تام بردی می گوید به همین دلیل تصمیم به بازنشستگی گرفت. این یک درس درخشان در هوش عاطفی است

[ad_1]

تام بردی فکر کرده است. زیاد.

حدود شش هفته است که موفق ترین بازیکن تاریخ فوتبال تصمیم رسمی برای بازنشستگی گرفته است. در آن زمان، بردی به چالش عمیق جسمی، ذهنی و احساسی که فوتبال حرفه ای نیاز دارد اشاره کرد. بردی در بیانیه بازنشستگی خود نوشت: “من دیگر آن تعهد رقابتی را انجام نمی دهم.”

اما یک اتفاق خنده دار در آن هفته ها رخ داد. بدون شک، بردی در مورد اینکه این تعهد شامل چه چیزهایی می شود فکر زیادی کرد. و بعد از این همه تفکر، چیزی تغییر کرد.

“در این دو ماه گذشته متوجه شدم که جای من هنوز در زمین است و در سکوها نیست.” بردی این هفته اعلام کرد. من برای 23 سالگی برمی گردمسوم فصل در تامپا کار ناتمام. “

بیانیه بردی درس مهمی را نشان می دهد، درس مهمی که ریشه در اصول هوش هیجانی دارد و به ویژه برای کارآفرینان، رهبران کسب و کار و تصمیم گیرندگان در همه جا مفید است:

هر تصمیمی یک عنصر احساسی دارد. یاد بگیرید که احساسات خود را مدیریت کنید و تصمیماتی خواهید گرفت که پشیمان نشوید.

هوش هیجانی چه ربطی به آن دارد؟

هوش عاطفی چیزی است که امروزه زیاد درباره آن می شنویم، اما معنای واقعی این اصطلاح به راحتی گم می شود. به زبان ساده، هوش هیجانی توانایی درک و مدیریت احساسات است. با توسعه هوش هیجانی خود، به جای اینکه به آنها اجازه دهید شما را کنترل کنند، احساسات خود را تحت کنترل در می آورید – و این به شما کمک می کند تصمیمات بهتری بگیرید.

برای مثال، برادی باید در ماه‌های گذشته با احساسات شدید سر و کار داشته باشد. پس از اینکه تلاش Buccaneers برای رسیدن به Super Bowl کوتاهی کرد، برادی احتمالاً ایده صرف انرژی ذهنی و عاطفی زیادی برای یک فصل دیگر NFL بسیار دلهره آور یافت، به خصوص که او در میان قدیمی ترین بازیکنان لیگ بود.

اما مهم است که به یاد داشته باشید که احساسات، و درجات احساسات، موقتی هستند. به این معنا که حسی که برادی در چند هفته پس از پایان فصلش داشت، آنطور که تیم‌ها برای فصل بعد آماده می‌شدند، احساس نمی‌کرد.

ماهیت گذرا احساسات تصمیم گیری های اساسی را آسان تر نمی کند. بنابراین، چگونه می توانید انتخاب هایی داشته باشید که افکار، احساسات و ارزش های شما را هماهنگ کند؟ و اگر تشخیص دهید که اشتباه بزرگی مرتکب شده اید، چگونه می توانید پس از اینکه علناً به آن متعهد شدید، به تصمیم خود بازگردید؟

در اینجا دو ابزار هوشمند عاطفی وجود دارد که می تواند در مواردی مانند این به شما کمک کند.

(اگر ارزشی در این دو قانون پیدا کردید، ممکن است به دوره کامل من علاقه مند شوید – که شامل 20 قانون است که به شما کمک می کند هوش هیجانی خود را توسعه دهید. دوره کامل را اینجا ببینید.)

از سوال طلایی برای سفر (ذهنی) به آینده استفاده کنید

اولین ابزار چیزی است که من دوست دارم آن را “سوال طلایی” بنامم. این در واقع پنج سوال در یک است، و به نظر می رسد این است:

زمانی که نیاز به تصمیم گیری در شرایط احساسی دارید، از خود بپرسید:

در این مورد چه احساسی خواهم داشت:

  • یک روز؟
  • یک هفته؟
  • یک ماه؟
  • یک سال؟
  • پنج سال؟

سوال طلایی به شما این توانایی را می دهد که از نظر ذهنی در زمان به جلو سفر کنید. با تصور اینکه انتخابتان در آینده چه تأثیری بر شما خواهد گذاشت، می‌توانید تصمیمی بگیرید که با کل خودتان هماهنگی بیشتری داشته باشد، به جای احساساتی که اتفاقاً در یک لحظه خاص بر شما مسلط هستند.

البته نکته کلیدی این است که به خودتان زمان بدهید تا به این سوالات فکر کنید.

جالب اینجاست که در مورد بردی، قبل از اعلام رسمی خبر بازنشستگی او منتشر شد. این ممکن است به یک تصمیم از قبل دشوار اضافه کرده باشد: با توجه به اینکه بازنشستگی فرضی او از قبل بحث سر زبان ها بوده است، و تیمش منتظر چیزی رسمی است که آنها شروع به برنامه ریزی برای فصل بعد کرده اند، برادی ممکن است برای انتشار بیانیه ای تحت فشار بوده باشد. انجام داد.

بنابراین، اگر مانند برادی، تحت فشار تصمیمی بگیرید که آرزو می کردید آن را پس بگیرید، چه؟

خوب، مانند برادی، در بسیاری از موارد می توانید.

از do-over برای سفر به گذشته استفاده کنید

علیرغم آنچه ممکن است باور کنیم، تصمیمات کمی در زندگی برگشت ناپذیر هستند. هیچ قانونی برای تغییر نظر وجود ندارد. بنابراین، اگر می خواهید یک بار دیگر انجام دهید…

یکی بخواهید به طرفین درگیر بگویید که زمان بیشتری برای فکر کردن داشته‌اید، و پس از انجام این کار، به وضوح متوجه می‌شوید که می‌خواهید مسیر خود را تغییر دهید.

البته، آن‌ها همیشه می‌توانند نه بگویند؛ درست مانند Buccaneers (از لحاظ نظری) که می‌توانستند برادی را رد کنند (یا با او معامله کنند). اما اگر این اتفاق بیفتد، بردی همچنان می‌تواند اوضاع را به دست خود بگیرد و راه‌حلی بیابد که برای او مفید باشد. و شما هم می توانید همین کار را انجام دهید.

مانند سوال طلایی، انجام دادن همچنین به شما امکان می دهد در زمان سفر کنید، اما در این مورد، به گذشته. این ابزار نیز می تواند به شما کمک کند پشیمانی را به حداقل برسانید و انتخاب های بهتری داشته باشید.

به عنوان یک صاحب کسب و کار، هر روز با تصمیمات دشواری روبرو می شوید. اما برخی از این تصمیمات بزرگتر از بقیه هستند. اگر متوجه شدید که اشتباه بزرگی مرتکب شده اید، از خود بپرسید:

در یک روز چه احساسی نسبت به این موضوع دارم؟ یک هفته؟ یک ماه؟ یک سال؟ پنج سال؟

سپس، اگر واضح است که می‌خواهید مسیر خود را معکوس کنید، مانند برادی این کار را انجام دهید و از او درخواست کنید. زیرا هرگز نمی خواهید بر اساس یک احساس موقتی تصمیمی دائمی بگیرید.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.[ad_2]