش شاد.”

اضافه لولو جونز با مانع آمریکایی: “خیلی جوان. دلشکسته از شنیدن در مورد توری بووی. استعداد شگفت انگیز. دونده زیبا. من برای آسایش خانواده او دعا می کنم، از شما سپاسگزارم که ما را با او برکت دادید. جامعه دونده در سوگواری از دست دادن باورنکردنی است.”

بریتنی ریس، برنده سه مدال المپیک در پرش طول، نوشت: “دلم به خاطر این موضوع بسیار سوخته است… تو باعث افتخار بسیاری از ما شدی، ممنون که ایالت ما می سی سی پی را به همان شیوه ای که انجام دادی نشان دادی… پاره كردن !”

بووی در دوران کودکی توسط مادربزرگش پس از رها شدن در سرپرستی پذیرفته شد. او خود را یک بسکتبالیست می‌دانست و تمایلی به حضور در پیست نداشت، اما بویی به سرعت یاد گرفت و قبل از رفتن به کالج قهرمان ایالتی در رشته‌های 100، 200 و پرش طول شد.

اولین مدال مهم بین المللی او یک برنز در 100 متر جهان در سال 2015 بود. او پس از قهرمانی گفت: “در تمام زندگی ام مادربزرگم به من گفته است که می توانم هر کاری که در ذهنم باشد انجام دهم.”

علت مرگ او اعلام نشده است.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.[ad_2]

Leave a reply