بر اساس تحقیقات هاروارد، تکنیک مهار غافلگیرکننده راهی قدرتمند برای متوقف کردن بیش از حد فکر کردن است.

[ad_1]

تحقیقات نشان داده است که بیش از حد فکر کردن یک مشکل فراگیر در ایالات متحده است. یک مطالعه به ویژه نشان داد که تقریباً سه چهارم افراد 25 تا 35 ساله بیش از حد فکر می کنند. افراط اندیشی را چگونه تعریف می کنند؟ همانطور که بیشتر ما تصور می کنم: سیلی از افکار منفی و احساسات مرتبط که توسط محرک های نسبتاً بی ضرر جرقه می زند. بخش اعظمی از آن با سناریوهایی شکل می‌گیرد که به تخیل فضای زیادی برای فرار در بیابان منفی می‌دهد.

این امر مخصوصاً برای رهبرانی دردناک است که مسئولیت زیادی بر آنها تحمیل شده است و مسئولیت تصمیم گیری که تأثیرات موجی در زندگی روزمره مردم دارد.

بنابراین، چگونه می‌توانیم از این موضوع عبور کنیم و در حالت یکنواخت کار کنیم، تا بتوانیم از منطق برای تصمیم‌گیری صحیح بدون خارج شدن از کنترل استفاده کنیم؟

همانطور که هاروارد بیزینس ریویو در مقاله ای در سال 2021 به اشتراک گذاشته است، بسیاری از راه حل ها قابل انتظار است: از کمال گرایی اجتناب کنید، مشکلات را به عنوان فرصت ها تغییر دهید، برنامه های روزانه سالم بسازید، محدودیت هایی ایجاد کنید تا تخیل خود را فعال نگه دارید.

با این حال، شاید تعجب آور باشد که یکی از راه حل ها از تصمیم گیری مبتنی بر داده ها دور شده است که اغلب مکرر سطح C است. به چیزی بسیار مبهم‌تر ضربه می‌زند: به دل خود اعتماد کنید. یا، همانطور که به شیوایی تر بیان می کنند، “از قدرت دست کم گرفته شده شهود استفاده کنید.”

ما از این رویکرد دوری می‌کنیم، زیرا به نظر کاملاً غیرعلمی – و بنابراین خطرناک است. چه کسی می داند چه احساسات یا تداعی ذهنی تصادفی بر تصمیم گیری ها تأثیر می گذارد؟

و با این حال، مقاله تصویر متفاوتی را ترسیم می کند. در این مقاله آمده است: “شهود مانند یک بازی تطبیق الگوی ذهنی عمل می کند.” موقعیت ها را به سرعت با دانش موجود و زمینه مشهود تجزیه و تحلیل می کند و به سرعت راهی به جلو ارائه می دهد. مزیت؟ تصمیم‌گیری بر اساس دانش و تجربه موجود که توسط تحقیق یا تجزیه و تحلیل داده‌های زمان‌بر گرفتار نشده است.

این همچنین سانسورهای مصنوعی و موانعی را که در ذهن خود ایجاد کرده‌ایم که ما را از تصمیم‌گیری واضح باز می‌دارد، از بین می‌برد. به عبارت دیگر، ما را از تفکر بیش از حد در تصمیم گیری ها، حتی زمانی که به خوبی تصور می شود، باز می دارد.

می خواهید این را تست کنید؟ چیزی را امتحان کنید که به آن لحظه عدم بازداری می گویند. یک یا دو تصمیم بگیرید و آنها را صرفاً بر اساس شهود به جای تحلیل مبتنی بر داده در نظر بگیرید. این را با چند تصمیم دیگر که در آن به داده ها تکیه می کنید، دنبال کنید. سپس، این دو را مقایسه کنید. تصمیمات چگونه مطابقت داشتند؟ عواقب آن چه بود؟ در مورد تصمیماتی که گرفتید چه احساسی داشتید و دیگران چگونه آنها را درک کردند؟

مانند هر شغلی با مسئولیت های پیچیده، تصمیم گیری مبتنی بر شهود نمی تواند همیشه حاکم باشد. از آن در حد اعتدال استفاده کنید، و در جایی که فکر می کنید مناسب است.

اما برای کسانی که در بالا هستند که با تفکر بیش از حد و تجزیه و تحلیل بیش از حد دست و پنجه نرم می کنند، ارزش آن را دارد که وقت بگذارند تا لحظه ای از بازداری را امتحان کنند تا ببینند اوضاع چگونه پیش می رود. احتمالاً متوجه خواهید شد که به توانایی ها و دانش خود اعتماد کرده اید، انرژی بیشتری در خود نگه می دارید (که در غیر این صورت صرف نگرانی می شود) و نتایجی را خواهید دید که ارتباط نزدیک تری با اشتیاق و بینش شما دارند.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]