برنامه جدید USM با هدف مبارزه با کمبود پرستاری است

[ad_1]

هتیزبورگ، خانم. (WHLT) – دانشگاه می سی سی پی جنوبی (USM) در حال آغاز یک برنامه جدید و سریع برای کمک به مبارزه با کمبود پرستاری ملی است.

طبق آمار اداره آمار کار ایالات متحده، این کشور تا سال 2026 هر ساله به بیش از 203000 پرستار جدید ثبت نام شده نیاز دارد تا شکاف مراقبتی ناشی از نیروی کار بازنشسته را پر کند. میانگین سنی یک پرستار در حال حاضر 51 سال است.

دکتر دکتر گفت: کمبود در همه سطوح از جمله پرستاران ثبت نام شده، پرستاران حرفه ای پیشرفته و دانشکده پرستاری وجود دارد. Lachel Story، رئیس کالج پرستاری و حرفه های بهداشت USM.

یک نظرسنجی جدید توسط Incredible Health نشان داد که بیش از 34 درصد از پرستاران گفته‌اند که به احتمال زیاد تا پایان سال 2022 این حرفه را ترک خواهند کرد و 44 درصد نیز دلیل تمایل خود به ترک را فرسودگی شغلی و محیط پر استرس عنوان کردند. پرستاران مزایا و پرداخت را دومین دلیل اصلی (27%) برای ترک شغل خود ذکر کردند.

رویکرد USM برای مبارزه با کمبود پرستاری با یک مسیر تسریع شده برای رسیدن به مدرک لیسانس علوم در پرستاری (BSN) است که در محوطه دانشکده خلیج پارک در لانگ بیچ ارائه خواهد شد.

رهبران مدرسه گفتند که این مسیر به دانش‌آموزان واجد شرایط کمک می‌کند تا مدرک BSN را در زمان کوتاه‌تری کسب کنند و موانع پذیرش را کاهش دهند، در حالی که مزایایی را برای کسانی که قبلاً مدرک تحصیلی عالی کسب کرده‌اند، فراهم می‌کند. انتظار می رود که گروه اولیه در ژانویه 2023 شروع به کار کند. برنامه ها شامل دو دوره پذیرش در سال است.

اجزای طرح تسریع شده عبارتند از:

  • می تواند در 12 ماه تمام شود
  • بورسیه تحصیلی موجود است
  • همان مدرک BSN سنتی – دارای تجربه بالینی است
  • آبه باید برخی از الزامات معمولی را دور بزند، زیرا قبلاً مدرکی کسب کرده اید
  • CCNE معتبر

استوری گفت: “این کار پرستاران را به کارآمدترین و مقرون به صرفه ترین روش وارد نیروی کار می کند و در عین حال از همان تجربیات آموزشی و بالینی با کیفیت بالا که ما به آن مشهور هستیم اطمینان می دهیم.”

اطلاعات بیشتر در مورد برنامه را می توانید در وب سایت مدرسه بیابید.

[ad_2]

Leave a reply