برای نوآوری روز زمین، کسب و کارها به حلقه ها فکر می کنند

[ad_1]

روز زمین 2022 زمان خوبی است تا به روش‌هایی که کسب‌وکارها برای مقابله با چالش تغییرات آب‌وهوایی پیش می‌روند، نگاهی بیندازیم. در اینجا سه ​​حوزه بزرگ وجود دارد که تأثیر قابل توجه و رو به رشدی در کاهش انتشارات مضر و حفاظت از محیط زیست دارند.

1. اقتصاد دایره ای به جریان اصلی می رود

“اقتصاد دایره ای” یک تغییر بزرگ و ساختاری است که نیازمند تغییر در طرز فکر و سرمایه گذاری است. به جای استخراج و برداشت، تولید مواد به محصولات، استفاده از محصولات و دور ریختن آنها، به صورت خطی، می‌توانیم به استفاده از همان مواد بارها و بارها به صورت دایره‌ای‌تر ادامه دهیم. اولین مزیت صرفه جویی در هزینه است: مواد استفاده شده تقریباً ارزان تر از مواد اولیه هستند. مورد دوم در دسترس بودن است: مواد زائد به اندازه محصولاتی که ما در حال استفاده از آنها هستیم در دسترس هستند. ما مجبور نیستیم آنها را از یک منطقه جنگی یا یک شریک تجاری ناخوشایند وارد کنیم. سوم، نوآوری است: مواد زائد می توانند مشکلات را به روش های جدید حل کنند.

در اینجا مثالی از کاربرد مفهوم اقتصاد دایره ای در تایرها آورده شده است: مواد ضایعاتی تایر را می توان در آسفالت استفاده کرد. آسفالت اصلاح شده و لاستیکی شده به تغییرات دما واکنش بهتری نشان می دهد، چاله های کمتری تولید می کند و آب باران را بهتر از سایر آسفالت ها تخلیه می کند. هم چاله ها و هم تجمع باران می توانند برای رانندگان ناامن باشند. بنابراین تایرهای قدیمی نه تنها می توانند کاربرد جدیدی پیدا کنند و از دفن زباله جلوگیری کنند، بلکه می توانند به رانندگی ایمن تر کمک کنند.

پنجمین گزارش سالانه شکاف دایره ای که توسط گروهی به نام Circle Economy منتشر شده است، می گوید که تنها 8.6 درصد اقتصاد دایره ای است، یعنی بیش از 90 درصد مواد استخراج شده و استفاده شده دور ریخته می شود. بر اساس این گزارش، با افزایش مصرف، استفاده از مواد در 50 سال تقریباً چهار برابر شده است. این بدان معناست که بیش از 90 درصد مواد استخراج شده و استفاده شده نشان دهنده یک فرصت تجاری است: ابداع بازارهای جدید برای آنها. از زباله ها می توان برای ساخت محصولات جدید، بسته بندی، مصالح ساختمانی و موارد دیگر استفاده کرد.

Accenture اقتصاد دایره ای را یک فرصت تجاری 4.5 تریلیون دلاری با انواع راه ها برای تبدیل یک مشکل به منبع تخمین زده است.

2. انرژی های تجدیدپذیر در حال رشد است

انرژی های تجدیدپذیر راه درازی را پیموده است، با کاهش قیمت ها، افزایش تعداد مشاغل و پیشرفت هایی در زمینه ذخیره سازی باتری که اکنون تکیه بر انرژی مداوم را ممکن می کند. مهندسان دانشگاه استنفورد اخیرا سلول‌های خورشیدی را توسعه داده‌اند که می‌توانند در شب از طریق فرآیندی که شامل تفاوت دما است، انرژی تولید کنند. شرکتی به نام Re-wind از پره های ضایعاتی توربین بادی در پروژه های مهندسی عمران استفاده می کند و راه های خلاقانه ای برای بازیافت آنها پیدا می کند. بازیافت باتری به سرعت در حال افزایش است و فروش خودروهای برقی پلاگین در ایالات متحده بین سال‌های 2020 تا 2021 تقریباً دو برابر شده است.

با افزایش قیمت گاز و آشفتگی زنجیره‌های تامین، گذار کربن‌زدایی نشان‌دهنده یک فرصت اقتصادی است که یادآور تلاش‌های جنگی است: چنین افزایشی در تقاضا می‌تواند اقتصاد را افزایش دهد. در واقع، پرزیدنت بایدن از قانون تولید دفاعی استفاده کرده است تا استخراج داخلی مواد مورد نیاز در باتری ها را آغاز کند: لیتیوم، نیکل، کبالت، گرافیت و منگنز. آمریکا به ایستگاه‌های شارژ EV، ارتقاء شبکه، امکانات بازیافت، مواد ارگانیک، جایگزین‌های گوشت نیاز دارد: فهرستی بی‌پایان از محصولات و خدمات جدید برای جهانی کربن‌زدایی.

3. I Sing the Car Electric

یک هفته در جزیره‌ای کوچک، رانندگی با یک ماشین برقی برقی از کنار پمپ بنزین‌ها که با قیمت 4.32 دلار در هر گالن تبلیغ می‌کنند، باعث تأمل می‌شود. اگر انرژی رایگان بود، مردم می توانستند پول بیشتری را برای غذا خرج کنند. نرخ فقر بلافاصله کاهش می یابد. این جزیره می تواند در نیروگاه های نمک زدایی با انرژی خورشیدی سرمایه گذاری کند تا منابع کمیاب آب را تامین کند. آب شیرین بیشتر برای کشاورزی مفید خواهد بود.

خورشید و باد آزاد و بی نهایت هستند. سرمایه‌گذاری در نوآوری مورد نیاز برای استقرار این منابع انرژی، هیدروژن و انرژی هسته‌ای، تجارت عظیمی را ایجاد می‌کند. همچنین از منظر امنیت ملی استقلال انرژی بسیار منطقی است. آنچه دشوار است، انتقال سرمایه‌گذاری‌ها و حمایت‌های دولتی از صنعت سوخت‌های فسیلی به زیرساخت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر است. تغییر به راحتی به دست نمی آید، حتی اگر اینقدر منطقی باشد.

از آنجایی که انرژی‌های تجدیدپذیر، وسایل نقلیه الکتریکی، اقتصاد دایره‌ای و سایر اقدامات پایداری چنین حس تجاری خوبی را ایجاد می‌کنند، سرمایه‌گذاران به دنبال پول هستند. صندوق های زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) همچنان به جذب سرمایه گذاری های بی سابقه ادامه دادند. مورنینگ استار گزارش داد: وجوه پایدار ایالات متحده در سال نزدیک به 70 میلیارد دلار به دست آورد که افزایشی 35 درصدی نسبت به رقم پرآب سال 2020 دارد.

روز زمین در 52 سالگی خود استnd سال این در زمان افزایش آگاهی در مورد مضرات آلودگی و پس از نشت نفت گسترده در سانتا باربارا در سال 1969 آغاز شد. اما امسال، کلمات پر سر و صدا عبارتند از “سرمایه گذاری”، “کسب و کار” و “نوآوری”. همانطور که زباله ها می توانند از مشکل به منبع تبدیل شوند، کسب و کار نیز می تواند از آلاینده به مبتکر تبدیل شود.

این چالش در سال 2022 است و موفقیت یک امکان واقعی است.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]