بایدن فرمان اجرایی برای محافظت از دسترسی به سقط جنین را امضا کند

[ad_1]

واشنگتن (نیوزنشن) – انتظار می‌رود که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا صبح جمعه برای محافظت از دسترسی به سقط جنین اقدامات اجرایی را انجام دهد، زیرا پس از پایان دادن به حق قانونی قانون اساسی از سوی دادگاه عالی که برای تقریباً 50 سال وجود داشت، با فشارهای فزاینده‌ای مواجه است.

کاخ سفید اظهارات بایدن را تایید کرد و گفت که او “در مورد حفاظت از دسترسی به خدمات مراقبت های بهداشتی باروری” صحبت خواهد کرد. NewsNation سخنان بایدن را به صورت زنده در پخش کننده بالا پخش خواهد کرد.

اقداماتی که او انتظار داشت بیان کند در نظر گرفته شده است تا برخی از مجازات‌های احتمالی را که زنان متقاضی سقط جنین ممکن است پس از صدور حکم با آن مواجه شوند، کاهش دهد، اما توانایی آنها برای محافظت از دسترسی به سقط جنین در سراسر کشور محدود است.

دادگاه با رای 6 به 3 با اکثریت محافظه کار خود، قانون می سی سی پی را تایید کرد که سقط جنین پس از 15 هفته را ممنوع می کند. قاضی ساموئل آلیتو، در نظر نهایی که دو هفته پیش صادر شد، نوشت که Roe and Planned Parenthood v. کیسی، تصمیم 1992 که حق سقط جنین را مجدداً تأیید کرد، روز تصمیم گیری اشتباه بود و باید لغو شود.

آلیتو نوشت: اختیار تنظیم سقط جنین بر عهده شاخه های سیاسی است نه دادگاه ها.

انتظار می رود بایدن دستورالعمل هایی را به وزارتخانه های دادگستری و بهداشت و خدمات انسانی برای عقب نشینی از تلاش ها برای محدود کردن توانایی زنان برای دسترسی به داروهای سقط جنین تایید شده فدرال یا سفر در خطوط ایالتی برای دسترسی به خدمات بالینی سقط جنین رسمی کند.

فرمان اجرایی بایدن همچنین به آژانس‌ها دستور می‌دهد تا برای آموزش ارائه‌دهندگان پزشکی و بیمه‌گران در مورد چگونگی و زمان لازم برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات ممتاز بیماران با مقامات تلاش کنند – تلاشی برای محافظت از زنانی که به دنبال خدمات سقط جنین هستند یا از آنها استفاده می‌کنند. او همچنین از کمیسیون تجارت فدرال خواهد خواست تا اقداماتی را برای محافظت از حریم خصوصی افرادی که به دنبال اطلاعات مربوط به مراقبت های باروری آنلاین هستند و ایجاد یک کارگروه بین سازمانی برای هماهنگی تلاش های فدرال برای محافظت از دسترسی به سقط جنین انجام دهد.

کاخ سفید اعلام کرد همچنین وکلای داوطلب را برای ارائه کمک های حقوقی رایگان به زنان و ارائه دهندگان برای کمک به آنها برای عبور از محدودیت های جدید ایالتی پس از حکم دادگاه عالی دعوت خواهد کرد.

پس از این تصمیم، بایدن تاکید کرده است که توانایی او برای حمایت از حقوق سقط جنین با اقدامات اجرایی بدون اقدام کنگره محدود است.

بایدن هفته گذشته در جریان یک نشست مجازی با فرمانداران دموکرات گفت: «در نهایت، کنگره باید برای تدوین رو به قانون فدرال اقدام کند».

انتظار می‌رود این مأموریت به وزارت دادگستری و HHS سازمان‌ها را به مبارزه در دادگاه برای حمایت از زنان سوق دهد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که سیستم قضایی در برابر پیگرد قانونی احتمالی توسط ایالت‌هایی که سقط جنین را غیرقانونی کرده‌اند، طرف آنها را بگیرد.

این داستان در حال توسعه است. برای به‌روزرسانی‌ها بازخوانی کنید.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

Leave a reply