بر اثر برخورد یک هواپیمای قدیمی در نمایشگاه هوایی دالاس 6 نفر کشته شدند

[ad_1]

دالاس (AP) – به گفته مقامات، پس از برخورد دو هواپیمای نظامی تاریخی بعد از ظهر شنبه و سقوط به زمین، شش نفر در جریان یک نمایشگاه هوایی دالاس کشته شدند.

کلی جنکینز، قاضی شهرستان دالاس، گفت: “طبق بررسی پزشکی کانتی دالاس ما، در مجموع 6 مورد مرگ ناشی از حادثه دیروز Wings بر اثر نمایش هوایی دالاس وجود دارد.”یکشنبه توییت کرد. وی گفت: تلاش مقامات برای شناسایی قربانیان ادامه دارد.

خدمه اورژانس به سمت محل سقوط در فرودگاه اجرایی دالاس، در حدود 10 مایلی (16 کیلومتری) از مرکز شهر حرکت کردند. تصاویر خبری از محل حادثه، بقایای مچاله شده هواپیماها را در یک منطقه چمن در داخل محوطه فرودگاه نشان می دهد. آتش‌نشانی دالاس به دالاس مورنینگ نیوز گفت که هیچ آسیبی در بین مردم روی زمین گزارش نشده است.

آنتونی مونتویا برخورد دو هواپیما را دید.

“من فقط آنجا ایستادم. من در شوک و ناباوری کامل بودم.» «همه اطراف نفس نفس می زدند. همه اشک می ریختند. همه در شوک بودند.»

مقامات مشخص نکردند که چه تعداد نفر در داخل هر هواپیما بودند، اما هنک کوتس، رئیس شرکتی که نمایش هوایی را برگزار کرد، گفت که یکی از هواپیماها، یک بمب افکن B-17 Flying Fortress، معمولاً دارای خدمه چهار تا پنج نفر است. هواپیمای دیگر، یک هواپیمای جنگنده پی-۶۳ کینگ کبرا، یک خلبان دارد.

کوتس، از نیروی هوایی یادبود، که همچنین مالک هواپیماها بود، گفت که هیچ مشتری پولی در هواپیما نبود. او گفت که هواپیماهای آنها توسط داوطلبان بسیار آموزش دیده که اغلب خلبانان بازنشسته هستند، پرواز می کنند.

اریک جانسون، شهردار دالاس، گفت که هیئت ملی ایمنی حمل و نقل کنترل صحنه تصادف را به دست گرفته است و پلیس محلی و آتش نشانی پشتیبانی می کنند.

جانسون در توییتر گفت: «ویدیوها دلخراش هستند.

اداره هوانوردی فدرال در بیانیه ای اعلام کرد که هواپیماها حوالی ساعت 1:20 بعد از ظهر با هم برخورد کرده و سقوط کردند. این برخورد در جریان نمایش یادبود بال های نیروی هوایی بر فراز دالاس رخ داد.

ویکتوریا یگر، بیوه خلبان آزمایشی معروف نیروی هوایی چاک یگر و خودش خلبان نیز در این نمایشگاه حضور داشت. او برخورد را ندید، اما لاشه در حال سوختن را دید.

یگر 64 ساله که در فورت ورث زندگی می کند، گفت: «پودر شده بود.

او در مورد سرنشینان هواپیما گفت: «ما فقط امیدوار بودیم که همه آنها خارج شده باشند، اما می دانستیم که این کار را نکرده اند.

B-17، سنگ بنای نیروی هوایی ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم، یک بمب افکن عظیم چهار موتوره است که در حملات نور روز علیه آلمان استفاده می شود. کینگ کبرا، یک هواپیمای جنگنده آمریکایی، بیشتر توسط نیروهای شوروی در طول جنگ مورد استفاده قرار گرفت. به گفته بوئینگ، اکثر B-17 ها در پایان جنگ جهانی دوم از بین رفتند و امروزه تنها تعداد انگشت شماری باقی مانده است که عمدتاً در موزه ها و نمایشگاه های هوایی نمایش داده می شوند.

چندین ویدئوی منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که هواپیمای جنگنده در حال پرواز به سمت بمب افکن است که باعث می شود آنها به سرعت به زمین سقوط کنند و توپ بزرگی از آتش و دود به راه بیفتند.

Aubrey Anne Young، 37 ساله، از Leander: “دیدن واقعا وحشتناک بود.” تگزاس که سقوط را دید. بچه هایش با پدرشان داخل آشیانه بودند که این اتفاق افتاد. “من هنوز در تلاشم تا آن را معنا کنم.”

در ویدیویی که یانگ در صفحه فیس بوک خود آپلود کرده است، گریه و فریادهای هیستریک زنی در کنار یانگ شنیده می شود.

ایمنی نمایش هوایی – به ویژه در مورد هواپیماهای نظامی قدیمی – برای سال ها یک نگرانی بوده است. در سال 2011، 11 نفر در رنو، نوادا، بر اثر برخورد یک موستانگ پی-51 با بینندگان کشته شدند. در سال 2019، یک بمب افکن در هارتفورد، کانکتیکات سقوط کرد و هفت نفر را کشت. NTSB سپس اعلام کرد که از سال 1982 21 حادثه مربوط به بمب افکن های دوران جنگ جهانی دوم را بررسی کرده است که منجر به کشته شدن 23 نفر شده است.

بر اساس یک وب سایت تبلیغاتی این رویداد، Wings Over Dallas خود را به عنوان “نمایش هوایی برتر جنگ جهانی دوم در آمریکا” معرفی می کند. این نمایش برای نوامبر برنامه ریزی شده بود. 11-13، آخر هفته روز کهنه سربازان، و مهمانان باید بیش از 40 هواپیمای دوران جنگ جهانی دوم را ببینند. برنامه نمایش های پرواز بعد از ظهر شنبه آن شامل “رژه بمب افکن” و “اسکورت جنگنده” بود که B-17 و P-63 را نشان می داد.

آرتور آلن ولک یک وکیل هوانوردی فیلادلفیا است که به مدت 12 سال در نمایشگاه های هوایی پرواز می کرد. وولک پس از تماشای ویدیوی نمایش هوایی و شنیدن مانورهایی که به عنوان “بمب افکن ها در رژه” توصیف می شوند، یکشنبه به آسوشیتدپرس گفت که خلبان P-63 قانون اساسی پرواز را نقض کرده است.

وولک گفت: «او به سمت رهبر رفت. “این باعث می شود که او نتواند فاصله و موقعیت را اندازه گیری کند. خطر برخورد زمانی بسیار زیاد است که شما نتوانید ببینید که قرار است با چه کسی در ترکیب باشید و این نوع پیوستن به آنها مجاز نباشد.”

وی افزود: من کسی را مقصر نمی‌دانم و تا حد ممکن نمایش‌های هوایی، خلبان‌ها و هواپیماهایی که در آن پرواز می‌کنند سالم هستند. نمایش‌های هوایی یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای تماشاچی در آمریکاست و به ندرت اتفاقی مثل این رخ می‌دهد.»

وولک گفت که برای پرواز در یک نمایشگاه هوایی نیاز به آموزش و انضباط گسترده است. صلاحیت نمایش هوایی خلبان P-63 مشخص نیست.

مقامات گفتند که FAA نیز تحقیقاتی را آغاز کرده است.[ad_2]

Leave a reply