بایدن در مورد قطعی FAA اطلاع رسانی کرد، کاخ سفید می گوید هیچ مدرکی دال بر حمله سایبری وجود ندارد

[ad_1]

(هیل) – کاخ سفید روز چهارشنبه اعلام کرد که شواهدی مبنی بر اینکه یک حمله سایبری دلیل قطعی سیستم در اداره هوانوردی فدرال (FAA) باشد که باعث تاخیر صدها پرواز شده است، ندیده است.

او گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن در جریان این قطعی برق قرار گرفت و با وزیر حمل‌ونقل، پیت بوتیگیگ، صبح چهارشنبه صحبت کرد.

بایدن به خبرنگاران گفت: «آنها نمی دانند علت چیست. “من به آنها گفتم وقتی متوجه شدند مستقیماً به من گزارش دهند. هواپیما هنوز می تواند سالم فرود بیاید، فقط فعلاً بلند نمی شود. آنها نمی دانند علت آن چیست، آنها انتظار دارند تا چند ساعت دیگر پرواز کنند. حس خوبی از آنچه باعث آن شده است و در آن زمان پاسخ خواهد داد.”

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در توئیتی نوشت: “در حال حاضر هیچ مدرکی دال بر حمله سایبری وجود ندارد، اما رئیس جمهور به DOT ​​دستور داد تا تحقیقات کاملی در مورد علل آن انجام دهد.”

FAA در ساعت 6:30 صبح اعلام کرد که در حال تلاش برای بازگرداندن سیستم مأموریت‌های هوایی خود است که خلبانان را در مورد بسته شدن باند، قطع تجهیزات و سایر خطرات احتمالی در طول مسیر پرواز مطلع می‌کند.

به گفته آژانس، هواپیماهایی که از قبل در هوا بودند، برای فرود بی خطر بودند، اما هواپیماهایی که هنوز روی زمین بودند، نمی توانستند ایمن پرواز کنند. هواپیماها تا ساعت 9 صبح زمینگیر بودند در حالی که FAA به این مشکل رسیدگی کرد.

این موضوع باعث تاخیر صدها پرواز در آمریکا شد

این جدیدترین موضوع سفرهای هوایی در داخل کشور است که تقریباً دو هفته پس از لغو بیش از نیمی از پروازهای Southwest Airlines در یک دوره سه روزه پس از کریسمس رخ داد و هزاران مسافر را سرگردان کرد.[ad_2]

Leave a reply