بحران آب جکسون ساکنان را مجبور به یافتن جایگزین می کند

[ad_1]

جکسون، خانم (AP) – فشار آب در خانه جیمز براون در جکسون به قدری پایین بود که شیرها به سختی چکه می کردند. او نمی توانست آشپزی کند. او نمی توانست حمام کند. اما او همچنان باید کار می کرد.

مرد 73 ساله درخت شکن کیسه های یخ را پس از چندین روز بدون آب در یک پمپ بنزین در کامیون خود در راه کار خود در روز چهارشنبه حمل کرد.

“چه می توانم بکنم؟ من فقط یک پیاده در یک بازی شطرنج هستم. تنها کاری که باید انجام دهم این است که تلاش کنم و زندگی کنم.

مردم چهارشنبه در پایتخت می سی سی پی در صف های محل توزیع و غرق شدن فروشگاه ها برای آب آشامیدنی، حمام کردن، پخت و پز و شستشوی توالت ها منتظر ماندند، در حالی که خرابی سیستم آب این شهر پس از سیل که مشکلات طولانی مدت در یکی از دو تصفیه خانه را تشدید کرد.

رئیس جمهور جو بایدن، که یک روز قبل اعلامیه اضطراری را برای ایالت می سی سی پی تصویب کرد، با شهردار جکسون، چوکوه لومومبا، تماس گرفت تا در مورد تلاش های واکنش، از جمله حمایت آژانس مدیریت اضطراری فدرال، آژانس حفاظت از محیط زیست و سپاه مهندسین ارتش گفتگو کند.

فراتر از پرداختن به بحران فوری، بایدن گفت که می‌خواهد حمایت فدرال برای تلاش‌های بلندمدت برای بازسازی زیرساخت‌های آب قدیمی جکسون، که برای سال‌ها غیرقابل اعتماد بوده، ارائه کند.

لومومبا گفت که سیستم آب جکسون به دلیل کمبود کارکنان و “دهه‌ها تعمیر و نگهداری معوق” دچار مشکل شده است. وی گفت: هجوم آب ناشی از باران های سیل آسا باعث تغییر ترکیب شیمیایی مورد نیاز برای تصفیه شد که روند خروج آب به مشتریان را کند کرد.

حتی قبل از ایجاد اختلال در خدمات، 150000 نفر از ساکنان این شهر در یک ماه گذشته آب آشامیدنی خود را جوشانده بودند، زیرا به گفته مقامات، ممکن است باعث مشکلات گوارشی شود.

براون روز چهارشنبه گفت که قبل از برداشتن یخ در یک فروشگاه مواد غذایی توقف کرده است تا چهار کیسه آب بخرد. او که ساکن جکسون است، گفت که مردم آنجا سال هاست که بدون دسترسی به آب ثابت زندگی می کنند – حتی زمانی که فشار وجود دارد، ساکنان اغلب مجبورند آن را بجوشانند تا بنوشند و بپزند.

در دو سال گذشته، مردم به طور کامل فشار خود را از دست داده اند. سرمای شدید در سال 2021 ده ها هزار نفر را پس از یخ زدن لوله ها بدون آب جاری کرد. مشکلات مشابه در اوایل سال جاری دوباره در مقیاس کوچکتر اتفاق افتاد.

او گفت: «روزی درست خواهد شد. “چه زمانی، من هیچ نظری ندارم.”

مانند بسیاری از شهرها، جکسون با مشکلاتی در سیستم آب مواجه است که توان رفع آن را ندارد. با کاهش جمعیت، پایه مالیاتی آن در چند دهه گذشته فرسوده شده است – نتیجه پرواز عمدتاً سفیدپوستان به حومه شهرها که پس از ادغام مدارس دولتی در سال 1970 آغاز شد. جمعیت شهر اکنون بیش از 80٪ سیاهپوست است و حدود 25٪ ساکنان آن زندگی می کنند. در فقر.

لومومبا روز سه‌شنبه گفت که تعمیر سیستم آب جکسون می‌تواند «احتمالاً میلیاردها دلار» هزینه کند. می سی سی پی ۷۵ میلیون دلار برای رسیدگی به مشکلات آب به عنوان بخشی از لایحه زیرساختی دو حزبی دریافت می کند. جکسون حدود 31 میلیون دلار از طریق وجوه وام گردان EPA برای بهبود سیستم درمان و توزیع دریافت می کند.

در جریان یک کنفرانس خبری چهارشنبه، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت که سازمان حفاظت محیط زیست در حال اعزام پرسنلی به جکسون برای ارزیابی اضطراری تصفیه خانه ها و ساده کردن تحویل تجهیزات تعمیر است. او گفت که FEMA پرسنلی در مرکز عملیات اضطراری ایالتی دارد و در حال هماهنگی با تیم مدیریت اورژانس ایالتی برای شناسایی نیازها است.

فرماندار می سی سی پی تیت ریوز روز سه شنبه برای سیستم آب جکسون وضعیت اضطراری اعلام کرد. ریوز گفت که ایالت سعی خواهد کرد با استخدام پیمانکاران برای کار در تصفیه خانه که پس از از کار افتادن پمپ های اصلی “مدتی پیش” با ظرفیت کاهش یافته با پمپ های پشتیبان کار می کرد، به حل مشکلات کمک کند.

بابی فرلی که تمام عمرش را در جکسون زندگی کرده است، صاحب طرح موی Magic Hand’s Hair Design در ساوت جکسون است. این خانم 59 ساله گفت که مجبور شد پنج قرار روز چهارشنبه را لغو کند زیرا برای شستن مواد شیمیایی از مو در طول درمان به فشار آب بالا نیاز دارد.

او مجبور است برای شامپو کردن موهایش آب بخرد تا بتواند در هر قرار ملاقاتی که می تواند جا بیفتد. او گفت که وقتی مشتریان وارد نمی شوند، او پول خود را از دست می دهد.

او گفت: “این یک بار بزرگ است.” “من نمی توانم آن را بپردازم. من اصلاً نمی توانم آن را بپردازم.»

رئیس جمهور توماس هادسون گفت که دانشگاه ایالتی جکسون، یک دانشگاه تاریخی سیاهپوست، مجبور شد دستشویی های موقتی را برای دانشجویان ایجاد کند و منتظر تحویل دوش های قابل حمل در روز چهارشنبه بود.

هادسون گفت که مسائل مربوط به آب شهر یک چالش مداوم برای دانشگاه بوده است زیرا تلاش کرده است تا دانشجویان را به پایتخت می سی سی پی بکشاند.

او گفت: «این کار را از نظر کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم، یعنی مأموریت اصلی ما، که آموزش است، دشوار می‌کند. “این کمکی نکرده است.”

او گفت که مدرسه در حال شروع کار بر روی طرحی برای یک سیستم تامین آب مستقل با استفاده از مقداری از بودجه فدرال است که در اختیار کالج ها و دانشگاه های سیاه پوست قرار گرفته است.

شانون ویلسون، که دخترش به تازگی سال دوم تحصیلی خود را در ایالت جکسون آغاز کرده است، گفت که خوابگاه دخترش کمی فشار پیدا کرده است، اما آبی که بیرون می آید قهوه ای است. دخترش رفت تا با یکی از دوستانش خارج از دانشگاه بماند. اما ویلسون که در سنت. لویی نمیتونه نگرانش نباشه

“ما احساس ناتوانی می کنیم. با بیش از 500 مایل دوری از جکسون، کاری جز نگرانی نمی توانم انجام دهم.”

___

گلدبرگ یکی از اعضای سپاه Associated Press/Report for America Statehouse News Initiative است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل پنهان گزارش دهند.

___

جاش بواک، خبرنگار AP کاخ سفید در این گزارش مشارکت داشت.

[ad_2]

Leave a reply