بایدن در پی تیراندازی مرگبار در مدرسه تگزاس اظهارات خود را بیان کند

[ad_1]

(NEXSTAR) – رئیس جمهور جو بایدن در مورد تیراندازی مرگبار در مدرسه ای که در Uvalde، تگزاس رخ داد، سخنانی ارائه خواهد کرد.

به گفته اداره امنیت عمومی تگزاس، 20 نفر – 18 کودک، یک معلم و فرد مظنون به تیراندازی – پس از تیراندازی روز سه شنبه در مدرسه ابتدایی راب کشته شدند. دولت گرگ ابوت گفت که گمان می رود مظنون 18 ساله به نام سالوادور راموس از اووالده، ماشین خود را رها کرد و وارد مدرسه شد و در آنجا با یک اسلحه و احتمالاً یک تفنگ تیراندازی کرد، قبل از اینکه مأموران پاسخ دادند به او شلیک کردند و او را کشتند.

ابوت گفت که فرد مسلح همچنین قبل از ورود به مدرسه به مادربزرگ خود شلیک کرد، اما او نتوانست جزئیات بیشتری در مورد ارتباط بین این دو حادثه تیراندازی ارائه کند.

سناتور ایالتی، سه نفر نیز در این حمله زخمی شدند و در وضعیت وخیم در بیمارستان بستری هستند. رولاند گوتیرز به آسوشیتدپرس گفت.

اظهارات بایدن برای ساعت 20:15 به وقت شرقی، اندکی پس از بازگشت وی از سفر آسیایی، برنامه ریزی شده است. او با فرماندار صحبت کرد. ابوت در حالی که در ایر فورس وان بود، کیت بدینگفیلد، مدیر ارتباطات کاخ سفید به اشتراک گذاشته شده است سه شنبه عصر.

بایدن قبل از عزیمت برای سفر خارجی خود به بوفالو، نیویورک سفر کرد تا با افراد آسیب دیده از تیراندازی گسترده در یک فروشگاه مواد غذایی که منجر به کشته شدن 10 نفر شد، ملاقات کند.

کاخ سفید با صدور بیانیه ای دستور داده است که تمامی پرچم ها برای قربانیان تیراندازی روز سه شنبه نیمه افراشته شود. پرچم‌های کاخ سفید، ساختمان‌های عمومی، تأسیسات نظامی و سفارت‌ها و دفاتر کنسولی تا روز شنبه نیمه افراشته خواهند بود.

معاون رئیس جمهور کامالا هریس گفت که مردم معمولاً در چنین لحظه ای می گویند “قلب ما می شکند – اما قلب های ما مدام شکسته می شود … و قلب های شکسته ما در مقایسه با قلب های شکسته آن خانواده ها چیزی نیست.”

او گفت: “ما باید شجاعت انجام اقدام را داشته باشیم… تا اطمینان حاصل کنیم که چنین چیزی دیگر هرگز تکرار نخواهد شد.”

اظهارات بایدن از ساعت 20:15 به وقت شرقی به صورت زنده در پخش کننده ویدیوی بالا پخش می شود.

آسوشیتدپرس و جرمی تانر از Nexstar Media Wire در این گزارش مشارکت داشت.[ad_2]