به راه اندازی کسب و کار خود فکر می کنید؟ 6 سوالی که ابتدا باید از خود بپرسید

[ad_1]

بر کسی پوشیده نیست که استعفای بزرگ به طور قابل توجهی بر نیروی کار تأثیر گذاشته است. مردم نه تنها شغل خود را رها می کنند، بلکه بسیاری از آنها نقش های سنتی را ترک می کنند تا رئیس خود شوند. اگر شما یکی از بسیاری از افرادی هستید که تصمیم گرفته اند 9 به 5 خود را ترک کنند تا کسب و کار خود را راه اندازی کنند، به شما تبریک می گوییم – شما در مسیر بسیار خوبی قرار دارید.

از زمان تأسیس شرکت بازاریابی محتوای خود، Masthead Media، در سال 2012، یاد گرفتم (گاهی اوقات راه سخت) که برای اینکه خود را برای موفقیت آماده کنید، باید چیزهای زیادی را روشن کنید.

در اینجا شش سوال وجود دارد که باید قبل از راه اندازی کسب و کار خود از خود بپرسید و به آنها پاسخ دهید.

1. آیا من می خواهم یک فرد انفرادی باشم – یا یک شریک داشته باشم؟

یکی از اولین سوالاتی که احتمالاً هنگام تصمیم گیری برای راه اندازی یک کسب و کار مطرح می شود این است: آیا می خواهم این کار را به تنهایی انجام دهم یا باید یک بنیانگذار داشته باشم؟

داشتن یک شریک برای تکیه در سرتاسر ترن هوایی کارآفرینی می‌تواند کار را آسان‌تر کند – اما به شرطی که مشارکت درست باشد. برای مثال، من و جولی هوخهایزر ایلکویچ، بنیانگذارم، ارزش ها و دیدگاه های مشترکی داریم. از نظر عملیات روزانه، ما بر حوزه های مختلف کسب و کار نظارت داریم. با استفاده از نقاط قوت مکمل خود، یک مشارکت متوازن ایجاد کرده ایم که کار می کند.

بسته به ماهیت کسب و کارتان، ممکن است نیازی به شریک نداشته باشید. اگر شما یک مشاور هستید، پس احتمالاً خوب هستید که به تنهایی کار کنید. اما اگر در حال راه‌اندازی یک استارت‌آپ فناوری هستید، ممکن است به یک بنیانگذار بخواهید که بتواند در حین رشد شما به نقاط قوت مختلفی کمک کند.

2. آیا می توانم همین الان کارم را ترک کنم؟

توجه به لحظه ای که میل به راه اندازی کسب و کار خود دارید می تواند وسوسه انگیز باشد. اما مهم است که ابتدا یک پایه محکم داشته باشید – به خصوص وقتی صحبت از پول می شود.

قبل از اینکه همه چیز را وارد کنید، بسیار مهم است که مطمئن شوید به اندازه کافی پس انداز کرده اید تا از خود حمایت کنید و به اندازه کافی برای سرمایه گذاری کسب و کار جدید خود دارید. اگر از نظر مالی در جایگاهی نیستید که می خواهید باشید، شرم آور نیست که کسب و کار خود را به عنوان یک کار فرعی شروع کنید.

هنگامی که به نقطه ای رسیدید که از نظر مالی راحت هستید، می توانید در مورد ترک شغل و اداره کسب و کار خود به صورت تمام وقت تجدید نظر کنید. من و شریکم جولی حدود یک سال کار و اجرای Masthead Media طول کشید تا اینکه در این جهش احساس راحتی کنیم.

3. چه چیزی را می خواهم به جهان ارائه دهم – و آیا جهان به آن نیاز دارد؟

اگرچه ایده کسب‌وکار شما نیازی به انقلابی بودن ندارد، اما باید بتوانید چشم‌انداز منحصربه‌فردی را که به روی میز آورده‌اید شناسایی کنید.

مخاطب یا مشتری شما کیست؟ چه چیزی می توانید ارائه دهید که از قبل در دسترس نیست؟ چه مشکلی را حل می کنید؟ اینها تنها چند مورد از مواردی است که باید قبل از راه اندازی کسب و کار خود در دنیا از خود بپرسید.

4. آیا می توانم تصور کنم که این کار را برای پنج سال آینده زندگی خود انجام دهم – یا بیشتر؟

آیا ایده کسب و کار شما چیزی است که واقعاً به آن علاقه دارید یا یک علاقه زودگذر است؟ زمانی که به راه اندازی کسب و کار خود فکر می کنید، مهم است که با خودتان صادق باشید و درازمدت فکر کنید.

راه‌اندازی و رشد یک کسب‌وکار زمان، انرژی و فداکاری زیادی را می‌طلبد – و حتی به زندگی شخصی شما وارد می‌شود، به‌ویژه زمانی که آن را از پایه شروع می‌کنید. بسیاری از کارآفرینان بر این باورند که راه‌اندازی یک کسب‌وکار به آنها انعطاف‌پذیری بیشتری می‌دهد، و این می‌تواند – اما برای سال‌های طولانی، احتمالاً به زمان، تمرکز و انرژی بیشتری نسبت به یک شغل اداری سنتی نیاز دارد.

اگر نمی‌توانید ببینید که برای سه، پنج یا حتی 10 سال آینده هر روز روی این سرمایه‌گذاری کار می‌کنید، ممکن است بخواهید در نظر داشته باشید که آیا آماده انجام آن هستید یا خیر.

5. آیا در نهایت می خواهم دیگران را مدیریت کنم؟

اگر رشد یک کسب و کار فراتر از خودتان را متصور هستید – مانند ایجاد یک تیم – پس مدیریت افراد با قلمرو همراه است.

بسته به اینکه آیا تجربه مدیریت دارید یا نه، باید مهارت های خود را از طریق آموزش توسعه دهید یا این نقش را به فردی که این کار را انجام می دهد برون سپاری کنید. در هر صورت، تیم شما به دنبال چشم انداز، جهت و الهام از شما خواهد بود.

6. آیا در ابتدا می توانم به کارهای اداری بپردازم؟

نمی توانم به شما بگویم چند بار از کارآفرینان همکار شنیده ام که از اینکه چقدر از روز خود را صرف کارهای اداری مانند حسابداری و امور قانونی می کنند شوکه شده اند. اما این ضرب المثل درست است: به عنوان یک صاحب کسب و کار، شما کلاه های زیادی بر سر دارید.

زمانی فرا می رسد که کسب و کار خود را به حدی ساخته اید که می توانید وظایف اداری را برون سپاری کنید یا کارمندی را برای انجام آنها استخدام کنید. اما در این میان، ایده خوبی است که با ابزارهای حسابداری مانند Gusto یا Quickbooks دوست شوید.

اگر به همه موارد بالا پاسخ داده‌اید و همچنان برای مقابله با چالش‌های کسب‌وکار خود هیجان‌زده هستید، من می‌گویم که آن را دنبال کنید. تعداد کمی از مشاغل سنتی به اندازه دیدن رشد و موفقیت شرکت شما هستند. موفق باشید!

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]