بهترین نامزدهای شما این سوالات پایان مصاحبه را خواهند پرسید

[ad_1]

در حالی که بسیاری از صنایع در حال تلاش برای یافتن نامزدهای عالی در طول این کمبود استعداد هستند، ضروری است که مدیران استخدام به آنچه در دسترس است راضی نکنند تا اینکه واقعاً مناسب برای تیم خود بیابند.

هنگامی که به مرحله مصاحبه رسیدید، چند کار کلیدی وجود دارد که یک نامزد باید انجام دهد تا مدیر استخدام خود را تحت تأثیر قرار دهد. مطمئنا، ارسال یک رزومه قاتل، نشان دادن مهارت های ارتباطی عالی، و داشتن آن je-ne-sais-quoi عامل همه شاخص های عالی یک مصاحبه موفق هستند. با این حال، ممکن است یک جزء وجود داشته باشد که گویاتر از همه باشد – یعنی سؤالات پایان مصاحبه.

اغلب به عنوان آخرین فرصت برای مصاحبه ها در نظر گرفته می شود تا تأثیری ماندگار بگذارد، این فرصتی است که مسئولیت را بر دوش نامزد خود بگذارید تا بررسی کنید که آیا این یک همکاری خوب است یا خیر. این فرصت شماست تا نگاهی اجمالی به آنچه آنها در نقش، فرآیند مصاحبه و شرکت کنجکاو هستند داشته باشید.

پس از چندین دهه کار در زمینه استخدام، در اینجا پنج سوال از کاندیداها وجود دارد که رزومه آنها را به بالای جدول من می رسانند.

1. “کارمندان گذشته برای موفقیت در این موقعیت چه کرده اند؟”

اگر به دنبال افراد با موفقیت بالا برای پیوستن به تیم خود هستید، به این سوال توجه کنید. با ارائه این موضوع در طول فرآیند مصاحبه اولیه، یک نامزد خود را از رقابت متمایز می کند و به استخدام کننده اطلاع می دهد که قصد دارد در این نقش موفق شود و به یک دارایی ارزشمند برای تیم تبدیل شود.

آنها به دنبال نمونه هایی از موفقیت به عنوان الگویی هستند که پس از وارد شدن به نقش، از آنها پیروی کنند. این یک شاخص عالی از ابتکار و انگیزه است.

2. “موفقیت در این نقش را چگونه ارزیابی می کنید؟”

مشابه سوال بالا، این نشان دهنده نامزدی است که به دنبال شفافیت در مورد چگونگی تحت تاثیر قرار دادن مافوق خود از همان ابتدا است و به دنبال نقشی با اهداف روشن و رهبران ارتباطی است.

با طرح این سوال بلافاصله، مصاحبه شونده نشان می دهد که هدف گرا هستند و به دنبال نقشه راهی هستند که چگونه می توانند در شرکت پیشرفت کنند.

3. “رشد شرکت را در چند سال آینده چگونه می بینید؟”

نگاه به آینده و تصور اینکه چگونه می توانید به موفقیت یک شرکت در طولانی مدت کمک کنید، همیشه برای مدیران استخدام جذاب خواهد بود. کاندیدایی که این سوال را می پرسد، کرم گوش را در سر استخدام کنندگان قرار می دهد که آنها به دنبال یک موقعیت طولانی مدت هستند و قصد ندارند به گردش مالی شرکت شما اضافه کنند.

این سوال به نامزدی اشاره می کند که به دنبال این است که چگونه می تواند برای شرکت در هنگام رشد و تکامل مفید باشد. همچنین نشان می دهد که آنها به دنبال این هستند که ببینند چگونه این نقش جدید می تواند در چند سال آینده به بلوغ برسد و چگونه می توانند موقعیت خود را برای کمک به دستیابی به اهداف کلان شرکت توسعه دهند.

4. “من در مورد مدیر عامل شما در مجله Inc خوانده ام. آیا می توانید در این مورد بیشتر به من بگویید؟”

هنگامی که یک نامزد با انجام تحقیقات مناسب در مورد شرکتی که برای آن درخواست داده است وارد مصاحبه می شود، بلافاصله نشان می دهد. این سوال این واقعیت را برجسته می کند که یک نامزد با بررسی کامل اخبار مربوط به شرکت و تیم رهبری آن، تکالیف خود را انجام داده است.

همچنین نشان می دهد که آنها واقعاً به این زمینه کاری و همچنین شرکتی که برای آن درخواست می دهند علاقه مند هستند. آیا می خواهید آن را یک قدم جلوتر بردارید؟ از نامزدها در مورد رقبای خود در اخبار سؤالات بپرسید تا واقعاً علاقه آنها به صنعت را بررسی کنید.

5. “یکی از جالب ترین پروژه ها یا فرصت هایی که روی آن کار کرده اید چیست؟”

هنگامی که این فرصت به شما داده شود، اکثر نامزدها می پرسند که یک روز معمولی در این نقش چگونه خواهد بود. در حالی که این سوال برای چشم انداز عملیات روزانه مفید است، اما چیز مهمی را از دست می دهد – یعنی هیجان ناشی از آن پروژه های تعیین کننده شغلی که شرکت را برای استخدام های جدید بسیار جذاب می کند.

این سوال عالی است زیرا می تواند منجر به بحثی پر جنب و جوش در مورد پروژه های پرشور شود و می تواند یک نامزد را برای پیوستن به شرکت اخراج کند. مطمئناً درک وظایف و وظایف روزانه در نقش مهم است و من نامزدی را برای پرس و جو در مورد آنها علامت نمی زنم. اما کاندیداهایی که این موضوع را با پرسیدن در مورد پروژه‌های هیجان‌انگیز و با تصویر بزرگ‌تر دنبال می‌کنند، احتمالاً در طول فرآیند مصاحبه سر و صدا ایجاد می‌کنند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]