بایدن به دلیل کمبود فرمول از قانون تولید دفاعی استناد می کند

[ad_1]

واشنگتن (AP) – رئیس جمهور جو بایدن روز چهارشنبه با استناد به قانون تولید دفاعی برای سرعت بخشیدن به تولید شیر خشک نوزاد و پروازهای مجاز برای واردات عرضه از خارج از کشور، زیرا با فشارهای سیاسی فزاینده به دلیل کمبود داخلی ناشی از تعطیلی مربوط به ایمنی کشور مواجه است. بزرگترین کارخانه تولید فرمول

دستور قانون تولید دفاعی، تامین کنندگان تولیدکنندگان فرمول را ملزم می کند تا در تلاش برای رفع تنگناهای تولید، سفارشات آن شرکت ها را قبل از سایر مشتریان انجام دهند. بایدن همچنین به وزارت دفاع اجازه می دهد تا از هواپیماهای تجاری برای پرواز مواد فرموله ای که مطابق با استانداردهای فدرال از خارج از کشور به ایالات متحده است استفاده کند، چیزی که کاخ سفید آن را “فرمول عملیات پرواز” می نامد.

عرضه شیر خشک در سراسر کشور در هفته‌های اخیر به شدت کاهش یافته است، پس از فراخوانی در ماه فوریه توسط Abbott Nutrition که باعث تشدید اختلالات زنجیره تامین در میان تولیدکنندگان شیرخشک شد، گزینه‌های کمتری در قفسه‌های فروشگاه‌ها باقی ماند و والدین مضطرب فزاینده‌ای برای یافتن مواد غذایی برای فرزندان خود تلاش می‌کنند.

این اعلامیه دو روز پس از آن منتشر شد که سازمان غذا و دارو اعلام کرد که روند بررسی خود را ساده‌تر می‌کند تا تولیدکنندگان خارجی بتوانند ارسال فرمول‌های بیشتر به ایالات متحده را آسان‌تر کنند.

بایدن در نامه‌ای به وزارت بهداشت و خدمات انسانی و وزارت کشاورزی، به آژانس‌ها دستور داد تا با پنتاگون برای شناسایی عرضه‌های خارج از کشور فرمول مطابق با استانداردهای ایالات متحده در هفته آینده همکاری کنند تا پروازهای چارتر وزارت دفاع بتوانند به سرعت انجام شوند. آن را به ایالات متحده پرواز کنید

بایدن نوشت: «واردات شیر ​​خشک به عنوان پلی برای این افزایش تولید عمل خواهد کرد.

رگولاتورها روز دوشنبه گفتند که به توافقی دست یافته‌اند که به Abbott Nutrition اجازه می‌دهد تا کارخانه Sturgis، میشیگان، بزرگترین کارخانه فرمول‌پزی کشور، که از فوریه به دلیل مسائل آلودگی بسته شده است، دوباره راه‌اندازی کند. این شرکت باید پروتکل ها و رویه های ایمنی خود را قبل از از سرگیری تولید، بازنگری کند.

پس از دریافت تاییدیه FDA، ابوت گفت که هشت تا ده هفته طول می کشد تا محصولات جدید وارد فروشگاه ها شوند. این شرکت جدول زمانی برای شروع مجدد تولید تعیین نکرد.

فراخوان داوطلبانه ابوت به دلیل چهار بیماری گزارش شده در نوزادانی بود که شیرخشک پودر شده گیاه آن را مصرف کرده بودند. هر چهار نوزاد به دلیل یک نوع نادر عفونت باکتریایی در بیمارستان بستری شدند و دو نوزاد فوت کردند.

پس از یک بازرسی شش هفته ای، محققان FDA لیستی از مشکلات را در ماه مارس منتشر کردند، از جمله استانداردهای ایمنی و بهداشتی ضعیف و سابقه آلودگی باکتریایی در چندین قسمت از کارخانه. بر اساس توافق روز دوشنبه، ابوت باید به طور منظم با یک متخصص ایمنی خارجی برای شروع مجدد و حفظ تولید مشورت کند.

Abbott مستقر در شیکاگو تأکید کرده است که محصولاتش مستقیماً با عفونت های باکتریایی در کودکان مرتبط نیست. نمونه هایی از باکتری های یافت شده در کارخانه آن با سویه های جمع آوری شده از دو نوزاد توسط محققان فدرال مطابقت نداشت.

اما مقامات FDA روز دوشنبه در تماس با خبرنگاران این استدلال را پس گرفتند – اولین باری که آنها به طور علنی به استدلال شرکت پرداختند. کارکنان FDA خاطرنشان کردند که قادر به جمع‌آوری سویه‌های باکتریایی از دو بیمار از چهار بیمار نبودند و شانس آن‌ها را برای یافتن همتا محدود می‌کرد.

سوزان مین، مدیر غذای سازمان غذا و داروی آمریکا، گفت: «از همان ابتدا، ما در توانایی خود برای تعیین اینکه آیا محصول به این چهار مورد مرتبط است یا خیر، محدود بودیم، زیرا ما فقط توالی روی دو مورد داشتیم.

به گفته مقامات سابق FDA، رفع تخلفات کشف شده در کارخانه Abbott زمان بر است. شرکت ها باید به طور کامل تاسیسات و تجهیزات را تمیز کنند، کارکنان را بازآموزی کنند، مکررا آزمایش کنند و عدم وجود آلودگی را مستند کنند.

به عنوان بخشی از سیاست واردات جدید FDA، تنظیم کنندگان گفتند که شرکت ها باید اسناد بازرسی کارخانه خود را ارائه دهند.

[ad_2]