تبعیض در استخدام همیشه بد است. اما ممکن است همیشه غیرقانونی نباشد

[ad_1]

الوند اندرسون یک ایمیل رد از یک درخواست کار دریافت کرد. اون قسمت عادیه چیزی که طبیعی نیست این است که چرا مدیر استخدام او را رد کرده است. ایمیل حاوی این توضیحات بود:

تصمیم گرفته شد که لهجه قوی ولزی شما، همراه با فعالیت های منطقه ای شما، مناسب محیط اداری نباشد.

این یک دلیل عجیب برای رد کردن کسی است، و اگر در ایالات متحده هستید، همچنین می تواند دلیلی غیرقانونی برای رد کردن کسی باشد. همچنین می تواند قانونی باشد – بنابراین در اینجا تفاوت برای کارفرمایان در ایالات متحده است.

تبعیض منشأ ملی غیرقانونی است

در ایالات متحده، شما نمی توانید بر اساس محل تولد یا شهروندی شخصی، علیه کسی تبعیض قائل شوید. تا زمانی که آنها قانونی هستند، باید آنها را مانند بقیه در نظر بگیرید. (برای مشاغل دارای گواهینامه امنیتی استثناهایی وجود دارد، اما این قاعده کلی نیست.)

بنابراین، اگر لهجه آنها به این دلیل باشد که آنها در خارج از ایالات متحده متولد شده اند یا انگلیسی زبان دوم آنها است، می توانید قانون را زیر پا بگذارید. جاش جوئل، وکیل تجاری، مشاور در استنتون لاو، توضیح می دهد:

“امتناع از استخدام شخصی بر اساس لهجه او می تواند قلمرو خطرناکی باشد. قانون فدرال تصمیم گیری در مورد استخدام بر اساس منشاء ملی را ممنوع می کند و لهجه خارجی بازتاب روشنی از منشاء ملی است.”

در مورد اندرسون، آنها او را رد کردند زیرا لهجه ولزی او خیلی قوی بود. در ایالات متحده (با درک اینکه اندرسون در بریتانیا و تحت قوانین متفاوتی است)، که می تواند منجر به یک پرونده تبعیض نژادی قوی شود.

این بدان معنا نیست که شما باید فردی را استخدام کنید که نمی توانید آن را درک کنید (تا زمانی که صحبت کردن به زبان انگلیسی برای این شغل مورد نیاز است – بسیاری از مشاغل حتی به توانایی صحبت کردن یا درک انگلیسی نیاز ندارند). وکیل جوئل توضیح می دهد:

تنها استثنا در صورتی است که درک لهجه داوطلب آنقدر دشوار باشد که مانع از انجام مؤثر وظایف اصلی کار شود. مثال‌هایی که ممکن است در برخی از موقعیت‌های تلفنی مانند بازاریاب‌های تلفنی اعمال شود. اما، من قویاً پیشنهاد می کنم که قبل از رد پیشنهاد شغلی به دلیل لهجه کارمند، با یک وکیل کار صحبت کنید.

لهجه های منطقه ای داستان متفاوتی است.

اگر نخواهید فردی را استخدام کنید که شبیه یک نیویورکی، جنوبی یا فیلادلفیایی باشد؟ وکیل استخدامی و شریک ویکنز هرزر پانزا و جان هیمن بومی فیلادلفیا می گوید:

در حالی که من دوست دارم فکر کنم که “فیلی” یک کلاس محافظت شده است و می توانم لیوان چوب خود را بدون ترس از تبعیض بنوشم، افسوس که اینطور نیست.

به طور عجیبی، شما می توانید در مورد یک بومی فیلادلفیایی به دلیل لهجه آنها تبعیض قائل شوید، اما نه با یک برزیلی بومی. لهجه‌های منطقه‌ای محافظی ندارند.

البته تا زمانی که بتوانید کسی را درک کنید، لهجه او نباید تفاوتی ایجاد کند.

اما، به خاطر داشته باشید که لهجه ها تنها بخشی از دلیل صحبت کردن مردم به روشی است که می کنند. هایمن می افزاید: «اما لهجه «سیاه» یا «گی» بر داستان متفاوتی تأثیر می گذارد. اگر نسبت به فردی تبعیض قائل شوید زیرا به نظر یک طبقه محافظت شده است، این کار را غیرقانونی انجام می دهید.

بهترین شرط شما؟ افراد را بر اساس لهجه هایشان قضاوت نکنید، بلکه بر اساس توانایی آنها در انجام کار قضاوت نکنید. این شما را از قانون شکنی، بدرفتاری با مردم و ایجاد نیروی کار متنوع تر برای شما باز می دارد.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]