تفاوت بین فاکتورینگ فاکتور و وام های بانکی (و اینکه کدام یک برای شما مناسب است)

[ad_1]

در شرایط سخت مالی، اکثر صاحبان مشاغل بلافاصله به وام های بانکی به عنوان یک گزینه تامین مالی روی می آورند. در حالی که اینها می توانند راهی ارزشمند و نسبتا ارزان برای به دست آوردن پول نقد مورد نیاز کسب و کار شما (به خصوص کوتاه مدت) باشند، اما همیشه بهترین گزینه تامین مالی نیستند. در عوض، شاید بهتر باشد از قدرت فاکتورسازی استفاده کنیم.

اما تفاوت فاکتورینگ و وام بانکی چیست؟ و آیا همیشه یک تصمیم درست است؟

فاکتورینگ در مقابل وام های بانکی

احتمالاً قبلاً ایده ای از نحوه عملکرد وام های بانکی دارید. در یک محیط سنتی، یک شرکت یا فرد از یک موسسه وام دهنده پول قرض می کند. با گذشت زمان، شرکت یا فرد برای بازپرداخت این وام با بهره تلاش می کند. بسته به ساختار وام، پرداخت ها ممکن است ماهانه باشد، بلافاصله شروع شود، یا اصل و بهره کامل در تاریخ مشخصی در آینده سررسید شود.

در مقابل، فاکتورسازی فاکتور بر فاکتورهای موجود شما به عنوان نوعی وثیقه متکی است. اگر فاکتوری دارید که مشتری مسئول پرداخت آن است، می توانید آن فاکتور را برای تخفیف به شخص ثالث بفروشید. شما بلافاصله پول نقد دریافت خواهید کرد و مشتری شما مستقیماً فاکتور را به شخص ثالث پرداخت خواهد کرد.

مزایای فاکتورینگ

فاکتورینگ مزایای متعددی دارد، به خصوص در مقایسه با وام های بانکی.

اولاً، هیچ تهاجم بدهی یا بهره مرکب وجود ندارد. فاکتورینگ فاکتور یک وام نیست. در عوض، فاکتورهای خود را در ازای نقدی فوری به شخص ثالثی می‌فروشید. بر این اساس، کسب و کار شما هیچ بدهی نخواهد داشت و هیچ بهره مرکب بدهکار نخواهید بود. نقطه ضعف در اینجا این است که شما فاکتورهای خود را با تخفیف می فروشید – به عبارت دیگر، پول کمتری از آنچه در ابتدا باید دریافت کرده اید جمع آوری کنید. اما شما بدهی یا سودی روی سرتان نخواهید داشت.

همچنین یک فرآیند تأیید سریع و آسان است. بسته به موسسه و شرایط وام، ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد تا حتی برای یک وام با اندازه متوسط ​​تأیید شود. در مقابل، فاکتورسازی فاکتور معمولاً شامل فرآیند تأیید بسیار سریع‌تر و کارآمدتر می‌شود. در راستای این موضوع، احتمالاً می‌توانید از سرمایه‌گذاری سریع سرمایه‌گذاری کنید. اکثر مؤسسات فاکتورینگ فاکتور اطمینان حاصل می کنند که مشتریان خود در طی یک یا دو روز پس از تأیید تأمین مالی می شوند.

علاوه بر این، قابلیت اطمینان به اعتبار مشتری است. بانک‌ها می‌خواهند از نظر مالی از خود محافظت کنند، بنابراین قابل درک است که آنها فقط به مشاغل و افراد با امتیاز اعتباری بالا واگذار می‌شوند. اما با فاکتور فاکتور، اعتبار شما مشکلی نیست. مشتریان شما کسانی هستند که پول را پس می‌دهند، بنابراین تأمین مالی به اعتبار آنها بستگی دارد.

در نهایت، هیچ محدودیت بالایی وجود ندارد. با وام های بانکی معمولی و خطوط اعتباری، حداکثر سرمایه ای وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. اما با فاکتورسازی فاکتور، تا زمانی که فاکتورهایی برای فروش دارید، می توانید پول بیشتری دریافت کنید.

مزایای وام بانکی

در حالی که این روزها جایگزین‌های مناسب زیادی برای وام‌های بانکی وجود دارد، وام‌های بانکی هنوز یک ابزار مالی قدرتمند و سودمند برای استارت‌آپ‌ها هستند.

اول از همه، عدم وابستگی به فاکتورها وجود دارد. بزرگترین ضعف فاکتورینگ فاکتور این است که کاملاً به فاکتورهای فعلی شرکت شما متکی است. اگر پایگاه مشتری قابل اعتمادی ندارید، یا اگر به مقدار پولی نیاز دارید که از مجموع تمام فاکتورهای معوق شما بیشتر باشد، تامین مالی بانکی ممکن است تنها گزینه شما باشد.

به علاوه، گزینه های زیادی وجود دارد. هیچ توضیح واحدی برای “وام بانکی” وجود ندارد، زیرا بانک می تواند به طرق مختلف به شما پول قرض دهد. اگر از موسسات وام دهی مختلف خرید می کنید و مایل به مذاکره هستید، اغلب می توانید نرخ بهره عالی، شرایط چشمگیر و ساختار کلی وام را پیدا کنید که دقیقاً نیازهای شما را برآورده می کند. شما فقط در یک نوع وام تجاری قفل نشده اید.

در نهایت، بازپرداخت انعطاف پذیر وجود دارد. با فاکتورینگ فاکتور، شما به هیچ وجه وام را بازپرداخت نخواهید کرد، زیرا مشتریان شما فاکتور شما را پس خواهند داد. اما در حوزه وام های معمولی، معمولاً به برنامه های بازپرداخت انعطاف پذیر دسترسی خواهید داشت. به عنوان مثال، با یک خط اعتباری شناور، اغلب می‌توانید پرداخت‌ها را به‌تدریج و به دلخواه انجام دهید.

پس آیا فاکتورینگ فاکتور بهتر از وام بانکی است؟ از برخی جهات، بله. اگر فاکتورهای ثابتی دارید که هنوز پرداخت نشده اند، اگر شرکت شما اعتبار لازم برای گرفتن وام های بانکی معمولی را ندارد، یا اگر به سرمایه گذاری سریع نیاز دارید، فاکتورینگ فاکتور برنده آشکار این رقابت است. مقایسه سر با این حال، هنوز موقعیت‌های زیادی وجود دارد که وام‌های بانکی بهترین یا تنها گزینه شما هستند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]