بایدن با خانواده قربانیان تیراندازی دسته جمعی بوفالو دیدار کند

[ad_1]

(نیوزنشن) – رئیس جمهور جو بایدن روز سه شنبه برای نشان دادن همبستگی به بوفالو، نیویورک سفر خواهد کرد، پس از اینکه یک برتری طلب سفیدپوست سیاهان را در یک سوپرمارکت هدف قرار داد و 10 نفر را کشت.

به گفته مقامات، پس از اینکه یک مرد مسلح نوجوان سفیدپوست که لباس نظامی به تن داشت و با دوربین کلاه ایمنی پخش زنده داشت، با تفنگ وارد بازار تاپس فرندلی شد و تیراندازی کرد، حداقل 10 نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند. تقریباً همه قربانیان سیاه پوست بودند و سه نفر دیگر نیز در جریان این حمله زخمی شدند.

اولین توقف رئیس جمهور و بانوی اول جیل بایدن در روز سه شنبه یک یادبود موقت در خارج از سوپرمارکت خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود که آنها پیش از بیان سخنان عمومی رئیس‌جمهور، به‌طور خصوصی با خانواده‌های قربانیان، امدادگران اولیه و مقامات محلی دیدار کنند.

به گفته کاخ سفید، بایدن در یک سخنرانی در یک مرکز اجتماعی در مجاورت، خواستار قوانین سختگیرانه‌تر اسلحه شود و از آمریکایی‌ها بخواهد که نژادپرستی را رد کنند و از تنوع کشور استقبال کنند. NewsNation سخنرانی بایدن را به صورت زنده در پخش کننده بالا پخش خواهد کرد.

انتظار می رود بایدن خشونت با انگیزه نژادی را محکوم کند. او به آمریکایی ها گفت که برای احیای روح آمریکا برای ریاست جمهوری نامزد شده است، پس از آن که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، تجمع مرگبار برتری طلبان سفیدپوست در شارلوتزویل، ویرجینیا را محکوم نکرد.

این پیامی است که بایدن از زمانی که اولین رئیس‌جمهوری شد که در سخنرانی تحلیف خود به طور خاص به برتری سفیدپوستان پرداخت و آن را «تروریسم داخلی که باید با آن مقابله کنیم» چندین بار ارائه کرده است.

جوزف گراماگلیا، کمیسر پلیس بوفالو، یکشنبه گفت: «شواهدی که ما تاکنون کشف کرده‌ایم اشتباه نمی‌کند که این یک جنایت نفرت نژادپرستانه مطلق است». و این به عنوان جنایت ناشی از نفرت تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.»

تاکنون بازرسان در حال بررسی ارتباط این مظنون با آنچه به عنوان نظریه «جایگزین بزرگ» شناخته می‌شود، هستند، که بی‌اساس ادعا می‌کند که نژادهای سفید عمداً از طریق مهاجرت یا نرخ‌های بالاتر زاد و ولد توسط نژادهای دیگر تسخیر می‌شوند.

پلیس گفت: مظنون شناسایی شد و پس از تسلیم به مقامات بازداشت شد. هنوز مشخص نیست که چرا مظنون بیش از 200 مایل از خانه خود تا بوفالو را طی کرده است، اما مقامات مجری قانون گفتند که وی در حالی که به دنبال مکان‌هایی با تمرکز بالای ساکنان سیاه‌پوست رسیده‌اند، در مورد جمعیت‌شناسی محلی در اطراف بازار دوستانه تاپس تحقیق کرده است. حداقل یک روز قبل برای انجام عملیات شناسایی.

این تیراندازی دسته جمعی در بحبوحه تلاش بایدن برای تصویب قوانین سختگیرانه کنترل اسلحه صورت می گیرد. بایدن امسال راهبردی را برای مبارزه با جنایات اسلحه اعلام کرد، از جمله اقداماتی برای سرکوب دلالان اسلحه سرکش و کند کردن گسترش اسلحه‌های ارواح غیرقابل ردیابی، سلاح‌های گرم خصوصی بدون شماره سریال.

خشونت با اسلحه در چند سال اخیر به شدت افزایش یافته است – طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، قتل با سلاح گرم در بالاترین سطح خود در 26 سال گذشته است.

اسناد اف بی آی که سپتامبر گذشته منتشر شد نشان می دهد که بایدن یک مشکل جنایت خشونت آمیز را به ارث برده است. در سال 2020، سال قبل از روی کار آمدن بایدن، قتل‌ها تقریباً 30 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت که بزرگترین جهش یک ساله ثبت شده توسط FBI است. 21570 قتل اتفاق افتاده است که بالاترین میزان از اوایل دهه 1990 است، زمانی که قتل ها بیش از 23000 در سال باقی ماند. بایدن هفته گذشته با شهرداران، روسای پلیس و سایر مقامات محلی برای بحث در مورد امنیت عمومی دیدار کرد.

این داستان در حال توسعه است. برای به‌روزرسانی‌ها، بازخوانی کنید.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]