بایدن پس از تیراندازی در مدرسه تگزاس دستور نیمه افراشتن پرچم ها را صادر کرد

[ad_1]

(هیل) – پرزیدنت بایدن روز سه شنبه دستور داد پرچم های کاخ سفید، ساختمان های فدرال و پست های نظامی برای قربانیان تیراندازی مرگبار در مدرسه ابتدایی در اووالد، تگزاس، نیمه افراشته شود.

کاخ سفید این اعلامیه را عصر سه شنبه، ساعاتی پس از انتشار خبر تیراندازی که دست کم 14 کشته برجای گذاشت، صادر کرد. بایدن دستور داد پرچم‌ها تا روز شنبه در کاخ سفید، ساختمان‌های عمومی، تأسیسات نظامی، و سفارت‌خانه‌ها و دفاتر کنسولی در خارج از کشور «به نشانه احترام به قربانیان اعمال خشونت‌آمیز بی‌معنا» نیمه افراشته شوند.

بایدن که به گفته کاخ سفید در حین بازگشت از سفر آسیایی در جریان تیراندازی قرار گرفته بود، قرار است بعد از ظهر سه‌شنبه پس از بازگشت، سخنانی درباره این تیراندازی جمعی ارائه کند.

سخنگوی کارین ژان پیر در توییتی نوشت: «دعاهای او با خانواده هایی است که تحت تأثیر این رویداد وحشتناک قرار گرفته اند.

فرماندار تگزاس گرگ ابوت (R) گفت که 14 دانش آموز و یک معلم روز سه شنبه در مدرسه ابتدایی راب در Uvalde با تیراندازی یک فرد مسلح در مدرسه کشته شدند. گفته می شود مرد مسلحی که ابوت او را در سالوادور راموس 18 ساله شناسایی کرد، کشته شده است.

این دومین تیراندازی جمعی در کمتر از دو هفته است که بایدن به آن پرداخته است. چند روز قبل از ترک کاخ سفید به مقصد آسیا، بایدن به بوفالو، نیویورک سفر کرد تا با خانواده هایی که از تیراندازی دسته جمعی در یک خواربار فروشی که پلیس آن را جنایت نفرت انگیز با انگیزه نژادی نامیده بود، ملاقات کند. این تیراندازی 10 کشته بر جای گذاشت.

[ad_2]