بایدن از کنگره می خواهد مالیات فدرال گاز را تعلیق کند

[ad_1]

انتظار می‌رود که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه از کنگره بخواهد که از او برای پایان دادن به مالیات فدرال گاز به مدت سه ماه حمایت کند، زیرا قیمت‌ها همچنان در سراسر کشور افزایش می‌یابد.

امیدواری بایدن این است که قانونگذاران موافقت کنند که مالیات را که 18 سنت برای هر گالن برای بنزین و 24 سنت برای هر گالن برای سوخت دیزل دریافت می کند، تا پایان سپتامبر متوقف کنند و به آمریکایی ها در پمپ کمک کند.

سه ماه پس از آنکه ائتلافی از فرمانداران از دولت فدرال خواستند همان کاری را انجام دهد که قیمت گاز شروع به افزایش و افزایش کرد، رئیس جمهور همچنین قصد دارد از ایالت ها بخواهد که مالیات گاز خود را مسدود کنند.

همچنین انتظار می‌رود که شرکت‌های بزرگ نفتی و پالایشگاه‌ها نیز روز چهارشنبه دوباره در کانون جو بایدن قرار بگیرند. او هفته گذشته در نامه ای از آنها خواست که تاکید بر سودهای کلان خود را متوقف کنند و بر تولید نفت بیشتر به نفع آمریکایی هایی که در پمپ بنزین رنج می برند تمرکز کنند. او گفت که سود پالایشگاه های نفت از زمان آغاز جنگ در اوکراین سه برابر شده است.

بایدن گفت که «توضیح» می‌خواهد چرا پالایشگاه‌های نفت گاز بیشتری تولید نمی‌کنند و از آنها خواست تا با کابینه او برای حل مشکل قیمت گاز همکاری کنند.

مشخص نیست که بایدن تا چه حد از حمایت کنگره در تلاش خود برای مسدود کردن مالیات گاز فدرال برخوردار شود. نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان و میچ مک کانل، رهبر اقلیت جمهوریخواه سنا، در گذشته نسبت به تعلیق مالیات فدرال گاز ابراز تردید کرده اند.

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی روز یکشنبه در مصاحبه ای با سی ان ان اشاره کرد که توقف مالیات بر گاز می تواند منجر به چالش هایی برای تامین مالی ساخت و ساز و تعمیر جاده شود.

از سوی دیگر، جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه ای با ABC گفت که تعلیق مالیات بر گاز «ارزش بررسی» را دارد.

تلاش‌های گذشته بایدن برای کاهش قیمت گاز – از جمله آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک ایالات متحده و اختلاط بیشتر اتانول در تابستان امسال – به صرفه‌جویی در پمپ کمک چندانی نکرده است، خطری که ایده تعطیلی مالیات بر گاز را نیز به همراه دارد. . طبق گزارش AAA، قیمت بنزین در صبح روز چهارشنبه نزدیک به 5 دلار در هر گالن باقی ماند.

میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان سنا، در یک سخنرانی در ماه فوریه ایده تعطیلی مالیات گاز را به سخره گرفت. او گفت: «آنها یک سال تمام را صرف جنگ مقدس بر روی انرژی مقرون به صرفه آمریکا کرده‌اند و اکنون می‌خواهند از انبوهی از پول مالیات دهندگان برای پنهان کردن عواقب آن استفاده کنند».

شرکت های انرژی قرار است روز پنجشنبه با جنیفر گرانهولم وزیر انرژی دیدار کنند تا در مورد راه های افزایش عرضه بحث کنند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

Leave a reply