تامین اجتماعی 2023: این زمانی است که افزایش 8.7 درصدی مزایا آغاز می شود

[ad_1]

(NEXSTAR) – میلیون‌ها سالمند آمریکایی از ماه ژانویه در میزان دریافتی مزایای ماهیانه تامین اجتماعی با افزایش مواجه خواهند شد.

افزایش پرداخت ها با 8.7 درصد، بزرگترین افزایش در دهه های اخیر است و برای کمک به جبران تورم فزاینده ای طراحی شده است که در غیر این صورت قدرت خرید گیرندگان را محدود می کند.

برآمدگی در مزایا به درستی تعدیل هزینه زندگی یا COLA نامیده می شود. طبق گزارش اداره تامین اجتماعی (SSA)، به طور متوسط، مزایای تامین اجتماعی در ژانویه بیش از 140 دلار در ماه افزایش خواهد یافت.

بنابراین مزایای جدید چه زمانی آغاز می شود؟

افرادی که درآمد امنیتی تکمیلی (SSI) دریافت می کنند، در دسامبر سال جاری دو پرداخت دریافت خواهند کرد. از آنجایی که آخرین روز دسامبر یک شنبه است، SSA می‌خواهد اطمینان حاصل کند که افرادی که به چک‌هایی که معمولاً در اول هر ماه پرداخت می‌شوند وابسته هستند، مجبور نیستند تا اولین روز کاری در ژانویه منتظر بمانند.

SSA در وب‌سایت خود می‌گوید: «ما این کار را انجام می‌دهیم تا شما را در مضیقه مالی قرار ندهیم و مطمئن شویم که مجبور نیستید بیشتر از اول ماه منتظر بمانید تا پرداخت خود را دریافت کنید. “این کار را می کندنهبه این معنی است که شما در ماه گذشته یک پرداخت تکراری دریافت می کنید، بنابراین برای گزارش پرداخت دوم نیازی به تماس با ما ندارید.

در مورد دریافت‌کنندگان تامین اجتماعی، همه نمی‌بینند که پرداخت‌های بالاتر همزمان به حساب‌های بانکی آنها وارد می‌شود.

SSA پرداخت ها را بر اساس تاریخ تولد ذینفعان انجام می دهد.

اگر بین روزهای 1 و 10 ماه متولد شده اید، چک خود را در چهارشنبه دوم هر ماه دریافت خواهید کرد. اگر روز تولد شما بین 11 تا 20 باشد، آن را در چهارشنبه سوم دریافت خواهید کرد. هر تاریخ دیگری باشد و چک خود را چهارشنبه چهارم ماه دریافت خواهید کرد.

به عنوان مثال، در ژانویه، دریافت کنندگان COLA با تاریخ تولد زودرس، چک خود را در دومین چهارشنبه ماه، ژانویه دریافت می کنند. 13. تاریخ تولد بین 11 تا 20 دارید؟ در ژانویه شاهد افزایش مزایای تامین اجتماعی خواهید بود. 18. گیرندگانی که تاریخ تولدشان بین 21 تا پایان ماه باشد، چک خود را در ژانویه مشاهده خواهند کرد. 25.

در نهایت برای افرادی که تا قبل از اردیبهشت 97 تامین اجتماعی دریافت کرده اند و یا هم تامین اجتماعی و هم SSI دریافت کرده اند، تاریخ پرداخت بهمن ماه خواهد بود. 3.

دست انداز COLA به بیش از 65 میلیون ذینفع تامین اجتماعی واجد شرایط که 62 سال و بالاتر هستند خواهد رسید. مزیت اضافی دائمی است و چون درصد افزایش است، افزایش COLA بعدی افزایش را تشدید خواهد کرد.

به گفته The Senior Citizens League، این افزایش برای بسیاری از افرادی که از تورمی رنج می برند که باعث افزایش سرسام آور قیمت کالاها و خدمات اساسی در سال 2022 شده است، دیر شده است.

این گروه تخمین می‌زند که از ژانویه تا دسامبر، COLA قبلی 5.9 درصد به طور متوسط ​​46 درصد، یا 42 دلار در ماه و بیش از 508 دلار برای سال، کمتر از تورم واقعی هر ماه بود.

مری جانسون، تحلیلگر سیاست تامین اجتماعی و مدیکر در لیگ شهروندان ارشد، گفت: «می‌دانید که وقتی امیدواریم بابانوئل زغال در جوراب‌های ما بگذارد، اوضاع بد است. “هنگام ارسال آرزوهای گرم برای خانواده یا دوستان نیازمند، سعی کنید گواهی های هدیه برای نفت گرمایش خانه، گاز طبیعی یا برق اضافه کنید. یک تشک برقی گرم شده یا لایه های پایه پشمی گرم شما را برای همیشه در آغوش می گیرد.”

همه از ثروتمندترین آمریکایی ها تا آسیب پذیرترین افراد، افزایش یکسانی در مزایا دریافت خواهند کرد.

[ad_2]

Leave a reply