بایدن وقفه وام های دانشجویی را با طولانی شدن درگیری دادگاه تمدید می کند

[ad_1]

واشنگتن (AP) – رئیس جمهور جو بایدن روز سه شنبه اعلام کرد که دولت او در حالی که کاخ سفید در حال نبرد قانونی برای نجات برنامه او برای لغو بخشی از بدهی است، توقف پرداخت وام های دانشجویی فدرال را تمدید خواهد کرد.

بایدن در ویدئویی که در توییتر منتشر کرد، گفت: «عادلانه نیست که از ده‌ها میلیون وام‌گیرنده واجد شرایط تسهیلات درخواست کنیم تا پرداخت بدهی‌های دانشجویی خود را از سر بگیرند، در حالی که دادگاه‌ها به این شکایت رسیدگی می‌کنند».

مهلت قانونی مقرر شده بود تا ژانویه منقضی شود. 1، تاریخی که بایدن قبل از طرح لغو بدهی‌اش در مواجهه با چالش‌های قانونی مخالفان محافظه‌کار متوقف شد.

اکنون تا 60 روز پس از رفع دعوا تمدید می شود. اگر شکایت تا 30 ژوئن حل و فصل نشود، پرداخت ها 60 روز پس از آن از سر گرفته می شود.

طرح بایدن وعده بخشودگی 10000 دلار بدهی دانشجویان فدرال را به کسانی که درآمد کمتر از 125000 دلار دارند یا خانواده هایی که درآمد کمتر از 250000 دلار دارند، می دهد. دریافت کنندگان گرنت پل، که معمولاً نیاز مالی بیشتری دارند، واجد شرایط دریافت 10000 دلار کمک اضافی هستند.

بیش از 26 میلیون نفر قبلاً برای این امداد درخواست داده بودند که 16 میلیون نفر تأیید شده بودند، اما وزارت آموزش این ماه پس از اینکه یک قاضی فدرال در تگزاس این طرح را لغو کرد، رسیدگی به درخواست ها را متوقف کرد.

وزارت دادگستری هفته گذشته از دیوان عالی خواست تا این موضوع را بررسی کند و طرح لغو بدهی بایدن را بازگرداند.

بایدن روز سه شنبه گفت: «کاملاً مطمئن هستم که طرح من قانونی است.

بایدن این تصمیم را یک روز پس از آن اعلام کرد که بیش از 200 گروه مدافع از او خواستند این توقف را تمدید کند و هشدار دادند که شروع پرداخت در ژانویه باعث “فاجعه مالی” برای میلیون ها وام گیرنده خواهد شد.

کاخ سفید در دادگاه استدلال کرده است که آمریکایی ها همچنان استرس مالی ناشی از همه گیری را احساس می کنند. می‌گوید بدون طرح لغو بایدن، تعداد افرادی که از وام‌های دانشجویی عقب‌مانده‌اند، می‌تواند به سطوح تاریخی افزایش یابد.

بزرگترین خطر برای حدود 18 میلیون وام گیرنده است که به آنها گفته شده بود کل موجودی وام آنها لغو می شود. وزارت آموزش هشدار داده است که حتی اگر پرداخت‌ها مجدداً شروع شود، آن وام‌گیرندگان ممکن است فکر کنند که مشخص نیستند و صورتحساب‌ها را نادیده بگیرند.

اما در عین حال، کاخ سفید هشدار داده است که تمدید وقفه پرداخت ماهانه چندین میلیارد دلار هزینه از دست دادن درآمد خواهد داشت. به گفته اداره حسابرسی کل، این تعلیق در حال حاضر بیش از 100 میلیارد دلار از دست رفته پرداخت ها و بهره را برای دولت هزینه کرده است.

دولت بایدن در اطلاعیه خود به این هزینه ها اشاره نکرد، اما در عوض جمهوری خواهانی را که این طرح را به چالش می کشند، مقصر دانست.

میگل کاردونا، وزیر آموزش و پرورش گفت: «تلاش‌های بی‌رحمانه برای جلوگیری از پرداخت بدهی‌های دانش‌آموزان در دادگاه‌ها باعث ایجاد بلاتکلیفی مالی فوق‌العاده برای میلیون‌ها وام گیرنده شده است که نمی‌توانند بودجه خانواده خود را تنظیم کنند یا حتی برای تعطیلات برنامه‌ریزی کنند، بدون اینکه تصویر واضحی از تعهدات بدهی دانش‌آموزی خود داشته باشند.»

او افزود: «این کاملاً اشتباه است.

منتقدانی مانند کمیته بودجه فدرال مسئول با هرگونه تمدید بیشتر مخالفت کرده اند و می گویند که این امر می تواند تورم را بدتر کند و خطر رکود اقتصادی را افزایش دهد.

اما حامیان طرح بایدن این اقدام را تحسین کردند و گفتند که بالشتکی برای آمریکایی های طبقه کارگر است.

گفت: «این تمدید به این معنی است که وام گیرندگان با مشکل می توانند در طول فصل تعطیلات – و ماه های آینده – غذا را روی میزهای خود نگه دارند، زیرا دولت هر کاری که می تواند انجام می دهد تا حملات بی اساس و عقب مانده به خانواده های کارگر با بدهی دانشجویی را از بین ببرد. مایک پیرس، مدیر اجرایی مرکز حمایت از وام گیرندگان دانشجویی.

قانونی بودن لغو بدهی گسترده دانشجویان از قبل از روی کار آمدن بایدن مورد سوال بوده است. حامیان می گویند قانون فدرال در حال حاضر به وزارت آموزش و پرورش انعطاف پذیری گسترده ای برای لغو وام های دانشجویی می دهد، در حالی که مخالفان استدلال می کنند که تنها کنگره قدرت لغو بدهی در این مقیاس را دارد.

دولت بایدن در اعلام برنامه خود از قانون قهرمانان در سال 2003 استفاده کرد که پس از سپتامبر سال 2009 انجام شد. 11، 2001، قانونی برای کمک به اعضای ارتش. وزارت دادگستری می گوید که این قانون اختیارات گسترده ای را برای لغو بدهی دانش آموزان در شرایط اضطراری ملی ارائه می دهد. بایدن گفته است که این کمک‌ها برای کمک به آمریکایی‌ها برای بهبودی از همه‌گیری لازم است.

یک قاضی فدرال در تگزاس این ماه این منطق را رد کرد و گفت بایدن از قدرت خود فراتر رفت. مارک پیتمن قاضی دادگاه منطقه که از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق منصوب شده بود، نوشت: قانون HEROES “مجوز واضح کنگره را برای ایجاد یک برنامه 400 میلیارد دلاری بخشش وام دانشجویی به قوه مجریه ارائه نمی کند.”

وزارت دادگستری از دادگاه استیناف در نیواورلئان می‌خواهد تا دستور پیتمن را تا زمانی که دولت درخواست تجدیدنظر کند، معلق کند. این به طور جداگانه از دیوان عالی می خواهد که دادگاه فدرال در سن پترزبورگ را رد کند. لویی که طرح بایدن را در پاسخ به شکایت شش ایالت تحت رهبری جمهوری خواهان متوقف کرد.

[ad_2]

Leave a reply