با 1 جمله، مدیر عامل گوگل بهترین دلیل برای بازگشت به دفتری را که تا به حال شنیده ام را نشان داد.

[ad_1]

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، امروز صبح یک پست وبلاگی منتشر کرد تا بر انتشار گزارش تاثیر اقتصادی این شرکت تاکید کند. در این گزارش مواردی مانند تعداد مشاغلی که Google ایجاد کرده است و همچنین تأثیری که بر کسب و کارهای کوچک از طریق ابزارهایی مانند تبلیغات جستجوی Google می گذارد، توضیح داده شده است.

به عنوان مثال، پیچای می گوید که گوگل در سال گذشته 617 میلیارد دلار در فعالیت اقتصادی برای میلیون ها کسب و کار، سازمان غیرانتفاعی، سازندگان، توسعه دهندگان و ناشران آمریکایی کمک کرده است. اکوسیستم از 394000 شغل در سال 2020 پشتیبانی کرد.

درک کامل اعدادی مانند آن دشوار است. ارائه «فعالیت اقتصادی» به چه معناست؟ چگونه آن را حساب می کنید؟

من استدلال نمی کنم که گوگل به موفقیت کسب و کارهای کوچک کمک نمی کند – این شاید موثرترین ابزاری است که تا به حال ایجاد شده است برای دستیابی به مشتریان شما. من فقط به شرکت‌ها پیشنهاد می‌کنم که اعداد بزرگی مانند این را منتشر کنند، حتی اگر همیشه مشخص نباشد که چگونه محاسبه کرده‌اند.

با این حال، یک عدد در گزارش وجود دارد که بسیار واضح است. پیچای می گوید گوگل در سال جاری 9.5 میلیارد دلار برای دفاتر و مراکز داده هزینه می کند.

نه تنها این پول واقعی است، بلکه کمی عجیب است. با فشار فعلی برای کار از راه دور و ترکیبی در شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل، چرا باید آنقدر پول در ساختمان‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که لزوماً انتظار ندارید مردم در محل کار خود حاضر شوند؟

پیچای در پست وبلاگ خود چنین اعتراف کرد:

به نظر می رسد که افزایش سرمایه گذاری در دفاتر فیزیکی حتی در شرایطی که انعطاف پذیری بیشتری در نحوه کار خود داریم، غیر منطقی به نظر برسد. زندگی برای کارکنان ما، و جوامع قوی تر.”

به نظر می رسد، دو دلیل وجود دارد. اولین مورد واضح است: اگر می خواهید مردم به دفتر بیایند، مکانی را به آنها بدهید که می خواهند کار کنند. این به شما بستگی دارد که کار در دفتر را بهتر از کار نکردن در دفتر کنید. همانطور که پیچای گفت، سرمایه گذاری در مکانی که تیم شما در آن کار می کند، “کیفیت زندگی” آنها را بهبود می بخشد. برای این منظور، گوگل می گوید که در حال سرمایه گذاری در دفاتر جدید و فعلی است.

دلیل دوم ممکن است در ابتدا کمتر آشکار باشد، اما به نظر می رسد که بهترین دلیلی است که شنیده ام برای بازگشت به دفتر. پیچای نوشت: “دفاتر و مراکز داده گوگل لنگرهای حیاتی را برای جوامع محلی ما فراهم می کنند و به ما کمک می کنند تا به اقتصاد آنها کمک کنیم.”

ببینید، من کاملاً موافق این ایده هستم که به افراد باید انعطاف‌پذیری داده شود تا بر اساس نیازهای موقعیت و شرایط شخصی خود کار کنند. در هر صورت، دو سال گذشته نشان داده است که بسیاری از کارهایی که ما فکر می‌کردیم باید در یک ساختمان اداری که در یک اتاقک نشسته انجام شود، انجام نمی‌شود.

میلیون‌ها آمریکایی در حین کار از راه دور مولد بوده‌اند و ثابت می‌کنند که نه تنها این کار را انجام می‌دهند قابل اجرا روش کار، اما در بسیاری از موارد، ارجح راه کار صرفاً به این دلیل که مدیران می‌خواهند افراد در دفتر بازگردند، به این معنی نیست که این بهترین چیز برای کارمندان یا شرکت است.

با این اوصاف، استدلال‌های منطقی زیادی برای گرد هم آوردن افراد حداقل برای بخشی از هفته کاری وجود دارد. جلسات ویدیویی، همانطور که همه ما می توانیم تأیید کنیم، به سادگی جایگزینی برای ارتباط فیزیکی واقعی انسانی نیستند. نه تنها این – زمانی که بدون وب‌کم و صفحه‌نمایش بینتان رو در رو هستید، همکاری و ارتباطات به شکل متفاوتی اتفاق می‌افتد.

اما پیچای به دلیل نادیده گرفته دیگری برای بازگشت به دفتر اشاره می کند. فضای فیزیکی که کسب و کار شما اشغال می کند “لنگر حیاتی” را برای جامعه محلی شما فراهم می کند. این ارتباطی را ایجاد می کند که با یک تیم توزیع شده که در مکان های مختلف کار می کنند وجود ندارد.

علاوه بر این، وقتی کارمندان شما به دفتر می آیند، به جوامعی که در آن کار می کنند کمک می کنند. آنها از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، برای قهوه توقف می کنند، در رستوران ها ناهار می خورند یا قبل از رفتن به خانه برای چند کار توقف می کنند.

همه این چیزها به جامعه و مشاغل اطراف شما ارزش می بخشد. شاید شمارش آن سخت تر باشد، اما این بدان معنا نیست که واقعی یا مهم نیست. در واقع، این ممکن است یکی از بهترین دلایلی باشد که شنیده ام برای گرد هم آوردن مردم.

نظراتی که در اینجا توسط ستون نویسان Inc.com بیان می شود، نظرات خودشان است، نه نظرات Inc.com.

[ad_2]